Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan táp, ami kutyának...

Van olyan táp, ami kutyának és macskának is megfelel?

Figyelt kérdés
Van 2 cicám, és vettem egy fél éves kiskutyát. Pénteken kapom meg, addig valami rendszert kellene találni az etetésre. A cicáknak a táp mindig kint van egy tálkában a konyhában. A kiskutya erre nyilván rá fog járni. Gondolom baja nem lesz a jó minőségű macskatáptól, de ha volna olyan ami mindenkinek jó volna, mégiscsak azt venném. Vagy tegyek ki külön tálba kutyatápot? Aztán majd a kutya eldönti?

2012. szept. 2. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Tedd olyan helyre a macskatápot, ahol a kutya nem éri fel. A kutyának úgysem egészséges, ha egész nap van előtte kaja, meg hát valószínű azonnal befalná, és nem maradna a macskáknak, hosszú távon sehogy sem jó. Két táp, két tál, két külön helyen.
2012. szept. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az ötlet nem rossz, de nincs olyan hely ahova a macskáknak fel szabad ugrani, és a kutya nem éri el. Az asztalokról a cicák természetesen szigorúan le vannak tiltva, nem tudom olyan helyre eltenni a macskák edényét ahol a kutya nem éri el és a cicáknak szabad terület.
2012. szept. 2. 16:57
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A macskák sose ennének, mert a kutya mindent felfalna előlük. Legalábbis addig amíg meg nem tanulja, hogy nem az övé. Ha egyáltalán meg tudja tanulni. Szerintem is a legjobb megoldás, ha elkülöníted a macskatálat. Lehet ráccsal, vagy magasabbra rakd.
2012. szept. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Na most feladtátok a leckét...

Nem kéne nagyon magasra mert a kutya kistestű, de így is gondolkodhatok.

Köszi azért, keresem a helyet.

2012. szept. 2. 17:24
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
A cicák egyébként hamar megtanulják, hogy új helyen van a kajájuk. Ha az asztalra nem mehetnek, akkor egy konvektor, szék, cipőszekrény, mosógép teteje stb. is megfelelő.
2012. szept. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Maxitabi ***** válasza:

Nem véletlenül készítenek külön tápot a két fajnak.. mások a szükségleteik!! És a különbség életbevágó!!

Ahogy írták, máshol etess, a cicák úgyis szeretnek felmászni magasabbra, tedd fel a tálat. Mutasd meg a cicáknak, úgy megtalálják. A kutya viszont tényleg ne egyen egész nap..

2012. szept. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Hovarju ***** válasza:
100%

Szerintem nincs olyan táp, ami mindkettőnek jó. Teljesen mások az igényeik, és szükségleteik. Nem véletlenül van külön táp a részükre.

A kutyának egyébként sem jó, ha folyamatosan van előtte étel. Ráadásul a cica eledel sokkal több fehérjét tartalmaz, ami nem tesz jót a kutyának.

Esetleg ne engedd a kutyust a konyhába,amig megtanulja hogy ne falja fel a macska eledelt.

Itt nálunk a szomszéd úgy oldotta meg, hogy a cica étele az egyik szobában van, ahová a kutyáknak nincs bejárása.

2012. szept. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Hovarju ***** válasza:
ja és a szomszéd kutyusnak hasmenése volt a macskatáptól.
2012. szept. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi!!!

Sajnos a konyha boltíves, nincs is ajtó, így elzárni, külön helyiségbe tenni nem tudom.

Majd esetleg kiviszem a macskákét az előszobába, azt el tudom zárni a kutyus elől.

2012. szept. 3. 08:29
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek mentek a zöld kezek!
2012. szept. 3. 08:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!