Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szukát vagy kant?

Szukát vagy kant?

Figyelt kérdés
Van-e valami viselkedésükben eltérő különbségük esetleg? Nyugodtabb valamelyik? Ilyesmikre gondolok. :) Tapasztalatokra vagyok inkább kíváncsi.

2012. szept. 4. 21:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
48%

Fajtánként is eltérő lehet.

A szuka már fiatalabban "okosabb" kevésbé nő meg.Kevésbé izgágább.

A kan az ellentéte.

2012. szept. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
15%

Nekem csak szuka kutyáim/macskáim voltak, és lesznek is.

Nyugodtabbak, jobban hallgatnak az emberre, és sokkal, de sokkal kevesebb probléma van velük.

Soha nem lesz kan kutyám.

2012. szept. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
53%

Ha nyugodt kutyát akarsz, akkor nyugodt egyedet válassz, ennyi a titok. A neme ilyen szempontból mindegy, vannak nyugis szukák és nyugis kanok is, ahogy hiperaktívak is mindkét nemből.

Viselkedésükben akadnak általánosítható különbségek, de megint csak azt mondom, hogy egyede válogatja. Attól, hogy a legtöbb szuka ilyen vagy olyan, te még simán kifoghatsz egyet, ami pont nem olyan. Szóval ne nem szerint válogass, hanem személyiség szerint, hacsak nincsenek konkrét céljaid a leendő kutyád ivarszerveivel :)

2012. szept. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

ma 21:21

Egyezek.

2012. szept. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

hozzáteszem, fajta és egyénfüggő is, még a kutyákon belül is. tehát az aláb olvasottak nem mindig, minden kutyára igazak, csupán nagy általánosságban érvényesek.


a kanok többnyire makacsabbak, nehezebben nevelhetőek, kevésbé simulékonyak, a szabályokat illetően sokkal hajlamosabbak a kiskapuk keresésére, mint a szukák, akik valóban nyugodtabbak, általában kevesebb a stiklijük, ritkábann akaratoskodnak és együttműködőbbek. egy kan sokkal hamarabb a nő a gazdi fejára, ha az hagyja, mint egy szuka.

2012. szept. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom pluszban az előzőekhez, hogy ivartalanítás esetében a kan még továbbra is érdeklődik a szukák iránt, mászna, szökne tüzeléskor, a szukával nincsenek ilyen bajok, és nem is látogatják.
2012. szept. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Akumi: nem nyugodt fajtát akarok, de azért köszi hogy megosztottad velem ezt a titkot:D Még egyszer mondom: tapasztalatokra vagyok kíváncsi (és nem agymosásra) :)
2012. szept. 4. 21:27
 8/23 anonim ***** válasza:
5. vagyok: egyénfüggő, még az egyes fajtákon belül is*
2012. szept. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
28%
Három évig menhelyeztem, saccra néhány száz kutyával foglalkoztam már életem során. Az csak elég tapasztalat :D
2012. szept. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként meg szabadon behelyettesíthető a nyugodtság, ha aktív kutyát akarsz, akkor olyat válassz, ha önállót, akkor olyat, satöbbi. Ennyi kreativitásra meg józan észre szükséged lesz a kutyatartáshoz ;)
2012. szept. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!