Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyáknak mennyi idős...

Kiskutyáknak mennyi idős korukig kell áztatni a száraz tápot?

Figyelt kérdés
Nagyobb szemű tápok.
2012. aug. 31. 12:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
az én kutyusom hét hetesen került hozzám, elfelejtette mondani, akitől kaptam, hogy áztatni kell, ezért nem is áztattuk, de gond nélkül megette (RC kölyök táp volt)
2012. aug. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az enyém a tenyésztőnél 6 hetesen már vígan ette a száraztápot áztatás nélkül is.
2012. aug. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

napi 3x kell adni nekik kaját 6 hónapos korukig,

mi 9 hetesen hoztuk el a kutyánkat és a napi 3x-i étkezésből csak egyszer áztattuk be neki a tápot, pár hétig utána már nem áztattuk be..

szóval szerintem 10-12 hetes korukig 3ból 1x be lehet áztatni de nem fontos..


mennyi idős a kiskutya???

2012. aug. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
5-6 hetesek.
2012. aug. 31. 12:23
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha van foga, akkor tud rágni is. 6 hetesen már simán eheti szárazon.
2012. aug. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az enyém 4 és fél hónapos de én még áztatom neki, úgy nem kell olyan sok vizet igyon utánna.
2012. aug. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor még várok úgy egy hetet. Köszi.
2012. aug. 31. 12:33
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem azért kell áztatni, mert nem tudja megrágni, hanem mert a kiskutyák, főleg amíg többen vannak, hajlamosak habzsolni, rágás nélkül nyelni. Ha száraz a cucc, könnyebben félrenyeli.

Figyeld meg a kiskutyáidat, hogyan esznek. Nyugodtan, lassan, ropogtatva, vagy sietve, kétszer megfordítják a szájukban és nyelik?


Amúgy én úgy tapasztaltam, hogy a megáztatott táp sokkal könnyebben is emészthető.


Úgyhogy 4-5 hónapos koráig áztasd nyugodtan, ártani nem fogsz vele. Ha rendszeresen kap nagy méretű főtt csontot, amin elrágódik órákat, akkor a rághatnékját is kiélheti.

2012. aug. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi.
2012. aug. 31. 14:30
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi 9hetesen hoztuk el, akkor már nem kapta áztatva, de hogy ne is habzsoljon így öntöttem alá vizet, amit sokszor a mai napig megteszek, pedig már közel egy éves.
2012. aug. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!