Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknak a hám csak divat!?

Kutyáknak a hám csak divat!?

Figyelt kérdés

Miért jobb a hám mint a nyakörv? Miért jobb a nyakörv mint a hám?

A hám eredetileg a munkavégző kutyáknak lett kifejlesztve! (ha rosszul tudom szolj) De annyi kis zsebkutyát (tacsi, york...) látok hámmal, hogy az nem igaz és én nem értem h miért jó az hogy ha a kutyán hám van! Van értelme? Vagy csak az tetszik a gazdinak és ráadja a kutyára mert hogy jól néz ki?


2012. szept. 4. 07:29
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
72%

"Mindkettőnek vannak előnyös és hátrányos tulajdonságai is. Lényeges kérdés, hogy kicsi vagy nagytestű a kutyánk. Nagytestű kutyák esetében a nyakörv ajánlott, hiszen azzal sokkal fegyelmezhetőbbek. Természetesen ez nevelés kérdése is. Ha jól kiképzett, engedelmes kutyáról van szó, használhatunk hámot is. Ha kutyánkkal együtt sportolunk, pl. futunk vagy kerékpározunk, akkor mindenképpen hámot használjunk.

Kistestű kedvenceink esetében is mindkettő megoldás jó lehet. Aktív és akaratosabb kutyáknak a hám ajánlott, hiszen ezzel nem fojtogatjuk őket. Nyugodt vérmérsékletű ebeknél azonban elegendő a nyakörv. Figyeljünk azokra a helyzetekre, amikor kedvencünk nagyon megijedhet valamitől, (Pl. szilveszteri petárdázás), és ilyenkor használjunk hámot, mert a nyakörvből könnyebben kibújhatnak."

2012. szept. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
60%
Mi akkor használjuk, ha autózunk. Mert az autóban a hámhoz rögzítem a biztonsági ö et, és ilyenkor sétakOr is rajta marad, hiszen könnyebb azzal sétálni, mint minden ki és beszálláskor rárakni/levenni.
2012. szept. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
56%
Kedves 1-es, szeretnélek látni én egy nagytestű betanitatlan kutyát hámmal sétáltatni, csak azert, hogy ha a "kutyi" beizgulna és elkezdene teperni előre akkor mi lenne veled a hám végén. Jól szorakoznék.:)
2012. szept. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Nekem egy 1 éves labrador kutyusom van. Nagyon okos kutya, állandóan tanítgatjuk, de a séta az egyetlen, ami problémát okoz. Már kicsi kora óta sétálunk vele, nem is keveset, másfél-2 órát/nap, pedig kertes házban lakunk. Mostanra jöttem rá, hogy biztos a hám miatt van, mivel vannak a séta közben olyan kutyás házak, ahol szinte "megőrül" a kutyus és a karomat majd letépi.. Viszont az érdekes, hogy nem mindenhol, valamelyik kutyára abszolút nem reagál. (pedig ugyanúgy ugat az a kutya is) Egyébként mindenki azt javasolta, hogy kizárólag hámot vegyünk neki.. A nagyszüleim rotweillerével viszont semmi gond nincs séta közben, ő mindig is nyakörvvel sétált (hámmal elég érdekesen nézett volna ki). Bár ő egy nagyon nyugodt, mindenkivel eszméletlenül barátságos kutya.
2012. szept. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%
Mielőbb cseréljétek le.
2012. szept. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Az enyémnek 3 napja elég rendesen átharapta a nyakán a bőrt egy másik kutya. Na ilyenkor jó a hám ... A nyakörvet most nem lehet rátenni.
2012. szept. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 petrusi ***** válasza:
21%

Kedves kérdező és a hámra szavazó Válaszolók!


Senkit nem akarok áttéríteni az én "hitemre",csupán leírnám a véleményemet.

Jelen álláspontom szerint a hám nem jó semmire, ha sétáltatásról van szó.A kutya húz, ahogy akar te meg csak rángatod, ha neveletlen a kutyád.Ha nincs tétje a dolognak, akkor a kutya rá sem hederít a rángatásnak, sőt a cél ellenkezőjét jelenti neki.Csak ellenérzéseket vált ki nála, miszerint a húzol,akkor én is húzlak.

A tacskónak tényleg hasznos a hám, de nem ezeket a kétszáz forintosok, mert a tacskónak eleve sérülékeny a gerince, így a gyógyhám jót tesz neki.De a tacskógazdáknak sem azon jár az eszük, hogy mi a legjobb a kutya gerincének(tisztelet a kivételnek), hanem az, hogy minél olcsóbb legyen a cucc, már ha hordják sétálni.

Még jó a hám a szánhúzóknak, de abban az esetben is speciálisat kell választani.

A munkában tényleg hámot kell használni, különböző, de igen nyomós okok miatt.Megintcsak speckó kell.


Tehát, a "csak-hogy-legyen-kutyám-veszek-egyet" típusú gazdik által használatos "hám" semmire sem jó.Persze, nem azt mondom, hogy csak pórázzal lehet kutyát sétáltatni, mert egy jól nevelt kutya hámmal úgyanúgy tud közlekedni, mint pórázzal.

Egy kis OFF:Én viszont mindig elámulok azon, hogy a városba nagy ritkán bejárva csak azt látom, hogy gazdi kényelmesen sétikál a kis plázacica barátnőjével, vagy épp a barátocskájával vannak összenőve, a kutyát meg nem veszik kutyaszámba.Gazdi kényelmes tempóban csasszog hátul,kezében a flexi póráz(ami megintcsak nem arra való,amire használják) , a Fifike meg vígan futkos a gazdi lábától 3 méterre.Ha már yorkshire, akkor nem kell arra nevelni, hogy láb mellet menjen?!Megjegyzem, láttam már olyan balesetet, hogy a csaj épp csókolózott a fiúkájával, Zeuszka meg közben szépen kifutott az autók közé.A csaj meg azt vette észre, hogy a flexi póráz végéről Zeuszka már nem jött vissza a négy lábán.


Azaz ha sétáltatás, akkor csak a nyakörv és tisztességes,egyszerű egy-másfél vagy két méteres kézipóráz.Ha munka, akkor hám.Ha biciklizés vagy szánhúzás, akkor hám.Ha különleges igényű kiskutya, akkor hám.Ennyi.Ha egy kutya meg van nevelve, akkor nem fojtja meg magát a kézipórázzal sem.

2012. szept. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Szilvi & Argos ***** válasza:
53%

Légcsőszűkületes, sérült nyakú kutyáknak mindenképpen hám javasolt, de LAZA PÓRÁZOS SÉTÁRA NEVELÉSSEL!

Minden más esetben nyakörvvel kell a kutyát laza pórázos sétára nevelni, emberekkel-kutyákkal közömbös viselkedésre szoktatni, megfelelő engedelmességre tanítani. Ha ezek már megvannak, akkor már akár hámmal is lehet sétáltatni. DE CSAK TUTI ENGEDELMES KUTYÁT!!!


Számtalan esetben látom, mikor nagytestű, roti, amstaff, nj kutyát sétáltatnak hámra kapcsolt pórázzal, megtartani és fegyelmezni nem tudják, a kutya pedig támad minden kutyára és bárhova elvontatja a gazdát.

Tanúja voltam, szerencsére kutyám nélkül, mikor két hámmal sétáltatott agresszív kutya találkozott össze.

A pasi egy kan amstaff-ot vitt hámmal, lehúzódott az út szélére, szemben egy nőci jött egy szintén hámos nagytestű keverékkel. Nem bírta tartani, a kutya őrjöngve vonszolta az amstaff felé...egymástól másfél méterre megálltak őrjöngeni, a gazdik alig tudták őket elrángatni...ÉLETVESZÉLYES!!!


Én bringázáshoz, kiránduláshoz és tóban úszáshoz használok hámot. Bringázáshoz csak akkor, ha előre tudom, hogy pórázt akarok a kutyára tenni.

Városi sétához is nagyon gyakran rárakom, mivel rákapcsolok egy rövid 30 cm-s pórázt, így mehet szabadon, közteresek sem szólnak be :D Ha "akció" van, lábhoz hívom, esetleg megfogom a pórázt és kész. Tömegközlekedési eszközökön is nagyon kényelmes, mert a fogantyúnál megfogva a kívánt helyre, pózba tudom húzni-vonni a kutyát

2012. szept. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Szilvi & Argos ***** válasza:
Illetve most pihentetem Argos-t, mert fájlalja a lábát, ezért szabad területen nem engedem szabadon, csak az utcákban-lakótelepeken. Tehát a mezőn-duna parton 8 méteres flexivel sétálunk, amit szigorúan a hámra kapcsolok, ugyanis nyakörvre téve mindig feltekeredik a kutyára a póráz, beleakadnak a lábai, lepisili, stb...hámon ez a veszély nem fenyeget, hiszen a kutya legmagasabb pontján van fixálva a póráz. Persze ugyanúgy kommunikálok vele, mintha póráz nélkül lenne...nem csak rángatom orrba-szájba
2012. szept. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%

hát az előttem szóló megmondta a frankót.

a pipától ne látok, amikor sétáltatom a bordeaux-i dogomat és Fifike nevű spániel hámmal és flexi pórázzal felszerelve úgy ugat ránk, hogy alig tudom lenyugtatni a kutyámat.

persze jó másfél méteres pórázon rángatja a kiszőkített hajú gazdit, aki persze rá se szól és meg se rántja egyszer se azt a nyomorult pórázt!

hát én se vagyok hám-párti!


munkára, sportra, de másra nem!

2012. szept. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!