Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tápláljam? (Bővebben lent)

Hogyan tápláljam? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Majd csak lesz kutyám de fel szeretnék készülni az érkezésére így elgondolkodtam a tápláláson. Nagytestű lesz.

Én úgy gondoltam hogy kölyök korában míg teljesen fel nem nő addig vagy Taste of the Wild-el etetném vagy Brit Care-el. Ez az anyagi helyzetünktől függ, remélem tudom majd adni neki a Tastét. Ehhez én szeretnék adni neki zöld kagylót. Szerintetek jó ötlet?

Aztán mikor már felnőtt szeretnék neki nyers húst is adni. Nem tudom hogy adjak e neki kölyökkorában. Ebben is kérném a tanácsotokat.

Nyers húson főleg pulyka húst értek mert ez tudok olcsóbban szerezni , de emberi fogyasztásra van szánva tehát jó minőségű. Tudom hogy csirkét nem mindig jó adni mert sok kutya allergiás rá meg minden. Ez a pulykára nem vonatkozik? Nyakat, farhátat, combot, ilyeneket adnék neki. És e mellé a tápot.

Szerintetek ez így jó lesz neki? Leírnátok a véleményeteket? Előre is köszönöm !!:)


2012. szept. 4. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Amikor lesz kutyád, a tenyésztő sokkal több jótanáccsal fog tudni segíteni neked. Ő ismeri a vonalát. A tőle kikerülő kiskutyáknak legjobban bevált etetési formát, stb.
2012. szept. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!:)



Jónak tűnik :) De az élet majd úgyis alakítja a dolgokat, soha nem tudhatod, hogy melyik táp fog bejönni neki, bírja-e a pocija stb.

De az irányvonal teljesen jó :)

Én azt mondom, hogy 1 éves koráig inkább táp (bár mondjuk én alacsonyabb fehérjetartalmút adnék, mint a TOTW, de a Brit Care teljesen jó. Ami most nekem a nagy favorit lenne, az a kacsás-körtés Acana, ezt is nézd majd meg, ha odakerül a sor!) De persze néha adhatsz neki mást is, csak akkor csökkentsd a táp adagot.

Nyers étrendnek megvannak az előnyei :) BARF-ról hallottál már? Mi teljesen át fogunk állni, ez pont erről szól :)

Nyak, farhát, comb nyersen nyugodtan mehet neki (főzve ne adj neki combot a csöves csont máshogy törik és gond lehet). A husikat pedig majd kitapasztalod, mi a jó neki :)


Milyen kutyusod lesz és mikor érkezik?

Esetleg priviben elárulod nekem honnan tudsz olcsón pulyka nyesedéket venni és mennyiért? :)

2012. szept. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia ! Köszönöm szépen a válaszod !

Igazad van lehet hogy nem épp előny a magas fehérje tartalom erre nem is gondoltam. Hallottam már a BARF-ról és lehet hogy át is térünk majd rá ha már felnőtt lesz a drága. :) Egyébként hovawart lesz a kutyus és csak jövőre fogom megkapni de szeretném kikupálni kicsit magam.

Hát a pulyka az hosszú sztori a lényege hogy kecskeméti vagyok és anyukámnak egy pulyka feldolgozóban van itt kapcsolata ahonnan olcsóbban vesz nekünk is húst így majd a kutyusnak is. :)

2012. szept. 4. 15:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt hiszem sejtem ki vagy :) A vöröshegyi kennelből lesz kutyud, ugye? :)

Köszi :)

Jó ötletet adtál, nyilván nektek más az ár, de asszem én is rákeresek a kecskemét feldolgozó üzemre, annyira nincs vészesen messze tőlünk, hogy nagyobb tételnél ne érje meg elmenni, ha jó az ár :)

2012. szept. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia ! Igen én vagyok az :)

Azt tudom hogy a minőség nagyon jó és ha elmész hozzájuk , elmondod hogy kutyinak lesz biztosan adnak jó áron !:)

2012. szept. 4. 16:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Az elképzelés szerintem teljesen jó, a TOTW tápokkal sincs semmi gond, csak az életszakaszhoz ill. a kutyához megfelelőt kell választani. Ebből van alacsonyabb fehérjetartalmú táp is, nem olyan, mint az orijen.

Kölyökkorban is már el lehet kezdeni szoktatni, csak szépen fokozatosan, meg ne egyszerre, egy étkezéskor adj neki majd tápot és nyers húst is, hanem külön.

2012. szept. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!