Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig számít "normálisnak",...

Meddig számít "normálisnak", hogy egy kamasz kutya a játék hevében néha az ember keze fele kapkod? Meddig kölyökkori játék és mettől abnormális agresszió? 6 hónapos elmúlt a kutyusról van szó, szuka golden retriever.

Figyelt kérdés
Ha simán szeretgetem a kutyát, akkor nem kapkod, nyalogat, tök édi, de ha szaladgálás, lasztizás közben akarom megdögönyözni, akkor kissé felhúzza a pofáját és finoman kapkod az kezem/bokám után. Sérülést persze nem okoz, de nem kellemes. Ilyenkor mindig rászólok határozottan, hogy "nem szabad!". Az is fura nekem, hogy játék közben feláll a hátán a szőr... Ez is az agresszó jele, vagy csak a felfokozott idegállapoté?
2009. júl. 27. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen normális, hidd el! Pláne egy goldie-nál. Soha nem bántana téged! De nagyon jól teszed, hogy ilyenkor rá szólsz, meg fogja tanulni, hidd el, hiszen ő egy nagyon okos kutya. Csak hát ugye a játék heve.... ;)
2009. júl. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Nekem egz 2 eves korcsom van. De ha kiengedem futkarozni es jatszom vele, meg most is szeret harapdalni. Szerintem ezt ki sem novi mar. Ra szoktam szolni, foleg ha gyerekek vannak a kozelben.
2009. júl. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jaj, de jó hogy ezt írod! :) Komolyan úgy aggasztott a dolog... Szeretnénk majd pici babát lassan és pont azért választottuk ezt a fajtát, mert azt olvastam róla, hogy nagyon barátságos, családszerető, stb. Ezért aggasztott, hogy ilyenkor olyan agresszívnek tűnik nekem. Elég határozott, domináns szuka egyébként, ő volt a legnagyobb a falkában, még a kis kanoknál is nagyobb volt, gondolom tepert a ciciért rendesen. :-) Szép lassan komolyodik egyébként, az ugrálásról már nagyjából leszoktattuk, ez a kapkodás is mintha mérséklődne picit, de a háton felálló szőr is eléggé megijesztett...
2009. júl. 27. 20:37
 4/6 A kérdező kommentje:
...úgy értem alomban, természetesen nem falkában... :)
2009. júl. 27. 20:43
 5/6 anonim válasza:
Nekünk is egy szuka goldink van,most volt 1 éves,és még most is észrevenni rajta hasonló "jeleket",de szerintem ezek csak a játékosságot mutatják mintsem az agressziót.Eddig soha nem fordult elő semmilyen komolyabb probléma ezzel kapcsolatban,úgyhogy nyugi:D imád játszani,ez legyen a mentsége:P
2009. júl. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyugi! Az én kutyám 4.5 hónapos golden és ugyan ezt csinálja.

Remélem kinövi.

2009. nov. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!