Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 4 hónapos tacsim, van...

Tischly kérdése:

Van egy 4 hónapos tacsim, van valakinek ötlete, tapasztalata?

Figyelt kérdés
...tudom h nem kéne lépcsőznie, de annyira szeret meg olyan gyors hogy legtöbbször nem birom elkapni, és megy föl-le magától. Nics valami ötletek hogy lehetne ezt megoldani? Akinek van tacsija, az hogy oldja meg a lépcsőzést, köszönöm előre is.
2012. aug. 31. 15:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egyszerűen legyél érdekesebb, mint a lépcsőzés...

(Ha látod, hogy lépcsőzne, akkor hívd játékra, játsszatok, és nem fog lépcsőzni, ráadásul sokkal tartalmasabban, értelmesebben telik mindkettőtök ideje, minthogy ő tönkre teszi magát, te pedig aggódsz. :) )

2012. aug. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Esetleg ha olyankor csinálja, amikor nem vagy ott, akkor valahogy kerítsd el a lépcsőt, hogy ne tudja használni ilyen helyzetekben - mi is ezt csináltuk. (Nagy meló volt, mert "nyitott" lépcső és sok barikád kellett a rendes elszigeteléséhez.
2012. aug. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerűen: nem engeded elindulni sem a lépcsőn. Magadhoz hívod, és felveszed. Ha meg nem behívható, akkor dolgozz ezen, addig is vedd pórázra, ha a lépcső közelébe értek.
2012. aug. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm, de igazából úgy van hogy kertes házban lakom, az emeleten, és a kicsi megy ki-be ahogy ő akar, nyitva van az ajtó. jaj nem tudom hogy csináljam, mert van ilyen rácsunk, csak átugorja, pedig nem kicsi :(
2012. aug. 31. 15:25
 5/12 anonim ***** válasza:
Csukd be az ajtót. Ilyen körülmények között nem kellett volna tacskót választani igazából...
2012. aug. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
akkor te lakásba milyen kutyát választottál volna?? amikor minden kiskutyának rossz a lépcsőzés..
2012. aug. 31. 15:39
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem is tacsim van, kinti-benti kutyus. Vele is ez volt a baj az elején. Aztán megtanulta, hogy mit jelent a NEM szó, és mikor a NEM-re már szépen megvárt, akkor mikor odaértem, mindig megszeretgettem és megdicsértem, felvittem(vagy épp le) és mehetett a dolgára.Most már mindig ott topot és várja, hogy jöjjek.:) Néha előfordul, hogy önállósítja magát: ha reggel már nagyon ki kell mennie vagy ha kint egy macska nyervákol.
2012. aug. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
ez jó ötlet :) és hogy érted el hogy amikor szólsz neki meg is áll?? enyém olyan mint a villám :D
2012. aug. 31. 15:49
 9/12 anonim ***** válasza:
A tacskónak nem azért rossz a lépcsőzés, mert kicsi, hanem mert hosszú. Bármelyik másik kicsi kutya bírná, ez az egy pont nem...
2012. aug. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát megáll,mert már megszokta hogy így közlekedünk a lépcsőn. De azért ez beletelt néhány hónapba. Az a lényeg, hogy mindig szólj rá, következetesen. És akkor is vidd fel a maradék távon, ha csak a lépcső felénél tudod már elkapni. Meg fogja szokni.:) Megpróbálhatod jutifalattal is jutalmazni, mikor megvár. Legyél kitartó és menni fog. Ja és hogyha nem vagyunk itthon és bent van, akkor van neki a földszinten is egy kis helye, olyankor nem mászkál fel.
2012. aug. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!