Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyv. Milyen lehetőségei...

Törzskönyv. Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Márciusban vásároltam egy Törpe Uszkárt.

A kiskutya Decemberi születésű,ezt tudni kell.

Törzskönyvet is vásároltam hozzá,és azt mondta a tenyésztő,hogy 2 hónap múlva megérkezik majd.

Ez nem így történt,és a kedves úr heteken keresztül hitegetett,hogy nemsokára már jön stb..A kiskutya elérte a 6 hónapos kort,és utána már ugye nem lehet csináltatni..A kedves tenyésztőnk utána is mondta,hogy ő elintézi stb..Most lassan szeptembert írunk,és nem veszi fel a telefont sem.

Ilyenkor mi a teendő?


2012. aug. 31. 20:44
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy átvágtak és nem tenyésztőtől vetted a kutyust :(

Tenyésztő már alom megszületése után rövid időn belül kiváltja a törzskönyvet és a gazdiknak már át is adta.

Szaporítótól van a kutyusod, per pill annak örülj, ha nem lesz örökletes betegsége!

2012. aug. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Hát ezt nem hiszem el..

Egyébként egy olyan úrtól van,akinek 2 kutyája van már csak,egy szuka,meg egy hím,és elég ismert is Magyarországon.

Szerződés is van a Könyvről.

2012. aug. 31. 20:50
 3/31 blanka17 válasza:
Mi is jártunk így egyszer. Jól átvert,nem tudsz mit csinálni. Max érdeklődj a meoe-nél hogy ismerik-e az úriembert mint tenyésztőg és adott-e be törzskönyv igénylést,de ettől se leszel sokkal előrébb. Ha nem akartad versenyeztetni,nem olyan gáz,betegsége tenyésztőtől vett kutyának is lehet,emiatt ne parázz.
2012. aug. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

Ez érdekes.

Szülők törzskönyvét láttad? Ha szerződés is van, még furább. Van benne garancia a kutyára, örökletes betegségre vagy bármi? Vagy csak egy papír, hogy törzskönyvet küld? Van kennelnév rajta, ilyesmi, ami alapján beazonosítható?

Egyébként hivatalosan fél éves kora után úgy kaphatna törzskönyvet (feltételezve, hogy mindkét szülőnek megvan), hogy DNS mintát venni a szülőktől is, tiedtől is.

2012. aug. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 blanka17 válasza:
Akkor tényleg meoe ha van szerzi is!
2012. aug. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

De Kennele is van,Uno Bello.. nem lehet szaporító..

Én ezt mind értem,de sajnos arra a célra is kellett volna..De nem arról van szó mert imádom szeretem,az csak egy hülye papír..de 20.000 ft oda..és hát nem vagyok milliomos..

2012. aug. 31. 20:56
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Magáért a tk-ért már sokat nem tudsz tenni, de az úriembert megszivathatod - tedd is meg kérlek.


Nyomd fel a meoe-nál és a rendőrségen is.

2012. aug. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Törzskönyvesek a szülei,láttam is mind a kettőét..

Hetek óta nem veszi fel a telefont az úr..

Egyszer vette fel,és azt hajtogatta,hogy ő becsületes ember..

2012. aug. 31. 20:58
 9/31 anonim ***** válasza:
20ezret kért a tk-ért? :O
2012. aug. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Nem jelentette le az almot :(

Fedeztetési jegytől kezdve egy csomó minden kell hozzá, alombejelentő stb, eztán lehet kiváltani a törzskönyvet.

Ha van szerződés, keresd fel, fenyegesd meg (bár nem tudom lenne-e haszna), ha beijed, a DNS mintákkal még mindig kérhet neked törzskönyvet, ez azonban nem olcsó, így kevés esélyt látok rá, hogy megcsináltatná...

2012. aug. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!