Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Taste of the wild-al aki...

Taste of the wild-al aki etet, egy kis segítség?

Figyelt kérdés
Most érkezett meg, arra számítottam a zsákon érthetőbb etetési útmutató lesz mint a honlapon, hát nem, ugyanaz. Mégis mit takar ez a "cup" ? Kávés csésze, vagy olyan pohár amit adni szoktak a tápokhoz? Na de az mindegyik táphoz ugyanakkora? Mert Acanás poharam van. Hány grammot jelenthet vajon? Amúgy most olyan 30 kilós a kutyám, de még kölyök, növésben van.

2012. szept. 5. 10:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nincs egy kis házi mérleged?
2012. szept. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De van, de azt sem tudom hány grammot kell adni belőle.
2012. szept. 5. 10:45
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
1 cup kb 100gramm, de ha van állateledeles a közeledben akkor menj és kérj Royal Canine-os mérőpoharat, mert azon rajta van az amerikai mérték (cup) is.
2012. szept. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ha tényleg 100 gramm 1 cup, akkor nekem elég kevésnek tűnik amit ír. Eddig orijent evett, abból naponta 520 gramm kellett, ebből meg akkor 375 gramm? Létezhet ez?

Mindenesetre akkor próbálok majd szerezni egy royal caninos poharat.

2012. szept. 5. 10:59
 5/11 anonim ***** válasza:

Sosem értem meg, miért utálják az amerikaiak ennyire a számokat. Tele van a net "cup"-os kérdésekkel, a válaszok 50 g-tól 130-ig terjednek.


A gyártó oldalán a FAQ rovatban találtam egy választ, amiben azt mondja, hogy a "cup" alatt az egységes amerikai 8 unciás "cup"-ot érti, amiről most gyorsan megtudtam, hogy van ilyen standard mértékegységük (!), és a gallonnak a törtrészeként szolgál.


A Google szerint 1 uncia az 28,35 g, eszerint tehát 1 cup kb. 227 g. Bár ez sem tűnik jónak, mert akkor így 850 g-ot kéne adnod a kutyának, ami elég tetemes mennyiség.


A helyedben írnék nekik egy levelet, és megkérdezném tőlük, hogy mennyit is gondoltak adni a Te kutyádnak.

2012. szept. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok én már kérdeztem tőlük régebben, ezért is írtam.

A konkrét válasz amit adtak a kérdésemre:

"

Hi,

There are feeding guides on every package, however they are in U.S. measurements. 8 ounces/one cup is equal to 99.4 grams.

We hope this helps!

Best,

ToTW FB Team

"

2012. szept. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A cup az ugye térfogat azaz a tömeg függ az anyag sűrűségétől :D Keres egy Taste of the wild-os poharat valahol a neten vagy ahol a kaját vetted. Ott kérj egy magyarra fordított etetésit ott általában át fordítják gramba.
2012. szept. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves 3. és 6. válaszadó!


Csak sajnálni tudom a szerencsétlen kérdezőt, mert emlékszem, én is milyen komolyan vettem az adagolást a növekedésben levő kutyámnál.


Természetesen az ő válaszuk kell, hogy legyen az etalon, hiszen ők tudják ezt a legjobban. Csak rácsodálkozom, hogy mennyire össze-vissza van az egész nem metrikus mértékegységes dolog.


A cup és az uncia itt leírják részletesen, de a 100 g/cup mennyiséget csak a búzaliszt közelíti meg 120-140 g-mal. Mostmár emlékszem, hogy erre gondolt a gyártó, mert láttam az oldalán a w.f. rövidítést, ami a nyilván wheat flourt jelent, ami a búzaliszt.


Szóval, akkor ez a 3. válaszadóé a tuti válasz, és megy a zöld kezecske.

2012. szept. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Linkeket elfelejtettem:

[link]

[link]

2012. szept. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

És megint én.


Kedves kérdező, igen, a Pro Plan tápjainál is van olyan, amit a nagytestű, 30 kg körüli kölyökkutyák esetében 375 g/nap adagolással kell adni. Tehát nem olyan hihetetlen ez, egyszerűen táponként változik a tápérték, és ennélfogva az adag is.


Azért, ha van módod, vezess egy táblázatot, ahol naponta feltűnteted a kutya súlyát. Lehetőleg mindig ugyanabban az órában mérjed, és ha látod, hogy folyamatos súlycsökkenés van, esetleg nem növekszik a kívánt mértékben, növelhetsz az adagon.

2012. szept. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!