Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért morog a kutyám?

Mért morog a kutyám?

Figyelt kérdés

A felnőtt kan kutyusom valamikor még nagyon türelmes volt, de nem rég elkezdte a kölyök (még nem ivarérett) kutyánkat megmorogni, mikor az a közelébe megy (először csak akkor morgott rá mikor játszani akart, de most már mindig). Sőt, ma már a szuka kutyusra is rámorgott, de ő ettől csak még jobban játszani akart vele.

Mért nem akar játszani?

Jó, persze megértem, hogy megunta, hogy folyton tépi a másik kettő, de eddig mindig olyan jól elbunyóztak.



2012. szept. 4. 18:26
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és félreértés ne essék, ránk soha nem morgott és nem is szokott agresszív lenni. Különben félős kutya, mert már felnőttként hoztuk 1,5 éve menhelyről.
2012. szept. 4. 18:30
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető hogy van valami betegsége, amit egyenlőre még nem mutat ki komolyabban, pusztán "rosszkedve" lesz tőle és nem akar játszani. Lehet érdemes lenne megmutatni állatorvosnak. Az is elképzelhető, hogy a fiatal kutyát eddig kölyöknek tekintette, lassan viszont kezd számára riválissá válni, akkor is ha a fiatal ezzel még nincs tisztában. Sokminden lehet a háttérben, kapásból ennyi jutott az eszembe.
2012. szept. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ok sokféle lehet, de kb tökmindegy, nem ez a lényeg.

Ez lehet bizonytalanságból fakadó, vagy az irányításnak a hiánya, vagy mert senki nem tiltotta meg neki, vagy mert soha nem volt neki megmutatva hogyan kell viszonyulni a többi kutyához, és még sorolhatnám.


De időpazarlás ezen agyalni, egyerűen tiltsd le róla!

Ha legközelebb ezt észreveszed, azonnal állítsd le!

Ne csak konkrétan a morgásról, hanem zökkentsd ki abból az állapotból, és érd el, hogy megadja magát!

2012. szept. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem az a baj hogy a a kan (idosebb) gondolom es nekem is igy volt volt egy farkaskutya akit szoktunk etetni es kaptam egy szuka kaukazusit .amikor ott voltunk nem morgott ra de megfigyeltem mikor a farkaskutya eszrevette hogy nincs senki a kozelben akkor ra morgott es meg is csipkedte.En szerintem a kutyad mar unja a jatekot mert mer komojabban gondolkodik.
2012. szept. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha a kutya már egy kicsit idösebb, akkor meg eshet hogy nem olyan mozgékony és nem annyira türelmes,a kölyök kutyusokkal ez forditva van nagyon szeretnek játszani ezért nem mindig fognak jól kijönni de lehet hogy más a baj..
2012. szept. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!