Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séta elején/közben/végén...

Séta elején/közben/végén gyakoroltok engedelmességi feladatokat?

Figyelt kérdés

Séta melyik szakaszában gyakoroljátok kutyátokkal az engedelmességi parancsokat(ül,fekszik,marad stb.)?

Azért kérdezem,mert az én kutyám a séta elején nagyon izgatott és ilyenkor csak menne és menne. Ha már lefáradt akkor tud figyelni. Ez baj? Vagy nálatok hogy megy a dolog?



2012. szept. 4. 16:30
 1/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
84%

Kimondottan gyakorolni tudatosan, séta közben egy nyugisabb helyen megállva szoktam. Ilyenkor teljes koncentrációt és pontosságot várok el a kutyától és sűrűn jutalmazom.


A mindennapi engedelmességet nem kell gyakorolni, hiszen napi szinten kénytelen produkálni a kutyám. Közlekedésnél, BKV-n ül-fekszik-gyere-maradj, séta közben idegen agresszív kutyánál mellém, megáll, stb-stb

2012. szept. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ül, fekszik, marad, ezeket nem szoktuk kifejezetten gyakorolni, hiszen beépül a mindennapi életbe, már kölyökkorától e szerint neveljük.


Egyéb dolgokat (pl. hozd ide, hempereg, szlalom stb. ) séta közben gyakoroljuk nyugodt helyen, ahol nincs sok külső inger, és feles energiáit már kiengedte, de még nem fáradt el.

2012. szept. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Indulás előtt 5-15percig gyakorlunk, séta közben az általános dolgokat teljesítenie kell, illetve közben is szakítunk egy 20-30percet csak gyakorlásra (menetelés, helyben maradás, koncentráció), ha ezzel végeztünk akkor mehet a 95%-ban szabad játék, de közben néha tesztelgetem, illetve gyakoroljuk a dolgokat ingergazdag környezetben is, de ez csak párszor 1-2perc. Hazafelé meg, úgy egyébként is az utcán be kell tartania a szabályokat, ott ritkán gyakorlunk, bár előfordul, hogy ott is menetelünk 1-2percet.

Mi azért igyekszünk minél többet gyakorolni, mert vizsgára készülünk, ha nem így lenne, akkor valószínűleg csak séta közben tesztelgetném, hogy behívásra és a parancsokra hogy reagál társaságban, egy 'hobbi' kutyától nem várnám el, hogy szabályosan meneteljen, csak üljön meg feküdjön le ha kérem és persze pórázon viselkedjen normálisan.

2012. szept. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Ez teljesen normális dolog, nem véletlen, hogy néhány kutyaiskola már felismerte ennek a jelentőségét, és tartanak fársztó edzést oktatás előtt, mert sok ktuyának szüksége van rá. Persze azt sem árt tudatosítani a kutyában, hogy bármennyire izgatott is, azért a már megtanult dolgokat ugyanúgy meg kell csinálni, de magát a tényleges munkát ilyen kutyánál jobb séta közepére-végére hagyni.
2012. szept. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Huskymmal reggelente, mikor kicsattan az energiától, vele akkor lehet különösen jól, keverék kutyusommal meg séta közben végig, vele vagyok már olyan szinten, hogy bármikor elvárhassak tőle bármilyen feladatot első szóra.
2012. szept. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj. Nálunk úgy néz ki a séta,hogy leérünk hagyom kb. 10 percig,hogy pisiljen/kakiljon persze ilyenkor se rángathatha a pórázt csak nyugodtan :) Ha látom,hogy teli van energiával futok vele egy kicsit aztán láb melletti séta,próbálok mindig másfelé menni vele,de úgy hogy odaérjünk azért a kedvenc helyére,ahol a többi kutya van ott elengedem és mehet a játék :D ilyen ül fekszik stb.. azt fent szoktam vele gyakorolni. Mondjuk ha úttesthez érünk ott meg kell állnia,de ezt nem nevezném kifjezet gyakorlásnak.
2012. szept. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi séta előtt nem gyakorolunk, séta közben egy 20-30 percet más kutyákkal, de akkor általában alapengedelmességet illetve olyan bonyolultabb trükköket, amelyhez 2 kutya kell, séta végén pedig egy 5-10 percet.
2012. okt. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!