Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy Am. Stafford és...

Van egy Am. Stafford és Pittbull keverék kutyám ami már 9 hetes. Valaki megtudná mondani hogy hogyan lehet leszoktatni a harapásról?

Figyelt kérdés
Mindíg ráütöttem az orrára egy ideig el is hagyta de most ujra kezdte és egyre durvább, viszont szétverni sem szeretném, nem akarom megutáltatni magam!
2012. szept. 4. 08:34
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk vegyél neki játékokat, olyan dolgokat, amik kifejezetten arra vannak, hogy a kutyák rágcsálják. El kell, hogy keserítselek, minden kölyök rág és harap, elég sokáig. Olyanok, mint a babák, azok is mindent a szájukba vesznek, amikor rágnak. A babákat is orron vágják szerinted, amikor rágnak, mert nő a foguk? Hát nem! Kapnak rágókát...a kutyádnak is adj valamit, amit rághat. És ne üss meg egy 9 hetes kutyát, könyörgöm!!!!
2012. szept. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem ugy kell elképzelni hogy izomból rávertem!!!!Nem vagyok állat bántalmazó épp ellenkezőleg!!!!!Épp hogy rálegyintettem az orrára!Viszont játékai vannak, de nem érdekli..Játszik.játszik, de minket egyre durvábban harap, csak én azért vagyok beijedve, mert valaki azt mondta hogy mivel nagyobb része Pitt. így gondok lehetnek vele nagy korában ha nem szoktatjuk le a harapásról!

25/L

2012. szept. 4. 10:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont fordítva kéne bánnod vele. Pláne, ha kicsit nagyobb lesz.

Ezeknek a kutyáknak a vérében van a harc, ha agresszióra agresszióval válaszolsz, azzal egyrészt csak azt bizonyítod, hogy nem vagy nála okosabb, másrészt nem nyerhetsz! Soha! Mivel pontosan az emberek tenyésztették ilyenné, hogy minél jobban fizikailag akarják legyőzni, őket, annál több adrenalin hajtja őket.


Teljesen más szemlélettel kell nevelni. Sokkal inkább türelemmel, és pszichés ráhatással, az agyát kell kontrollálni, és nem a fizikai erejét.

Soha ne kezdj el vele fizikailag harcolni, azzal az ő szemében az ő szintjére alacsonyodsz, ahol le tud győzni.


Ilyen konfliktus helyzetben sokkal hatásosabb taktika a kivárás, a domináns testbeszéd, a higgadt viselkedés.

Ha nagyon aktív, örökmozgó, idegesebb jellemű kutya, akkor a közös programoknak is inkább nyugtató jellegűnek kell lenni, mint hogy az izgatottságát fokoznád.


Konkrétan a harapdálásról is pont hogy nem erőszakkal kell leszoktatni, hanem türelemmel.

Arra törekedj, hogy másfajta érintkezést szokjon meg az emberekkel.

Te is teljesen másképp érj hozzá, finomabban, érzékenyebben, és mindig nyugalmat sugározz.

Ne paskold, ne birkózz vele. Jó, a kölykök tényleg harapdálnak, de ha ez rögzül, akkor később is ezt fogja tenni.

Ha nyugalmasabb érintkezés közben is harap, finoman, de határozottan fogd össze a száját, mondd hogy nem! és várj ki egy kicsit.

Nem kell erősen, itt is a türelem a lényeg, hogy a lenyugvást érd el.

Ha megint elkezd harapdálni, ha megint elkezd harapdálni, egyszerűen állj fel, és hagyd ott!

Ha utánad megy, told el magadtól szó nélkül!


Találtam neked egy ilyet, igaz ez egy felnőtt pitbull, de egy mozgékony, harapdálós fajta. 15:00-tól beszél az érintésről, de az egész videó tanulságos lehet:

http://www.youtube.com/watch?v=21369YI0WI0&feature=relmfu

2012. szept. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, a videót én is újra néztem.

10:30-tól is érdekes, ott is lehet látni, hogy nem szabad leállni küzdeni egy ilyen kutyával.

2012. szept. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Uh...Nagyon köszönöm!!!Tényleg jó a video!!!Talán akkor sikerül higgadtabbá varázsolni, mert az tény, hogy nagyon pögős!Mégegyszer köszi!!!!!
2012. szept. 4. 10:56
 6/7 anonim ***** válasza:
én is csak Cesar Millan-t (dog whisperer) tudom javasolni, nagyon kiegyensúlyozott falkája van főleg pitekből. igazi nagybetűs Gazdi az én szememben :) vannak könyvei is meg ment egy sorozata is régebben (a csodálatos kutyadoki) aminek egyik részét fentebb linkelték. nézz utána a módszerének.
2012. szept. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
amikor harap erélyesen rá kell szólni hogy megszeppenjen, és így éreztetni is fogod hogy ki a vezér! ezeket a kutyákat erős kézzel kell fogni és ez nem azt jelenti hogy bántani kell! ha azt csinálod amit mondtam nem egyszer hanem mindig akkor egy idő után lefog szokni róla. a fentebbi hozzászólóknak igazuk van abban hogy ha megnől is csak így "játékból" megharap már akkor is komoly sebeket ejt. egyébként az tök mindegy hogy a nagyobb része pitbull mert ez a két faj ikertestvér csak a staffit inkább kiállítási célokra tenyéztették ki az ősei ugyan olyan harci kutyák a jellem kinézet minden a pitté csak annyi hogy ők kiállítási kutyusuk remélem segítettem. :)
2012. nov. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!