Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám letiltani erről őket?

Hogy tudnám letiltani erről őket?

Figyelt kérdés
Kutyáim megölik a sündisznókat. A problémát az okozza, hogy meghallom, hogy sün van az udvarban, mire kiérek megölik. Rászólok, bármelyiknél is van elengedi, de általában úgy néz ki, hogy az egyik megöli, a másik meg hurcolja, néha még bele is eszi. Ha ugye élő sünről kellene letiltani úgy nem okozna problémát, de így tanácstalan vagyok, hogy tiltsam le őket a sün megöléséről, amikor mindig csak sün tetem áll "rendelkezésemre"?
2012. szept. 4. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Az igen! Milyen fajták, ha szabad megkérdezni? Hogy a francba nem szúrja meg őket???? Nem semmi...
2012. szept. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csőbe kell húzni őket. Magyarul fogj egy élő sünit, tedd le valahova és figyeld mi történik!
2012. szept. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
...és lépj közbe, mielőtt te kínálod fel meggyilkolásra a sünt, természetesen.
2012. szept. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A sünöknek minden este van egy bizonyos utuk amit minden nap megtesznek.Annyit kéne tenned, hogy ahol látod, hogy közlekednek ott elkeríted és akkor más utat fog választani.mert a vadászösztönt nem igazán lehet kinevelni egy kutyából.
2012. szept. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kinevelni a vadászösztönt, hanem fel kell állítani egy olyan szabályt, hogy ne nyúljon a sünhöz. Ha megfelelő a kutya-gazda kapcsolat, akkor ez nem lehetetlen. És a kérdező is azt írta, hogy a tiltást már meg tudja oldani, csak azt nem tudja, hogy hogyan tudná tetten érni a kutyákat. Erre javasoltam, hogy húzza őket csőbe, Akumi meg kiegészítette, hogy persze legyen résen és rendezze le a kutyákat mielőtt a süninek baja esne. A vadász ösztön kiélését meg kontrollált körülmények között lehet nekik biztosítani, mondjuk el lehet őket vinni coursing-re.
2012. szept. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt én sem fogalmazhattam volna meg szebben :)
2012. szept. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. A jagd fogja meg őket. Azt gyanítom, hogy a szomszéd bácsi farakásában élnek, felállítok oda egy élve fogót, próba szerencse. Igen élő állat letiltásáról nincs gond, hiszen a macskákat, nyulakat és egyéb házi állatainkat sem foghatják meg, de ez tényleg nem jutott eszembe, hogy fogjak egyet, pedig tényleg ez a logikus.
2012. szept. 5. 02:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!