Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megőrjíti a kutyánkat a...

Megőrjíti a kutyánkat a sündisznó, mi a fenét tudnánk csinálni?

Figyelt kérdés
2 hete egyfolytában egész éjjel ugat, már vagy 5 sündisznót elhordtunk innen, de ma is tele van a kert!
2012. szept. 4. 01:56
 1/8 A kérdező kommentje:
A kutyát is hiába csukjon különböző helyekre, a hülye sündisznó odamegy idegesíteni!
2012. szept. 4. 01:56
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát mi kiraktuk a kertbe a sündisznót..

Utána nem tévedt vissza!

A kutyákat mi becsuktuk tehát nem tudnak érintkezni a sündisznóval. :)

2012. szept. 4. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy mindig ugyanazt a sünit viszitek el mert visszajön a kicsinyeihez?
2012. szept. 4. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A miénk egy év alatt az összes sündisznót elüldözte a kertből. Addig meg faterom nem győzött éjszaka meg hajnalban kimenni, hogy sünit mentsen: mindig átrakta egy lapáttal a szomszédba.
2012. szept. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte mi is azt csináltuk, hogy minden éjjel vagy 3 sünit vittünk ki a kertből, aztán meguntuk és letiltottuk róla a kutyát. Ez 10 másodperc volt, viszont azóta nyugodtan tudunk aludni ő meg figyelmen kívül hagyja a süniket.
2012. szept. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hogy lehet letiltani? :-o

Amúgy nem ugyanaz, pár hete egy öreg, óriási süni mászkált, tegnap egy egész pici, 3 napja meg egy olyan "normális".

Szóval nem tudom pontosan, hogy mennyi van, de nem egy, az biztos. :S


Átraktuk mi is a szomszédba is, mert ott nincs kutya, de lehet, hogy onnan visszamászik vagy én már nem tudom.


Köszi a válaszokat!

2012. szept. 4. 21:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Na, úgy kezdődött, hogy valami szörnyű, magas hangon ugatott a süni körül. Sőt, amikor kimentünk az udvarra, akkor jött elénk és oda is vezetett hozzá. Mikor megfogtam a sünit, hogy elvigyem, akkor meg ugrált körülöttem mint egy bakkecske, hogy elérje. Teljesen meg volt zizzenve. A "nem", vagy "hagyd" teljesen hatástalan volt, olyan magas ösztönhőmérsékleten volt a kutya (ritkán láttam még ilyennek). Aztán a legutolsó esetnél a párom megelégelte és a kezében lévő műanyag lavorral oldalba vágta (nem erősen, nem fájt neki), amitől az kizökkent ebből az állapotból és ekkor ketten teljes erőbedobással elzavartuk a kert másik végébe. ("Takarodj! Mit képzel magáról a kutya?! Takarodj innen!...) A sünit átszállítottam a ház elé, letettem és oda hívtam a kutyát. A tiltás hatékonyságát abból tudtam lemérni, hogy 1 méternél közelebb nem mert jönni a sünihez. Igazából a célom az lett volna, hogy közömbös legyen, úgyhogy fogtam a jutalom falatokat és körbe raktam vele a sünit pár centi távolságban, majd mondtam a kutyának, hogy "egyél". Ő óvatosan felszedegette a kaját a süni körül és nézett rám. Megdicsérük és otthagytuk kettesben a sünivel, mi vissza mentünk aludni. Azóta az utcán is úgy megyünk el a süni mellett, mintha ott se lenne. Az új kiskutyával már 8 hetesen megismertettük a sünit. Őt nem különösebben érdekli, remélem így is marad.
2012. szept. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ó, köszönöm, a szituáció ismerős, a pattogás is, minden. :)

Ma még hála a jó égnek nem kezdett rá, de ha ne adj' Isten megint rákezdene, akkor kipróbálom. :)

Köszönöm szépen! :D

Azért drukkoljatok, hogy ma végigaludhassam az éjszakát! :) :D

2012. szept. 4. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!