Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ideig maradhat egy...

Mennyi ideig maradhat egy kullancs a kutyaba ugy hogy ne okozzon maradando karosodast? Lehet piros szine a kullancsnak? Megprobalhatom en otthon kiszedni vagy vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
Vasrnap vittuk ki a kutyamat a telekre de csak most vettem eszre,ket piros pottyot rajta,lehet kullancs is?
2008. máj. 13. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát a színe miatt lehet akár az is, vannak piros kullancsok is. De nézd meg jól, látni fogod: vannak lábai??? Nem biztos, hogy vasárnap belement attól, hogy akkor voltatok kint vele, az is lehet, hogy a bundájában tanyztak egy kicsit meg keresték a legjobb helyet maguknak... Ha kicsik még a "kullancsok"(?) akkor nem mentek bele régen. Ha jól megszívták már magukat, akkor biztos 1-2 napja benne vannak. Én mielőbb kiszedném, de csak akkor, ha tudod hogyan kell!! NE PRÉSELD A KUTYÁBA A KULLANCSBÓL AZ ANYAGOT=NE NYOMD ÖSSZE MÉG VÉLETLENÜL SEM!!! ÉS NE TEKERGESD, EGYSZERŰEN MEGFOGOD JÓ KÖZEL A KUTYA BŐRÉHEZ, AMILYEN KÖZEL CSAK TUDOD, DE NE NYOMD ÖSSZE ÉS EGY HATÁROZOTT ERŐS MOZDULATTAL "RÁNTSD" KI. Ha a kullancs nem fertőzőtt akkor nem fogja megfertőzni a kutyádat akkor sem, ha addig benne marad, míg jól tele nem szívja magát és magától kiesik. De ezt így nem lehet megállapítani- hogy fertőzött- e. Remélem tudtam segíteni. Szedd ki belőle!!!
2008. máj. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszadó is én voltam: ha 1-2 napon belül a kutyád étvágytalan lenne, vagy láthatóan rosszul érezné magát, akkor mindenképpen vidd orvoshoz- lehet babéziás, ami nagyon hamar végzetes lehet számára, de gyógyítható ha időben orvoshoz kerül!!!
2008. máj. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Maximalisan igazat adok az elottem szolonak. A belazasodassal kapcsolatban is, az en kutyamba 4 honaposan sok belement, belazasodott, kapott egy szurit es rendbejött. Mifelenk sok piros kullancs van, amik kicsik/köepesek es vannak kicsi feketek amik kemenyebbek es nagy feketek amik puhabbak. Keress ra a kullancsos kerdesekre, volt mar korabban, ott is sok hasznos dolgot leirtunk mar.
2008. máj. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy a kullancs ha jól lakott elhagyja a gazdaszervezetet.Az betegséget meg az elején is el lehet tőle kapni.Simán kiszedheted otthon.Ha a feje bent marad,akkor azzal ne törődj,majd kilökődik.Orvoshoz csak akkor vidd,ha úgy látod nincs minden rendben az állattal.
2008. máj. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az orvosok szerint egy kutya úgy hordozhatja magában még a fertőzött kullancsot is, hogy közben nem is fertőződik meg. A legbiztosabb, ha kiveszed belőle. Ha sikerül jó, ha nem, a legtöbb esetben abból sem lesz tragédia.
2008. máj. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!