Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy fajtatiszta a kutyám?

Lehet, hogy fajtatiszta a kutyám?

Figyelt kérdés

Már megvan 3 éve, ismerem is a kutyafajtákat úgy-ahogy, viszont nemrég egy érdekes dolog történt.

Kaptam egy külföldi (angol) naptárat, amiben az egyik hónapnál ugyanolyan kutya van, mint az enyém. Először azt hittem, vak vagyok, esetleg megtréfáltak, de nem, mert nem csak abban az egyben van úgy. Teljesen hasonlít, még a füle állása is, a szőre borzolása, minden. Valaki tudna segíteni? Esetleg olyan keverék,amiben az egyik fajta nagyon erősen van jelen?

Az összes többi kutya a naptárban fajtatiszta (labrador,berni pásztor,briard, golden retriever,stb.)

15 kilós kutyuról van szó. Linkelek képet: [link]


2012. szept. 3. 10:47
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
54%
Törzskönyv nélkül semmiképp se lesz fajtatiszta.
2012. szept. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
34%
Azért mert nincs törzskönyve még lehet fajta tiszta...............
2012. szept. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
77%
Második, ez kb. olyan, hogy attól, hogy nekem nincs amerikai állampolgárságot igazoló papírom, attól még lehetek amerikai. Szerintem. Csak épp senki nem hiszi el, és nem is engednek be az országba. De attól még egy kicsit hasonlítok az amerikaiakra :)
2012. szept. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
60%
Valóban, törzskönyv nélkül minden kutya, macska, egyebek keverékek.
2012. szept. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
86%
Azért mert egy naptáron szerepel nem lesz fajtatiszta. Nekem is keverék kutyám van (leginkább labrador, vizsla, agár) mégis egy csomó hasonlót találok, akikkel akár testvérek lehetnének, mégsincs semmi közük egymáshoz. Szóval ez csak a véletlen műve.
2012. szept. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
39%

a torzskonyv az csak egy papir ami igazolja hogy a szulei fajtatiszta allatok...

de ha valaki nem valtja ki a torzskonyvet(es a kutya szulei FAJTATISZTAK) akkor a kutyaja mar keverek lesz?Csak ugy egybol(mert nem valtottak ki a torzskonyvet) keverekke valtozik???!!!!!!!!???

2012. szept. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
71%
11:09-es! Ha nincs tk-ja, akkor mivel bizonyítod h az a bizonyos kettő törzskönyves kutya a szülő?
2012. szept. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
67%

Jajj, nem értitek a fajtatisztaság és a törzskönyv lényegét...

Utolsó, nem változik keverékké attól, hogy nem váltották ki neki a törzskönyvet, de nincs rá semmi bizonyítéka, hogy valóban fajtatiszta. És innentől úgysem lehet tenyésztésbe vonni, nem lehet kiállításra vinni, nem lesz tenyészszemléje. Ha viszont a kérdezőt ezek közül egyik sem érinti, akkor felesleges erről beszélnünk.

Amúgy aki tényleg szép, egészséges és fajtatiszta kutyákat tenyészt, az nem fogja kispórolni a törzskönyvet. Aki nem váltja ki, az az én szememben nem tenyésztő. Akármilyen származású kutyát menhelyekről is örökbe lehet fogadni, gyönyörű fajtajellegű keverékek vannak.

2012. szept. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
69%
törzskönyv nélküli kutya, még akkor is, ha a szülei törzskönyvesek, fajta jellegű keveréknek minősülnek, amennyire én tudom. Két ilyen fajtajellegű keverék vizslám van :)
2012. szept. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
52%

es ha nem akarom senkinek sem bizonyitani??Ha engem nem erdekel?!?!!!?

Attol meg ugyanolyan kutya mint a tobbi!!!!

Az CSAK egy papir ami bizonyitsa hogy milliokat er!!!Hogy egy 100x nyertes apja es 10000x nyertes az anyja!Ami nem mindenkit erdekel!!


Egy kutya,akinek nem valtsak ki a torzskonyvet attol meg mindig abba a fajtaba tartozik,csak nincs ra bizonyitek!!

De nem fog keverekke valtozni mert a gazdaja nem fizet egy papirert amit nem akar megvenni mert ugy szereti a kutyajat ahogy van es nem erdekli hogy fajtatiszta-e!!!

2012. szept. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!