Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutyatáp, ami...

Van olyan kutyatáp, ami direkt diszpláziás kutyáknak való?

Figyelt kérdés
olvastam valahol, csak sajnos elfelejtettem a táp nevét, hogy valaki egy bizonyos táppal etette a diszpláziás kutyát, és még fiatal volt a kutya, és időben észrevették a bajt, így valószínű a táp hatására, meg persze mellé a gyógyszerek, eleinte enyhültek később pedig meg is szűntek a kutya panaszai, tünetmentes lett. Létezhet ez?

2012. szept. 4. 00:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sem táp, sem gyógyszer nem gyógyítja a Dp-t sajnos. Bizonyos tápokban van zöldkagyló, de az annyira kicsi adag, hogy beteg kutyának kevés.
2012. szept. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De akkor végül is a zöld kagylós tápok, valamelyest enyhíthetik a tüneteket? Tudom, hogy nem gyógyítható.
2012. szept. 4. 00:45
 3/11 anonim ***** válasza:
Mi az a diszplázia? (bocs az offért)
2012. szept. 4. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Pontosan tápot nemtudok neked ajánlani, de utána nézhetsz mert vannak ilyenek.

Viszont egy nagyon jó tablettát a GF 600-at ajánlanám. Szerintem az egyik legjobb zöldkagylós készítmény.

Olvass utána nyugodtan webkutyán, mit írnak azok akik már jó ideje adják a kutyájuknak. Akár teljesen tünetmentessé is lehet tenni a sántikálást.

2012. szept. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azokban a tápokban is kevés a zöldkagyló ilyen esetben amikben a többi táphoz viszonyítva elég sok található. Etesd rendes prémium táppal és mellé adjál zöldkgylót. Létezni létezhet, ha a gyógyszerek közt volt valami az izületeire, de inkább a kiegészítők és a táp együttes hatására következhetett be a javulás nem csak a tápnak köszönhetően.
2012. szept. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én kutyámon a fél éves szűrésen nagyon súlyos kétoldali diszpláziát állapítottak meg. Nagy volt rá az esély h DP-s lesz, mert az anyja is az volt, de reménykedtem. Egy nap 3 órás játék után hazafelé sántítani kezdett, itthon fájt a leülés, a lefekvés és a felállás. Mentünk másnap dokihoz röntgenre, amikor megnézte a felvételt csak annyit mondott: úristen!

A kutyám mindkét oldalon súlyos dp-s, az egyik oldalon a vápába illeszkedő combcsontfej nem volt még 50%-ra kifejlődve sem. Azonnal előírta emelt dózisú kalcium szedését (ne gyertek azzal h hülyeség, én azt csinálom amit a doki mond), és felírt jó adag fájdalomcsillapítót. Fájdalomcsillapítóból még kettő darabot kellett elhasználni, azóta nincs rá szükség.

Egy ideig nem nagyon engedtem szabadon futkározni. A végleges szűrésen már elfogadható volt mindkét oldal. Semmi extra tápot nem kapott, csak több csontot, meg porított tojáshéjat.

Legközelebb zöldkagylót fog kapni, csak most a súlyán dolgozunk, így más táplálékkiegészítő kell.


Amúgy erre a ronda betegségre nem létezik táp. De gondos hozzátáplálással és odafigyeléssel javítható az életminőség. Itt a kutyám, két éves elmúlt, és kirobbanó formában van. Tovább bír futkározni mint bármelyik kutya a környéken, mozgékony, vidám.

2012. szept. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia! Vannak dp-re tápok, bár nem tudom, mennyit tud javítani a kutya állapotán.

[link]


[link]


Nekem is dp-s kutyám van, de még nem adtam ilyen tápokat neki. Orvosi kezelés után elkezdte kapni a Luposan zöldkapgyló port, illetve prémium tápot. Nagyon sokat segített, mostmár megint tud futni, nagyokat sétálni.

2012. szept. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocs h belevau :), de megnéztem ezt a két tápot, amit lnkeltél, puszta kíváncsiságból. Az első tele van gabonával, a második meg csirkés. Tudom h ez nem a te hibád :D DE ezeket tuti nem adnám a kutyámnak.
2012. szept. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ma 13:33

Mégis, mi a gond azzal , hogy csirkés?

Ha a kutya nem allergiás rá, nyugodtan ehet csirkés tápot.

Egészséges, jó immunrendszerű kutyának tök mindegy .

2012. szept. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha allergiás rá, ha nem, én nem adnék csirkés tápot kutyának. A marhás/disznós/bárányos/lazacos mérföldekkel jobb.
2012. szept. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!