Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » FONTOS! A Szölö evés milyen...

FONTOS! A Szölö evés milyen tüneteket produkal kutyáknál?

Figyelt kérdés
Es mennyi idon belul?Mert mult heten rajta kaptam kutyaimat amint szolot esznek.Eddig sosem ettek,nem tudom most miert kezdtek el.Megijjedtem mert tudtam mennnyire veszelyes es rajuk szoltam,aztan hivtam az orvost hogy mit csinaljak,azt mondta nem minden kutyanal van negativ hatasa,de amint latok valami furcsat rajtuk,rogton vigyem.Hat hala Istennek semmi nem lett.De a napokban is rajta kaptam oket szolot enni.Jo kedvuek,jatszanak,nem lazasak,nem levertek,viszont tegnap mindketto eleg gyengen evett.Ma az oregebbik mar evett normalisan,de a masik kutyam,aki nagyon nagy etvagyu,csak nyamnyogta megint a kajat.Nem mondom hogy nem evett,de kevesebet mint maskor es nem habzsolta ugy.Arra is gondoltam hogy nem e valogat,mert a szaraz tapot ette.De attol is tartok hogy nem e a szolo okozta.Az orvos szerint ha baj lenne,nem lenne vidam es jatekos a kutya.Azt mondta hogy lehet csak megterhelte a gyomrat a sok szolo.Mit gondoltok?Lehet a szolo miatt eszik gyengebben?Miben nyilvanul meg ha baj van???Legyszi irjatok.
2012. szept. 4. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Ha érzékeny rá, azonnal rosszul lesz: hányás, hasmenés, levertség a mérgezés tünetei, mely a továbbiakban vesebetegségek kialakulásához vezet.

Ha nem láttál ilyet, akkor jó, de zárd el a szőlőtőkéktől őket!

2012. szept. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Előző vagyok :)


[link]


Olvasd el ezt is. Szerintem hasznos.

2012. szept. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az enyém kicsi korában napi egy kiló szőlőt megevett. Legfeljebb nem éhes, ha tele van a hasa. Amynnyiben a te kutyádra is mérgező lenne, azt észrevennéd. Ha meg nincs semmi baja, akkor szerencséd van, ő nem érzékeny rá.
2012. szept. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 noesamuel ***** válasza:
76%

látom kicsit elveszett vagy, ezért egy olyan titkot árulok el, ami sokat segíthet a jövőben.

TITOK: ha egyszerre hány, fosik, kedvtelen, nem eszik, és láza van, akkor baja van. Amennyiben az egyik tünet hiányzik a listáról, akkor nagy %ban sanszos, hogy pár nap és rendbe jön magától.

persze ezt külső behatás nélküli esetekre értem, nyílván, ha elüti az autó akkor van baja, de mégse produkálja a tüneteket.

2012. szept. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

az én kutyám mindenféle gyümölcsöt elfogyaszt, ami az útjába kerül. a kertünkben 4 körtefa, 3 almafa és jó pár szőlőtőke van.

idén tavasszal került hozzánk a kutyánk, ezért Ő már kicsi kora óta eszegeti a gyümölcsöket.

a szőlőevést onnan vettük észre, hogy a fürtök le voltak szemezve és persze a kakiban ott voltak a magok.

de semmi baja nem volt tőle.

ha jó érett szőlőt ettek a kutyáid, gondolom nem voltak már éhesek igazán, azért nem ettek annyira.

ha egyszer rákaptak, mert finom édes és lédús, nem valószínű, hogy maguktól abbahagyják, valahogy rekeszd el a szőlőket.

de ha nem levertek, lázasak, akkor talán nem lesz baj.

milyen fajta kutyusok?

2012. szept. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
egyébként a belinkelt cikk is azt írja, hogy nagy mennyiségben okozhat problémát.
2012. szept. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

vagy semmi baja nem lesz!

vagy ?? a szőlő és a mazsola a kutyák számára méreg. érdekes ,hogy nem mindegyiknek .

2012. szept. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!