Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kell egy beagle tartásához?

Malacbarát kérdése:

Mi kell egy beagle tartásához?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy beaglet, és naggyából összeszedtem, hogy mi minden kell a tartásához, de nem vagyok benne biztos. Ti is összeszednétek nekem? És szívesen fogadok segítséget is, hogy például pórázt vegyek neki vagy hámot, vagy hogy milyen kosárkát vegyek neki...

A válaszokat előre is köszönöm.



2012. aug. 31. 15:39
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

ja és ha valaki tud jó árakat bármilyen kutyus tartásához szükséges tárgyra akkor kérlek küldjetek képet is ha lehet.

Köszönöm:D

2012. aug. 31. 15:44
 2/17 anonim ***** válasza:

marha biztosan zárható udvar:) mert nagyon szökős egy fajta 2 is van belőle:)úgyhogy tapasztalatból mondom.

Közepes termetű kutya úgyhogy ahhoz vegyél felszerelést...Hol fogod tartani?Lakás vagy udvar?Nagyon nagy mozgás tér kell neki mivel eredetileg vadász kutya....



1 tenyésztő

2012. aug. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

udvaron szeretném tartani.

Tudsz valami olcsó itatót etetőt...és még több ilyen cuccot?

2012. aug. 31. 15:49
 4/17 anonim ***** válasza:

:)nekünk sima régi fazekunk van itatónak és etetőnek a boltiakat mind szét rágták,tönkre tették....

szerintem nem érdemes venni nekik külön erre a célra kitaláltat.persze szép meg minden....

1 voltam

2012. aug. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést, hogy bele szólok, a jó szándék vezérel: ha első kutyáról van szó (márpedig gondolom igen, mivel bizonytalan vagy abban, mire van szüksége), akkor vagy ne beagle-re essen a választásod, vagy mindenképp járj vele kutyaoviba, kutyasuliba, különben meg fogjátok keseríteni egymás életét. :(


Igazából amire első körben szükség van: etető tál, itató tál, víz, megfelelő kaja, játékok, nyakörv, póráz, fekhely (ami lehet egy nagypárna, kutyabox, stb., esetleg egy sampon, kullancs, bolha elleni védőszer, ha tanítani szeretnéd, akkor jutifalat, klikker.

A legfontosabb: félretett pénz (nekem 200.000,- Ft van félre téve), hogyha esetleg lebetegszik, komoly baja esik, legyen hova nyúlni. Ezt tapasztalatból mondom, nekem volt már, hogy a kutyám életét mentette meg a félretett összeg, igaz 2 évig gyűjtögettem, mielőtt az első kutyámat bevállaltam, de megérte várni.

Ha kölyök, legalább 6 hónapos koráig érdemes bent a lakásban tartani, hogy megfelelően szocializálódjon mindenkihez és mindenhez, akkor is, ha kerti, vagy kinti-benti kutya lesz, ez fontos az első időszakban.

A beagle rengeteg törődést, foglalkozást igénylő fajta, ami nagyon erős vadászösztönnel rendelkezik, amit ha nincs megfelelő körülmények között rendszeresen levezetve neki, akkor nagyon rossz lesz vele együtt élned.

2012. aug. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
1 vagyok...ha udvaron tartod majd ne kosárkát vegyél neki hanem kutyaházat ahova be tudd bújni....a hideg és meleg elől...
2012. aug. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%
1 vagyok ha kint akarod tartani semmi képen ne enged be a lakásba mert nem tudod majd leszoktatni róla......
2012. aug. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Türelem, idő, a mozgás, sport, természet szeretete, következetesség, pénz, és legvégül még mindig idő, idő,és idő :)

Ezek ugyan nem tárgyak, de szükséged lesz rájuk.

Én tudom, nekünk is egy beagle kislányunk van.

13/L

2012. aug. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

köszönöm.

Szerintetek kislányt vagy kisfiút vegyek? Melyiket javasoljátok inkább?

2012. aug. 31. 16:59
 10/17 A kérdező kommentje:

ja és a megfelelő étel alatt mit értetek?

Kiskorában mást kell adni neki mint nagy korában?

2012. aug. 31. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!