Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem népszerűbb az...

Miért nem népszerűbb az ideiglenes örökbefogadás?

Figyelt kérdés

Egy rakás olyan helyzetet el tudok képzelni, amikor az ideiglenes örökbefogadás a tökéletes megoldás egy családnak. Például ha az ember ki akarja próbálni, jó-e neki egyáltalán kutyát tartani, bírja-e a napi három sétát meg a többi teendőt. Vagy ha fajtamentőknél lesz ideiglenes, akkor megismerkedhet előre a választott fajtájával, akár több fajtát is kipróbálhat úgy, hogy ezzel nem árt egyetlen kutyának sem, csak segít. Egyedeket is lehet így "próbálni", hiszen kép, meg leírás, meg fél óra együtt sétálás alapján nem mindig derül ki minden. Nyilván nem lehet két hét múlva eldobni a kutyát akkor sem, ha nem ő az igazi, de mégsem kell hosszú évekre elköteleznie magát az embernek egy olyan kutya mellett, amelyik nem passzol hozzá, pedig úgy tűnt. De ha meg passzol, akkor akár meg is tarthatják a kutyát, nem zsákbamacska. Sokszor az állatvédő szervezet még az anyagiakat is tudja vállalni, csak szeretni kell a kutyát. Sok szülő is biztosan könnyebben engedne kutyát a gyereknek, ha tudná, hogy nem varr a saját nyakába 15 év nyűgöt, hanem ha a gyerek nem gondozza, akkor is előbb-utóbb kerül gazdája, és nem lesz több nyaggatás a kutya miatt.

Szóval azt a részét persze értem, hogy sokan nem tudnák elengedni az ideiglenesüket (nem mintha ez olyan rettenetesen nagy baj lenne :)). De azért biztos vannak sokan olyanok, akik ezt is tudnák kezelni, valamiért mégsem vállalnak ideiglenesen kutyát. Nem elég népszerű az ideiglenesség, nem tudják az emberek, hogy van ilyen? Vagy félnek, hogy a nyakukon marad a kutya? Egy felvilágosító kampány arról, hogy van ilyen és biztonságos, segíthetne vajon azon, hogy többen vállalkozzanak a kutyatartásnak erre a formájára, ezáltal segítve a magyar állatvédelmet? Mit gondoltok?



2012. aug. 31. 22:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy oka biztosan van. Gondozod, megszereted, aztán jön valaki és oda kell adnod. Sokan sírtak már emiatt.
2012. aug. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Az ideiglenes befogadás igazából nem arra "való", hogy az emberek próbálgassák a kutyákat. Aki ideiglenesbe vállal kutyát, annak ezt úgy kell tennie, hogy vállalja, hogy akár hosszú hónapokig, évekig, netalán élete végéig nála marad a kutya. Annak semmi értelme nem lenne, sőt sokkal több kárt okozna, ha úgy vállalnák az emberek, hogy na megnézem, milyen ez a kutyázás mondjuk egy hónapig. És utána mi lesz, ha elege volt a kutyázásból? Megy egy másik ideigleneshez, aki szintén csak ideig-óráig akar kutyázni, attól a következőhöz, és így tovább? Nem próbababák ők, hogy csak úgy passzolgatni lehessen őket egyik helyről a másikra, ez iszonyú lelki törést tud okozni bennük. Szóval azért ez nem ilyen egyszerű, hiába segít be szervezet anyagilag, végső soron olyan ez a befogadónak, mintha a saját kutyája lenne.
2012. aug. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Én speciel sokat gondolkodok azon, hogyha majd családi házba költözünk (eléggé benne van az 1-2 éves tervben), akkor majd jelentkezek ideiglenesnek.

2 problémám van ezzel. Ismerve magamat, nagyon meg fogom szeretni a kutyát, egy csomó energiát beleölök majd abba, hogy ő boldog legyen, megtanítsam erre-arra, hogy könnyebben gazdira leljen, majd oda kell neki adnom. Az tuti, hogy ott meghalnék.

Szóval én ezért vacilálok, nem tudom, hogy én ezt lelkileg képes lennék e majd kezelni. De még van időm átgondolni.

Egyébként szerintem egyrészt nem olyan népszerű, sokan nem tudnak róla, a másik két ok pedig amit te is mondtál.

2012. aug. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ja igen, a másik meg az amit te is mondtál, hogy a "nyakamon marad" akkor mit csinálok, mert nem hiszem, hogy 1 kutyánál többnek tudnék ideiglenese lenni, és akkor az első kutyánál, ha nem sikerül gazdira lelnie akkor véget is ért igazából önkéntességem.
2012. aug. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

#2: nyilván nem lehet eldobni a kutyt aztán csak azért, mert nem tetszik, ahogy írtam is. Az sem lenne jó, ha az emberek átesnének a ló túloldalára, és kézről-kézre járnának a kutyák. Felelősségteljes és mindenkinek hasznos ideiglenes örökbefogadásról beszéltem, amikor praktikusabb lehet így elkezdeni kutyázni, mint mondjuk egy életre felelősséget vállalni egy olyan kutyáért, amivel aztán képtelenek leélni egy életet.

Az meg, hogy akár élete végéig is tartani kell... Előfordul nyilván, de ha az ember megszereti a kutyát, akkor nem bánja, ha meg nem tudnak együtt élni, vagy úgy alakul az élete, hogy nem tud tovább kutyát tartani egyáltalán, akkor úgyis szól, hogy keressenek neki másik ideiglenest, és keresnek, nem egy példát láttam már rá. Az állatokat mentő szervezeteknek általában néhány hétnyi segítség is jól tud jönni, nem hiszem, hogy bárkit szidnának azért, mert csak egy fél évig tartogatott egy kutyát. De ha gondolod, kérdezd meg őket, hogy amikor SOS el kéne helyezni egy adag szaporítós kutyát, akkor vajon nézik-e, hogy ki hány évig tudja magánál tartani az ideiglenesét :)

2012. aug. 31. 23:22
 6/18 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy ha a kutya választhatna a több ideiglenes vagy a kennel/altatás között, akkor azért szerintem inkább azt választaná, hogy legyen neki több jó átmeneti otthona, mint egy borzalmas. Az állatmentés sajnos általában nem az ideális megoldásokról szól, hanem a kisebb rosszról :)
2012. aug. 31. 23:25
 7/18 anonim ***** válasza:
Akinek nincs lehetősége sem erre, sem a végleges örökbefogadásra, annak kiváló lehet a virtuális lehetőség. Menhelyeken honlapján nézd meg.
2012. aug. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nálam pont most van egy 3 hónapos labrador kislány ideiglenesen már lassan 4 hete.Vasárnap viszik gazdisodni.De én megfogadtam,hogy soha többet nem leszek ideiglenes.Annyira megszerettem,bár tudtam,hogy elviszik,és mégis hozzám nőtt.Magamból és a környezetemből kiindulva inkább attól félnek az emberek,hogy megszeretik,utána pedig csak "úgy" elviszik.
2012. aug. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Amúgy ha tőled visznek el ideiglenesből kutyát, akkor utána van _jogod_ ellenőrizni, hogy jól bánnak e vele? Vagy milyen jogaid maradnak?
2012. aug. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
2# vagyok. Persze, nyilván nem lehet ráerőltetni valakire, hogy egy hozzá egyáltalán nem passzoló kutyával leélje az életét. És igen, biztos sok menhelynek nagyon jól jön az is, ha csak rövidebb ideig tud valaki befogadni, de ezt előre meg kell beszélni. De úgy hirdetni az ideiglenesezést, mintha semmi kötelessége nem lenne a befogadónak, arra mondom, hogy nem túl jó, olyan "kölcsönzés" szagú. Pl. ne azért vállaljon egy család ideiglenesbe kutyát, mert nyíg a gyerek, aztán, ha egy hónap után megunja, lepasszolják.
2012. szept. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!