Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mely trükköket érzitek fontosn...

Mely trükköket érzitek fontosnak, hogy tudja a kutyátok?

Figyelt kérdés
Az enyém eddig ezeket tudja: ül; fekszik; marad(ilyenkor addig egy helyben marad, amíg ki nem adom a parancsot, hogy "mehetsz"); fekvésből felül parancsra; ha mondom neki, hogy "hagyd", akkor vár, és csak akkor eheti meg az ételt, ha mondom, hogy "tied". Eddig ennyit tud. Amúgy 14 hetes golden keverékről van szó. A tietek mi mindent tud? És nekem szerintetek még mit kellene megtanítanom a kutyának?

2012. szept. 4. 15:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam, nem trükkök ezek, hanem engedelmességi feladatok inkább.
2012. szept. 4. 15:43
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A 2 legfontosabb az állj, aztán a marad. Illetve nagyon nagyon fontos, hogy 100%-ig behívható legyen.

Az ül és a marad nálam másodlagos, igaz ezeket is első szóra csinálja.

De minél több mindent tud egy kutya, annál jobb. Fontos, hogy szellemileg is fárasztva legyen.

2012. szept. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

legfontosabbak: hozzám, marad, hagyd, ül, fekszik esetleg mehetsz.

többi az csak ráadás. ha ezeket tudja, azt tanítod neki amit akarsz.

2012. szept. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Vámosi -Nagy Nóra Klikk c. könyve végén vannak trükkök,s le is írja a trükkök tanításának módszerét.
2012. szept. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én mindig is csak 2 dolgot vártam el a kutyámtól de azt mindig minden körülmények között meg kellet, hogy csinálja!

Pórázon ne rángasson azaz láb mellett sétáljon valamint ha el van engedve minden körülmények között muszáj legyen neki visszajönni! Nem érdekel ha macskát, ha tüzelő szukát akármit lát érez ha szólok jöjjön vissza!

Ez a kettő a legfontosabb számomra! Valamint a földről nem ehet!

2012. szept. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amúgy ezeken felül még az ül pacsi fekszik hozdvissza.. alap parancsokatra megtaníthatod! de szerintem amiket elsőnek írtam az a legfontosabb!
2012. szept. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nem megy ki a kapun, ha mégis visszajön első szóra, de ilyen eddig csak kétszer volt. Nem eszi meg a cuccaimat. Nem tépi ki a kezemből a kaját, és ha utólag belenyúlok a tányérjába, vagy elveszem tőle nyugodtan tűri (ezt a kisebbnek még gyakorolni kell egy picit) Ül/Fekszik/kimegy/bejön parancsra, odahozza a cuccait ha kérem,és nem tépi le a kezem ha pórázon van/ nem ugrál rám, nem megy oda idegenekhez. kb ennyi. Nem megy el ha kint hagyom mondjuk egy bolt előtt.
2012. szept. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
be lehessen hívni, ne legyen agresszív, tudjon ülni, feküdni, esetleg állni és halálbiztosan helybenmaradni. a többi annyira már nem fontos.
2012. szept. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Trükköket nem érzek fontosnak, hogy tudják, de azért pacsit adni, kúszni tudnak, most tanulják az oldalra fordulást.


A legeslegfontosabb feladatok, amiket mindig, minden körülmények között végre kell hajtson: behívás, marad. Ez a kettő az életét mentheti meg. Ami még fontos: ültetés, fektetés, behívás közben megállítás, különböző állatokról való letiltás, de mint mondtam, az első kettő az ami létfontosságú.

2012. szept. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Legfontosabbak:

ül, fekszik, áll, marad, visszajön, tied, kapun nem megy ki engedély nélkül, nem húz pórázon.

2012. szept. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!