Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kőbányai Happy dog vagy...

Kőbányai Happy dog vagy Népszigeti kutyasuli?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni a két kutyasuli között. Megnéztem egy órát mindkettőben, mindkettő szakmai vezetése mögött jó nevű szakember áll, úgyhogy mindkettő módszerében bízom, jónak tűnik a társaság is, úgyhogy továbbra is tanácstalan vagyok.

Aki már járt valamelyik suliba az legyen szíves írja le a tapasztalatait, miért választotta az adott sulit, mi az ami miatt újra őket választaná ha választaná. Szóval, hogy az egyik miben nyújtott többet mint a másik. Negatívumokat (már ha vannak) inkább privátba kérem, nem szeretnék veszekedést. Köszönöm.


2012. szept. 1. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
egyértelműen a Happy Dog!!! komoly kutyás múlt, az egyik legjobb kiképző az országban, és jó társaság. Több versenykutya került már ki a kezük közül, és a családi kutyák nevelésében is nyujtanak segitséget.
2012. szept. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Népszigeti. Szerény véleményem és tapasztalatom szerint a tükörmódszer a legjobb ma Magyarországon.
2012. szept. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan konkrét tapasztalatom nincs egyik iskolával se, de az Őrmezős tükörsuliban jártam, illetve ahova most járunk az eléggé hasonló, mint a kőbányai.

Ha mind a 2 iskola szimpatikus, akkor azt vedd figyelembe, hogy mit szeretnél a kutyáddal elérni, az egyikben K99 vizsgarendszer van, a másikban nem. A tükrösökben csak tanfolyami jellegű képzés folyik és utána lehet "szakosodni" (és egyik sem olcsó), a kőbányaiban ha jól tudom nincs ilyen jellegű rendszer és árban is teljesen más (megfizethetőbb).

Ha a környéken laknék én a Happy dogot választanám, hozzám közelebb áll ez a módszer (mondom úgy, hogy megnéztem, próbáltam a tükröset is).

Viszont ha teljesen 0-ról induló hobbi gazdi vagy aki semmi különöset nem szeretne, akkor lehet hogy a tükörsuli jobb lenne neked, nekem szájbarágósabbnak (és még értelmi fogyatékosok által is érthetőnek /ezt nem rád értem kérdező/) tűnt.

Ha esetleg verseny szinten szeretnél ÖV-zni, vagy van benned egy talán, hogy esetleg kipróbálnád komolyabban ezt a sportot, akkor egyértelműen a HD-t mondanám mindenféle gondolkozás nélkül.

2012. szept. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Nézz meg még egy sulit mielőtt választasz, a Cerberos-t. :)


Milyen kutyád van? Mennyi idős? Kölyök még és már érkezése előtt is terveztél vele iskolába járni, vagy netán már felnőtt és van egy-két kisebb nagyobb probléma?

2012. szept. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egy német juhász vizsla keveréke kanom van 1 éves. Ráadásul a Népligetnél lakom, úgyhogy gyakorlatilag mindegy, hogy a Hungárián Újpest felé indulok vagy a másik irányba kőbányára. Az eddigi kutyáimmal tettem BH vizsgát, így ismerem az IPO vizsgaszinteket és a K99 rendszert is megnéztem. Ott is el lehet jutni gyakorlatilag az IPOIII szintjére, sőt ahogy néztem a 9. szintek a felletti tudást igényelnek. A Cerberosz merre van? És mi az amiben ő esetleg többet tud a másik két sulinál?
2012. szept. 1. 22:29
 6/7 anonim ***** válasza:

A cerberos sem tudd sem többet, sem kevesebbet, mint az amiket kérdeztél, egy nagyon jó hírű suli, itt a GYK-n sokszor tükörsuli vs cerberos szájkarate megy, mert páran nem látják be, hogy mind a kettő jó, de hogy kinek az sokszor a gazdin múlik. Ennek okán csőlátással istenítik ahova járnak és szapulják az ellentábort.

A tükrösben nincs próbaóra, ha a Happy dogban van, én lemennék a kutyával is kipróbálni, ha teljesen pozitív élményekkel és olyan érzéssel tértek haza, hogy szívesen járnátok oda akkor azt válaszd. Ha nem tetszik valamiért, akkor menj át a tükörbe, végezd el az alaptanfolyamot vagy legalábbis kezdj neki és ha nem tetszik a felénél azt is félbe hagyhatod.

Ha még így is döntésképtelen vagy, vagy mindezt kihagynád írj egy pro és kontra listát, hogy melyik miért szimpatikus-unszimpatikus, hogy vannak órák, mennyibe kerül...

2012. szept. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%
a másikat nem ismerem, a népszigetet igen. nekem nagyon tetszett a tükör módszer, hogy sosem a kutya a hibás, ráadásul klikkereznek. a mai napig tudok segítséget kérni :) nagyon szeretnénk már klubra is menni... én nagyon ajánlom :))
2012. szept. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!