Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bírni fogja ezt az életvitel...

Bírni fogja ezt az életvitel váltást? Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Jövő nyáron fogom megkapni az kutyámat akire már évek óta várok. Nagytestű lesz.

Most kertes házban lakom mivel még a szüleimmel élek. 3 év múlva viszont befejezem a középsulit és Pestre költözöm hogy ott tanulhassak fősulin. Természetesen szeretném vinni a kutyámat is. Albérletbe mennénk. Reggel az órák előtt lenne egy olyan 30 perces rohangászás , séta hogy kicsit kifáradjon aztán megkapná a reggeliét én pedig mennék órákra. Mikor hazaérek jó másfél órás séta , tanulás. Aztán este 9-10 körül még egy 1 órás séta. Hétvégenként pedig rengeteg játék, séták, tanulás. Szerintetek ez neki így jó lesz? Egyébként egy hovawart-ról van szó akinek ugye van mozgásigénye.. Nem tudom hogy be merjem e vállalni a kutyust így de nem szeretnél még majd 10 évet várni a kutyára. És még ami talán a nagyobb gond hogy lesz nyári gyakorlatom ami nem biztos hogy pesten lesz. Ezt úgy próbálnám megoldani hogy olyan helyre költözöm addig ahova őt is vihetem. Ha ez semmiként nem lenne megoldható akkor addig én úgy gondoltam hogy a városba ahol lennénk beadnám egy panzióba és minden nap mennék hozzá. Ez nem tudom hogy jó megoldás e de ez jutott eszembe. A szüleimnél is lehetne addig de az nagyon hosszú idő lenne külön és nem tudnám minden nap látogatni. Bocsi kicsit hosszú lett.

Szóval.. Ti mit gondoltok? Vállalhatok így kutyát? Vagy csak szenvedne ? Ti mit tennétek ? Kíváncsi vagyok a véleményetekre!


2012. szept. 2. 15:34
 1/2 anonim ***** válasza:
57%

Simán:)

Én a kistestű kutyámmal minden nap negyed 6kor kelek, 6ig lent vagyunk. Igaz a szüleim otthon vannak vele általában, de ettől függetlenül ő csak pihenget, megszokja, hogy olyankor szieszta van.

Napi 5-6-7 óra egyedüllét szerintem belefér, de azért azzal is számolj, hogy a sulin kívül is lesz más programod. Randi, barátok, szórakozás. Na nekem ilyenkor szokott lelkifurdalásom lenni, ha magára kell hagynom :S

2012. szept. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
57%

Ha az ember akarja, megoldja, hogy mellette lehessen a kutyája. Ahogy elnézem, te eléggé meg akarod oldani, úgyhogy szerintem bevállalhatod, csak aztán ne gondold meg magad félúton, meg ne vegye el az eszed a sok bulizás :)

Viszont azt azért elmondom, hogy kutyával nem mindig olyan egyszerű a költözködés, bár nekem pont inkább jó tapasztalataim vannak albérletügyben, de csak azért, mert nem a minőséget kerestem. Szépen felújított, karbantartott lakásba nehezen engednek be kutyát sajnos. Mondjuk ilyen egyetemi "tömegszállásokra", ahol többen laktok egy lakásban, talán egyszerűbb a kutyát is beintézni.

2012. szept. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!