Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A csirkefarháton viszonylag...

A csirkefarháton viszonylag elegendő hús van ami elég a kutyának? Ill. az állateledeleskben kapható nyesedékek jók?

Figyelt kérdés

főzni fogok a kutyáknak,de a színhúst nem engedhetem meg magamnak és a csirkefarhátat elég jó áron tudok venni..

illetve azok is jók amik az állateledelesbe kapható nyesedékek stb-k?? mert anyum szerint ki tudja milyen rég állnak a fagyasztóba, de hát csak nem adnának romlotatt nem??



a menü: rizs,csirkefarhát,répa lenne, illetve nyesedékek


a nyesedékbe mik tartoznak???


bocsi a sok kérdésért..


2012. aug. 31. 12:28
1 2 3
 1/21 Szilvi & Argos ***** válasza:

Én is ezt etetek: rizs, répa, csirke-kacsa farhát, nyak, néha láb, extrábbnak a héten találtam jó áron marhagégét és kacsaszívet.

Ezeket emberi hentesnél veszem a piacon és ugyanannyiba kerül, mint a kutyás üzletekben, sőt pl farhátat olcsóbban is tudok venni, amin nyak is van!!! És rengeteg hús van rajta.

A színhúsra a mellet, combot mondják sokan...hát köszi, az már húzósabb áron van valóban.

Nyesedéket vettem már állatosnál, tényleg kérdéses az eredete és a minősége...ismerősök már jártak úgy, hogy kiolvasztás után büdös volt :( ki kell próbálni több üzletet

2012. aug. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

értem..

hentesnél vettem a múltkor is csirkefarhátat azon a nyaka meg a feje is rajta volt :)


hát egy ilyen állateledeles van a környéken ahol kaphatóak ilyen fagyasztott cuccok :)

2012. aug. 31. 12:35
 3/21 A kérdező kommentje:
kistestű kutyának a kacsa már kemény lenne szerintem..
2012. aug. 31. 12:36
 4/21 anonim ***** válasza:

Farháttal még nem próbálkoztam, nekem nagyon csontosnak és zsírosnak tűnt, de majd nyersen fog kapni. Állateledelesnél már próbáltunk pár fajta húst a csirkenyesedék -itt a környéken- mindenhol normális és jó minőségű volt, darálékot régebben etettem elég gyakran arra sem panaszkodhatok, de most véletlenül újra azt kértem és valami gabonával megtömött gusztustalan akármit adtak olyan csomagolásban, mint amiben a felvágottak vannak. Olyat ne vegyél véletlenül se, illetve a vadnyesedékkel vegyes tapasztalataim vannak mert az egyik helyen teljesen jó minőségűt kaptam, míg a másik helyen ránézésre és illatra -kiolvasztás után- nem túl szimpatikusat.

A csirkenyesedék nálunk 99%-ban csirkemell cafat volt a maradék 1% porc meg mellcsont darabkák, a jó minőségű vadnak az egésze színhús+inak, a rosszabba volt szőrös meg bőrös húsdarabka is a sima hús mellett, illetve vegyesen volt őz ill vaddisznó.

2012. aug. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Szilvi & Argos ***** válasza:

Most fogok én is egy-két állatosnál érdeklődni nyesedék ügyben...illetve talán piacon rákérdezek, hogy kutyának való olcsóbb, embernek már nem eladható hús vagy nyesedék van-e, milyen áron.

Ha felaprítod kis darabokra, szerintem meg tudják enni

2012. aug. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Van ahol árulnak 200Ft/kg áron nagyon jó minőségű farhátat nyakkal és rengeteg hússal. Meg kell találni a megfelelő beszerzési forrást. De én nem főzném meg, ha ilyennel akarnám etetni a kutyáimat, hanem nyersen adnám. Jobban is szeretik és egészségesebb is számukra. Nézz utána a BARF étrendnek! Ismerek olyat, aki így csinálja és irigylésre méltóan energikusak és egészségesek a kutyái, pl. a fogkövet hírből se ismerik. Nekem ez 100kg húst jelentene havonta, tehát egy új fagyasztó ládát kellene beszereznem vagy naponta piacra járnom, úgyhogy egyelőre maradok a lusta emberek megoldásánál és táppal etetek.
2012. aug. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 okoska31 ***** válasza:

én rendszeresen főztem a majdnem 55 kilós német juhászkutyámnak csirkefarhátat, nyakat.


Jó a rizs is, de lehet kapni kutyatésztát aránylag elfogadható áron - azt is imádta.


Én úgy csináltam, hogy feltettem a levet forrni, aztán utána jöhet a hús (5-6 farhát elég volt) és amikor már majdnem kész volt a hús, akkor a tészta.

Az megfőtt, puhult, és be is dagadt.


imádta a kutya. Ehhez néha adtam neki minőségi száraz tápot. És gyönyörű szőre volt, nem volt soha beteg, stb.


A nyesedéknél viszont NAGYON FIGYELJ ODA, mert belsőséget nem kaphat! nyersen meg ugye semmit.

Illetve most már nem tudom fejből, de valamelyik háziállatot szintén nem - talán disznót...


A húsnyesedéket meg dobáld bele a főzött cuccba, hogy megfőjön!

2012. aug. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 okoska31 ***** válasza:

Azt jelzem, hogy a túl sok táp a sok vegyi anyag miatt előbb-utóbb vese és máj bántalmakat fog okozni.


még a konzervek is!


Nekem a közelben volt egy állatkereskedés, és ott árultak szerencsére fagyasztott húsokat.

2012. aug. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Szilvi & Argos ***** válasza:
87%

A BARF szerint a belsőség is nyersen megy, én úgy tudom...

A kutyatészta, de az emberi tészta sem túl jó...én is etettem vele, de felpuffadt a kutya, sok bélgázt eregetett és hígat ürített...a rizs sokkal-sokkal jobb!

2012. aug. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Tudnátok hány kutyát visznek az állatorvoshoz gyomorcsavarodással, mert (kutya)tésztával etették őket!
2012. aug. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!