Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet egy kutyának...

Hogyan lehet egy kutyának megtanitani hogy tudjon pacsit adni?

Figyelt kérdés
Bichon Havanais a fajtája ha ez számit :)
2012. aug. 31. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Havanese.

Nekem egyszerű volt mert hihetetlen gyorsasággal tanult a kutyám,de a módszer annyi volt hogy a mancsát beleraktam a kezembe és mondtam hogy pacsi. Ezt elismételtem párszor,mancs a kezembe és határozottan mondtam hogy pacsi,majd megdícsértem. Imádja ha dícsérem tehát próbált rájönni mi is az oka ennek,majd magától a kezembe rakta a mancsát később ha azt mondtam pacsi.

Mivel szeretem a kézjeles tanítást ezért később csak a kezemet raktam ki és ez a mai napig így van. Ezért van az ötösnél függőlegesen tartom a kezem és ő beleüt.

2012. aug. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 reeska válasza:

1.A kutya üljön előtted. Egyik kezedbe jutalomfalatot rejtve, tartsd a föld felé. Biztasd, hogy nyúljon érte a mancsával. (vezényszó: pacsi) Abban a pillanatban, amikor felemeli a földről az egyik mancsát, add oda neki a jutalmat. - ha a mancsa helyett az orrát teszi a kezedre, óvatosan pöcköld meg egy kicsit, hogy elvedd tőle a kedvét. Ha ugatni próbál, vagy semmit nem csinál biztasd. Ha magától nem emeli fel a mancsát, finoman ütögesd meg, vagy emeld föl helyette, aztán jutalmazd.

2.Tartsd egyre magasabbra a kezed, hogy feljebb és feljebb kelljen emelnie a pancsát, míg el nem jutsz a marmagasságig.

3. Átállás a kézjelre. Állj fel, a jutalmat bal kezedben fogva rejtsd a hátad mögé. Nyújtsd ki a jobb karodat, miközben kiadod a "Pacsi" vezényszót. Amikor kinyújtott karodat megérinti a mancsával, tartsd meg a levegőben, míg a hátad mögül elővarázsolt falattal megjutalmazod.

4. A gyakorlat elsajátításához persze sok gyakorlásra van szükség, és minél inkább ingerszegény környezetben kell gyakorolni.

Részlet innen: KYra Sundance és Chancy-101 kutyatrükk

2012. aug. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Keress rá ott fent a keresőben, le van írva már párszor ezer módszer, végtére is ez a GYAKORIkérdések...

A fajta meg nem számít, kutya, ennyi pont elég a tanításhoz.

2012. aug. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!