Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi minden háródik egy...

Mennyi minden háródik egy gazdira mikor lesz egy kiskutyája?

Figyelt kérdés
még nincsen kutyám,de nagyon szeretnék már,de meg kell győznöm a szüleimet meg félek hogy este a többi kutya miatt az utcában ő is ugatni fog.

2012. aug. 31. 16:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha az utcában egy kutya el kezd ugatni, akkor a többi sem fog csendben maradni. Főleg ha az ugatott személy ott megy el a házatok előtt. Én azt javaslom várd meg míg külön költözöl, mert ha a szüleidet győzködni kell, akkor már baj van. Gondolom még nagyon fiatal vagy, ráérsz még később is kutyákkal foglalkozni, addig tanulj szorgalmasan, akár a kutyákról is ;) Még sok felnőtt sem veszi a fáradtságot, hogy felkészüljön a kutyatartásra. Legyél te a kivétel, és szabadidődben a házi megírása után találsz bőven írásokat hogyan kell kutyát tartani, milyen fajták vannak, és azok jellemzőiről.

Hidd el sokat lehet úgy is tanulni,hogy nincsen kutyád. Ha van kérdésed ezekkel kapcsolatban itt biztosan fognak neked válaszolni.

2012. aug. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi.Csak imádom az állatokat és nehéz kibírni nélkülük.:)
2012. aug. 31. 16:51
 3/11 anonim ***** válasza:

úgy érted mennyi minden HÁRUL? :D

Elsősorban felelősség. Szívem szerint nem engednék azoknak kutyát tartani, akik nem biztosítanak a kutya számára minden nap legalább 1-2 óra sétát, akkor is, ha kertben van tartva.

Egyébként esélyes, hogy ugatni fog, ezt azért tudomásul kell venned.

2012. aug. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mennyi minden hárul - először is pénz: alapfelszerelés, etetni, oltások, esetleg betegségek /kutyaiskola /nyaraláskor kutyapanzió. Aztán idő: a kutya alig fogja várni, hogy hazaérj és mindenféle izgalmas dolgokat csináljatok. Séta, találkozás más kutyákkal, labdázás, nevelés, fegyelmezés, minél több dolgot csináltok együtt, annál jobban a tied lesz és úgy van értelme ennek az egész kutyázásnak. Jár lemondással, korai keléssel, hatalmi harcokkal, de iszonyú sok élményt is ad, nekem csomó új barátom van, amióta kutyázok. Lehet, hogy mi kivételek vagyunk, de pl. az én kutyám nem ugat, pedig az utcában a kutyák megállás nélkül. Ha pl. menhelyi kutyában gondolkodsz, akkor ezt is elmondhatod ott és kereshetsz ilyen szempont szerint is. Olyan rengeteg kutya keres gazdit, biztos van köztük olyan, aki pont neked való. De előtte mindenképp gondolj bele, mit vállalsz, mennyi időd lesz rá, miket akarsz vele csinálni. Ne csak nőjön a kertben, mint a gomba, és ezt úgy az elkövetkező évtizedre tervezd. A szüleid, ha egyáltalán meggyőzhetők, akkor azzal, ha látják, hogy felkészült vagy és tudod és fogod csinálni, ami a kutyával jár. Beszélgessetek erről és meglátod, mikor jön el az ideje.
2012. aug. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi aranyosak vagytok :)Látom ti már tapasztaltak vagytok a kutyatartás terén.Milyen kutyát ajánlotok amúgy?Én valami kistermetűt szeretnék Pl.:Máltai,Westi... kertes házban lakunk de közös szóval nem hagyhatom az udvaron,de örömmel sétáltatnám. :) szerintetek?
2012. szept. 1. 14:19
 6/11 anonim válasza:
nekem van 2 kiskutyám 2 hónaposak 1 hónapja hoztuk őket először is kaja, oltás póráz nyakörv folyamatos víz játék velük futni velük házat építeni kutyakakit összszedni társaságot nekik nagyon sok minden ráadásul télen amikor hó van
2012. szept. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha ilyen kérdés felmerül benned, csak úgy vegyél magadhoz egy kutyát, hogy elolvastál már jó pár könyvet előtte.


Pl. Cesar Millan kölyökkutya-nevelésről szóló könyve, Korom Gábor: Neked ugatok stb.


Ugyanis per pill nem igazán az szűrődik ki a kérdésedből, hogy fel lennél készülve egy kutyára.


Hány éves vagy és milyen fajtában gondolkozol?

2012. szept. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, bocsi, most látom, milyen fajták érdekelnek.


A westi TERRIER, nem cukimanó, így első kutyának csak kutyaiskolával ajánlom.


A máltai nem nagy megfejtés, nagyon édesek, és persze őket is lehet félrenevelni.


Bármelyik fajta mellett döntesz, JÓ kennelből vedd, ez a kettő ugyanis tipikus agyonszaporított fajta sajnos, egy minőségi kölyök hobbi célra is 80 ezer forinttól kezdődik. Ha nincs rá, gyűjts, de ne 30 ezerért vegyél szaporítótól, én nagyon megszívtam így a shih-tzummal, és egy lepukkantabb kocsi árát hagytam annak idején az állatorvosnál az évek során.


Ja, és a westi ugatós :D


És ivartalanítáááás!!!


Tényleg sok sikert:)

2012. szept. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi :) És tiszerintetek melyik kistermetű kutya való kezdőknek?
2012. szept. 2. 14:09
 10/11 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Nem a kutya méretén múlik, hogy való-e kezdőnek. Hanem a jellemén! Amelyik makacs, azt inkább hozzáértőbbnek javasolható, mert olykor eljátssza a süketet (Ennek vannak fokozatai, ami egyedfüggő). Hiába mondnod neki, hogy "Ülj!", csak mereszti rád a boci szemeit, mintha nem hallotta volna vagy nem értette.

Ekkor lehet elrontani egy életre a kutyát hozzá nem értéssel. Ahhoz, hogy megtaláld a hozzád illőt, önvizsgálatot kellene tartanod. Mennyire vagy határozott, energikus stb. Ahogy látom nálad a westie a főcélpont, de ha valóban az igazit keresed, ne a fajtát keressed vagy a kinézet legyen az elsődleges döntési szempont. A kistestű kutyák többségét kutyakozmetikushoz kell rendszeresen vinni, amellett, hogy otthon neked is fésülgetned kell a kutyát. Mivel közös udvaron laksz, nem árt tudni mit szólnak a többiek egy kutya jöveteléhez,nehogy utólag veszekedés legyen abból.

2012. szept. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!