Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy nagytestű kölyökkutyánál...

Egy nagytestű kölyökkutyánál milyen tünetek/jelek utalnak arra, hogy felnőttkorában diszpláziás lesz?

Figyelt kérdés
Egyáltalán, kölyökkorban vannak látható tünetek? Csak kíváncsiságból kérdem. Köszönöm előre is a válaszokat!
2012. szept. 4. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha látható tünetek vannak, akkor már nagyon súlyos a helyzet. Leginkább a röntgen látja úgy 6 hónapos kor körül, de volt már olyan, hogy az előszűrés szerint DP-s a kutya, majd 18 hónaposan a végleges szűrésen kiderült, hogy semmi baja. Szóval ha gyanús (a mozgása), akkor el kell vinni előszűrésre.
2012. szept. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A DP nem vár felnőtt korig. Az van, vagy nincs.Az időskori mozgás gondokat sokan Dp-nek nevezik, holott az csak a korral járó elváltozás eredménye.Ahogy sok ember idős korára különböző ízületi bántalmakban szenvednek, így van a kutyáknál is. Elhasználódnak az ízületek.
2012. szept. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szerencsére nincs ilyen gondunk, egyszerűen csak kíváncsi vagyok. Mindent megteszek, hogy ne forduljon elő. Egy golden retriever keverékünk van, utcáról szedtük össze, és most lehet kb 14 hetes. Acana táppal etetem, és adok neki gf600-at az ízületeire, úgyhogy igyekszem mindent megtenni, hogy egészséges maradjon. Csak tudom, hogy a goldenek hajlamosak az ízületi bajokra. Ő meg valószínű, hogy nagyobb lesz, mint egy átlag golden, hiszen nem is fajtatiszta, és már most hatalmas tappancsai vannak. Köszönöm a válaszokat! :)
2012. szept. 4. 09:55
 4/4 anonim ***** válasza:
állítólag Gödön valahol már csinálnak olyan szűrést, ami kölyökkorban is nagy bizonyosságal megmondja, hogy rendben van-e a csípő, vagy nincs. mozgásból ilyenkor még nem nagyon lehet hosszútávú következtetéseket levonni.
2012. szept. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!