Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11 hetes berni kiskutyám nem...

11 hetes berni kiskutyám nem hajlandó megenni a száraztápot, valami ötlet, mivel vegyem rá?

Figyelt kérdés

Brit premium puppy tápot vettünk neki, először ízlet neki, de mióta rájött hogy létezik nedves kaja ( és házi maradék- anyósék jól tele etették) is csak azt akarná enni. Csak ezzel a táppal akartam etetni, de így nehéz hogy nem akarja enni.

Összeszoktam neki keverni a szárazat és nedveset úgy nagy nehezen eszegeti. Nem szeretném ha később se enné meg a tápot. Napjában többször elé rakom és ha nem eszi akkor elveszem, így viszont nem eszik annyit, ami a tápcsomagjára rávan írva napi adagnak. Mit csináljak adjak neki mást?


2012. szept. 3. 14:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Áztassad be neki... ha ez sem jó akkor leverj bele májkrémet... írj privibe!
2012. szept. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

Jó lesz ez, csak legyél kitartó. Ha fokozatosan csökkented a konzervet a kajájában, és közben senki nem tömi házi koszttal, vissza fog állni a tápra, hiszen jó íze van, szereti :)

Majd ha lehűl végre kicsit az idő, biztos jobb lesz az étvágya is, addig próbáld meg inkább este többször etetni, sok mozgás után, és az is segíthet, ha megdolgoztatod kicsit érte, üljön le, vagy várjon egy méterrel távolabb pár másodpercet. Illetve ne össze-vissza etesd, hanem nagyjából meghatározott időpontokban, úgy könnyebb neki rákészülni.

2012. szept. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, próbálom így csinálni! A beáztatott tápot próbáltam nem szerette. Az a baj, hogy hetente 2- 3 szor átvisszük a kutyust játszani, másik kiskutyussal az anyósékhoz, és olyankor ott van 2-3 órát, nagyon jókat játszanak. Hiába kérem, hogy ne adjon neki enni, azonnal tele tömik, mert szerintük olyan éhes volt,pedig mindig eszik mielött átviszem. Szegénykém hatalmasra puffad, konyhamalacnak nézik őket(disznócsont, kenyér, szemes bors, hagyma, tészta, tej, minden ami van...). És utána itthon már megint nem eszik rendesen napokig. Gondoltam hasznos ha szocializálódik más kutyussal és más környezetbe, meg jól is érzi magát, de utána ha haza hozzuk olyan mint egy felfújt léggömb, egyáltalán nem egészségesnek néz ki. Szerintetek inkább nem vigyem többet?
2012. szept. 3. 15:31
 4/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vidd a kutyust át továbbra is. Egyszerűen értesd meg mindenkivel, hogy ő a te kutyád és ne etessék mindenfélével, majd te megeteted amikor kell. Ez sem egészséges, hogy hülyére tömik és utána mozdulni is alig bír kb.
2012. szept. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy oldottam meg, hogy mikor jönnek a kutyazabáltató rokonok, figyelek, és amint előkerül olyan kaja, ami a kutya szájában végezheti, magamhoz hívom a kutyát és ott tartom, amíg be nem fejezik a zabáltatást. Hogy más mit csinál a saját kutyájával, abba nincs beleszólásom, de hogy az enyémet mennyire cseszik el, abba van. Állj a sarkadra, előbb-utóbb megértik, hogy nem tudják megváltoztatni a hozzáállásodat.
2012. szept. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
szerintem ne etesd meg a kutyust játék előtt mert könnyen lehet a dologból gyomorcsavarodás ha mozgás,játék előtt teleeszi magát.én etetés után már egy lépést se teszek mert nagyon sok csavarodásos kutyáról hallani.evés után legalább egy órát nyugiba kéne lennie. és tényleg ne hagyjad hogy összeetessék mindenfélével szegényt mert ráadásul nem is egészséges amit adnak neki.ha még egy kis főtt husit adnának akkor oké,na amiket felsoroltál egyáltalán nem tesznek jó egy pici kutyának. szép lassan rá lehet szoktatni a tápra és ha megfelelő minőségű akkor nincs is másra szüksége
2012. szept. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, próbálom rászoktatni a tápra, remélem pár nap alatt újra szeretni fogja. Jó ötlet lenne ha legközelebb másféle szárazat vennék, egy idő megunja ennek az izét? De még van belöle kb 12 kg :)
2012. szept. 3. 18:44
 8/12 Maxitabi ***** válasza:
Nem jó ötlet!! Ne váltogass, mert még pici, nem fejlődött ki az emésztőrendszere! Ezért sem szabadna mindenféle maradékot ennie még. Tehát ne hagy magad, ne ő mondja meg, mit ehet(és ne a rokonok)Etesd meg a zsákot, és majd utána, ha nem vagy elégedett a végtermék mennyiségével, állagával, a szőrzettel stb,akkor, de csak akkor válts!
2012. szept. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem szokták megunni, a tiéd is csak finnyázik :) Ha elégedett vagy a táppal, akkor etesd azt nyugodtan :)
2012. szept. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jó úton haladsz,hogy finnyás,emésztési gondokkal küzdő kutyust nevelj fel!!Ne engedd,hogy más is etesse! Jó,hogy átjártok játszani a másik kutyussal,de ne elötte etesd meg,vagy már az etetés után teljen el 1 de inkább 2 óra! A tenyésztő Brittel etette ?

Ő ezzel kapcsolatba nem látott el tanácsokkal??

Lerakod elé a kaját,ne keverj bele semmi mást. Vársz 15-20 percet! Ha nem ette meg,elveszed,és a következő etetésig nem kap mást!!Etetésnél újra oda adod neki.Vársz,ha időn belül nem eszi meg,akkor elveszed. pár nap alatt rájön,hogy ezt kapja:) Ha elkezded váltogatni a tápot,akkor finnyás lesz,és egyik táp se lesz neki elég jó!!

2012. szept. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!