Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kér külömbözö nemü kutyát...

Kér külömbözö nemü kutyát lehet házban tartani? Mert az egyiik ismerősöm azt monta hogy nem lehet . Szóval?

Figyelt kérdés
ppls-
2012. aug. 31. 13:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat ez első szó Két :) sry
2012. aug. 31. 13:36
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendesen neveled őket, és ivartalanítva van legalább az egyik, akkor semmi gond nem lehet belőle.


Párom öccsének két szuka és egy kan kutyája van, igaz még mindegyik ivaros, de tüzeléskor külön vannak zárva.


Amúgy miért ne lehetne, mi volt az indok?

2012. aug. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nem így van. Ivartalanítva, nevelve bármilyen nemű kutyát tarthat valaki házban, kertben, mindenhol. Vannak kisebb összezördülések de sok helyen problémamentesek az együtt élések!
2012. aug. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

persze lehet, csak ivartalanítani kell őket ,hogy ne legyenek kiskutyák!! :)


mi azért egyneműeket tartunk, mert drága az ivartalanítás bár kanoknál adódhat össze zördülések ha ivarosak, szukáknál kevésbé..


nekünk 2 szukánk van ivarosak sose kaptak még össze,de mindig is szukáink voltak (ivarosak) és sose volt gond!!


panelba lakunk így itt kizárt hogy egy kan felcsinálja bármelyiket is,illetve az utcán is figyelünk , a kanokat kerüljük ilyenkor..

2012. aug. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan ezzel kapcsolatban még nem volt komolyabb tapasztalatom, révén goldenes gazdi vagyok, így ilyen gondom sose lesz valszeg.

Azt azonban többektől hallottam, hogy az ellentétes nemű kutyák jobban kijönnek egymással (értsd kan-szuka páros), mint az azonos neműek.

Persze ez nevelés és fajta temperamentum függvénye is.

Nincs buta kutya, csak lusta gazda...

2012. aug. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :


De én szeretnék kis kutyákat akor szóval ugy nem ajánlatos egy házban tartani mind2 kutyát ?

2012. aug. 31. 14:58
 7/8 anonim ***** válasza:
miért szeretnél kiskutyákat?? nem elég az a több ezer amelyik az utcán kóborol? én kutyamentéssel foglalkozom és naponta telefonálnak,írnak,könyörögnek hogy mentsem meg azt a kiskutyát akit bedobtak a kertbe,vagy az úttestről szedték össze,vagy menhelyek hívnak hogy most azonnal vigyek el 15 kiskutyát mert nem tudják hova rakni őket,és altatni kell a nagyokat ha helyet szeretnének.magyarországon annyi kóbor kutya van hogy az valami eszméletlen.az nem megoldás hogy te majd biztos találsz gazdikat,mert azok a gazdik elmehetnének a menhelyre és megmenthetnének egy kutyust,de mivel én többet nem tudok befogadni kénytelenek altatni.egésznap azon filózok hogy hova sózzak el még egy-két kölyköt,csak pár napra.ideiglenesen...mert majd kitalálunk valamit hogy ne kelljen meghalniuk.de tudod sokszor nem jön össze és annak a kutya látja a kárát.kérlek ne akarj kiskutyákat,mert többet már nem tudok megmenteni....
2012. aug. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem van egy kan és egy szuka spánielem, nincsenek ivartalanítva, és kiskutyák sincsenek. persze ehhez jó adag szervezés és odafigyelés kell. de alapvetően a tüzelési időszakot kivéve tökmindegy, hogy milyen neműek, természetesen lehet őket együtt tartani.
2012. aug. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!