Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak a meleg miatt nem eszik...

Csak a meleg miatt nem eszik (hosszú)?

Figyelt kérdés

Egy nagytestű kutyáról van szó. Kiskorában elkapta a lyme-kórt, így kézből lett etetve, vagy mellette voltak,miközben eszik. Ezt a mai napig megszokta(4éves), és legtöbbször akkor eszik, ha a környezetében van valaki a családból.

Féltékeny kutyusról van szó, ha mást simogatunk, egyből jön oda, hogy inkább vele törődjünk.

A gazdája munkahelyén lett egy új kutya(de nem találkoztak), sokszor szaglássza azt, aki találkozott ezzel az új kutyával.

Van 3 macska is, nekik a fenekét szokta szaglászni/nyalogatni. (1kandúr,2nőstény),(minden állat féregtelenítve van). Ezt tavasszal kezdte el, amikor az egyik cica megszült (azóta ki van ivartalanítva).

A gazdája elment nyaralni 1 hétre, azalatt az egy hét alatt nem evett szinte semmit, házikosztot megette, de a tápot/konzervet nem.

Amióta hazajött a gazdi, azóta nagyon meleg van, és még mindig nem eszik szinte semmit, csak 1-1 kis falatot, hiába van felette mindenki, hiába van a legjobb minőségű táp előtte (mindig nagyon jó minőségű tápot kap).

Nem letört, ugyanúgy játszana, ugyanúgy imád sétálni, pörög, stb.

Törődik vele mindenki, nincs elhanyagolva sem.

Lehet valami más baja is, vagy csak a melegtől lesz? (este 9kor sem eszik)



2012. aug. 31. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Előfordulhat hogy a meleg is belejátszik, de szerintem mindenképp meg kéne nézetni állatorvossal, lehet hogy a fogával van valami, ha tényleg nagyon keveset eszik, akkor más probléma is állhat a háttérben. A macskákhoz kutyákhoz ennek szerintem semmi köze, az étvágya sok mindentől romolhat. Ha a fogával van a baj, azt ki lehet szúrni, mondjuk a szájába veszi az ételt, de aztán inkább kiköpi, vagy ilyesmi.
2012. aug. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ugye szukáról van szó? Állatorvossal megnézettétek?
2012. aug. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kanról van szó.

Régebben is előfordult ilyesmi, az állatorvos azt mondta, hogy nincs baja, ilyen nagy melegben előfordul, ilyen nagytestű, és hosszú szőrű (berni pásztor) kutyákkal.

Most még nem vittük orvoshoz, de mivel egyre csak fogy, mindenképp el fogjuk vinni.

Azt viszont kifelejtettem, hogy sokszor kap házikosztot (egy kis májkrémeskenyér, egy kis süti,stb., azokat megeszi, csak ugyebár azok nem táplálóak. )Most már nem kap ilyeneket, de még mindig nem eszik. Tegnap vittük sétálni, hogy megjöjjön az étvágya (este volt már, nem a nagy melegben), de semmi. Mondjuk séta után nagyon sokat ivott, lehet azért sem evett, bár utána sem evett).

2012. aug. 31. 18:09
 4/9 A kérdező kommentje:
Szóval az is lehetséges, hogy azért nem eszik, mert mindig van valami a gyomrában? (kifelejtettem az előbb ezt a kérdést)
2012. aug. 31. 18:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem, akkor nem fogyna, ha jóllakik a házi koszttal nem fog lefogyni, főleg nem a sütitől meg ilyenektől. Van olyan kutyus ami csak azt kap, és semmi baja, tehát az sem igaz hogy nem tápláló. Ha csak egy két falatot eszik, attól még éhesnek kéne maradnia. Vagy próbáljátok meg hogy azt kap, de rendes adagot, hátha megeszi mert azt jobba szereti vagy valami, de szerintem nagyon nincs rendben vele valami, főleg ha látványosan fogy.
2012. aug. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem rendes adag sütit, hanem mondjuk rizst, májkrémmel összekeverve. De akkor is szerintem valami baja van a leírtak alapján.
2012. aug. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A házikosztot enné, csak próbáljuk rávenni, hogy inkább a kutyáknak való kaját egye meg, de nem sok sikerrel. Tegnap már majdnem evett, de meggondolta magát és rohangált..bár gondoltunk arra, hogy a telihold miatt is ideges, de máskor nem ideges teliholdkor. Arra is gondoltunk, hogy nem lehet, hogy esetleg lánykutyusra vágyik? Tehát kanos:D

Ha ez a helyzet, keresünk neki egy berni lánykát:)) (persze csak törzskönyvezettet, ő is az:))

bár, nem látjuk jelét, hogy az lenne, de elvileg egyszer már volt rá példa, akkor is ideges volt, és nem evett.

2012. szept. 1. 08:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Figyelj, attól hogy kanos nem kezd el rohamosan fogyni. Azt csináltok amit akartok, de egy kutya eszik ha éhes, az lehet hogy válogatós, de egy válogatós kutya is megeszik mindent ha éhes, az enyém utálja a száraztápot, de volt hogy nem kapott mást, rájött hogy csak az van, és egyből megette, nem fogyott le vagy ilyesmi, ne válogasson. Egyébként remélem nincs baja a kutyának, de szerintem most már csak kifogásokat keresel hogy ne keljen orvoshoz vinni, már bocsi, tényleg, te látod az állatot, de a leírtak alapján én elvinném megmutatni.
2012. szept. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem azt írtam hogy "rohamosan fogy" hanem hogy "egyre csak fogy" amit nem úgy kell elképzelni, hogy naponta lead 5 kilót, hanem sokkal kevesebbet, de azért látszik rajta.

És, szerintem többet törődtünk vele, mint más a kutyájával, 2naponta állatorvoshoz vittük kiskorában, azóta is szoktuk vinni, de nem naponta.. (egyébként amikor ilyen problémája volt, akkor is az lett a vége, hogy kiderült, hogy kanos.. )

És, ha hiszed, ha nem, nem egy olyan ismerősöm van, aki nem tudta rászoktatni a száraztápra a kutyáját, hiába volt az, hogy 1 hétig(!igen,1 hétig) nem kapott SEMMIT a kutya, és mégse evett száraztápot..

Próbálkoztunk többféle táppal is, de nem tetszik neki egyik sem. A házikosztot, pl. tegnap házi pizzát viszont simán megette( mármint nem az egészet, hanem keveset, amennyit adtunk neki), sőt az egész pizzát is megette volna, ha elétesszük. Ez makacsság lesz.

Ha lenne valami baja, nyilván nem csak a royal canint nem enné, hanem a sonkát, sajtot, akármit sem enné meg. De azokat kilószámra enné, csak a saját kajáját nem.

Nem is értem, miért tettem fel a kérdést, itt kevés normális választ kapok..de aki normálisat válaszolt, annak köszönöm..

2012. szept. 1. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!