Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyánk (amerikai bulldog)...

Kiskutyánk (amerikai bulldog) erőteljesen harapdál (vagy játszik)? hogyan lehetne kezelni a helyzetet?

Figyelt kérdés
Ha most kiskorában nem engedelmeskedik,és nem szoktatjuk le róla,későbbiekben gondot fog jelenteni!!Gyerekek vannak a családban,és nem akarom, hogy féljenek majd tőle!
2012. szept. 5. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
megkell szidni mindig ha harap szidd meg vagy gyengebb pofonokkal ratudod venni hogy amit csinal az rossz es nem szabad.
2012. szept. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amikor erősebben megharap, akkor adj ki ilyen vinnyogó hangot, nálunk ez bevált. Amikor a testvéreivel játszik, akkor is így jelzik egymásnak, ha már fáj a játék. Ha továbbra is folytatja, akkor NE ÜSD MEG hanem a szabad kezeddel finoman nyisd szét az állkapcsát és ha kiszabadultál, utána hagyd egy kicsit magára. Ne nézz a szemébe, semmi kontaktus, neki ilyenkor ez a legnagyobb büntetés. Rá fog jönni, hogy ha nem a ti szabályaitok szerint játszik akkor bizony hoppon marad.
2012. szept. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, és közben mond neki hogy "nem szabad" vagy amit szoktatok neki mondani ha rosszat csinál.
2012. szept. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia. Bizony a kutyát bármilyen kicsi nevelni kell... Az,hogy harap az annak tudható be,hogy nem szóltál rá,hogy nem szabad. Kutyák egymás között lerendezik ha túl sokat akar ,de egy emberrel nem tudják,hogy nem szabad harapni ,mert az fáj és sérülést okoz.

Ha másképp nem megy egy pofon kíséretében FÚJ rossz vezényszóval. De tanácsolom számodra ,hogy kutyaiskolában beszélj egy kiképzővel sürgősen.

2012. szept. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért egy kiskutyát ne pofozzon már a Kérdező... Ezzel többet árthat, mint haszna legyen. Mennyi idős a kutya? A pofonnal egyébként csak még jobban felhergelné.
2012. szept. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyi idős, de arra gondoltam, hogy lehet, hogy most váltja a fogait. Ilyenkor feltétlenül adjatok neki szárított bikacsököt, vagy valamilyen játékot, amit rághat.

Ha pedig a kezeteket harapdálja következetesen tiltsd le, korrigáld, és utána add neki azt, amit rághat. Ezzel egyfajta cserekereskedelmet bonyolítottál le, jelezted neki, hogy téged/az embert nem haraphatja, de biztosítottad számára a rágási kényszer csillapításának lehetőségét.

2012. szept. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A többiekkel ellentétben én úgy gondolom hogy nem kell semmit adni a kutyának cserébe. A gyerekeknek se adsz cukrot mert ma nem ütöttek meg. A kutyánál vannak dologk amiket elvársz. ami kötelező azért nem adsz jutalmat. Ha megharap csipd meg körömel kicsit a nyakát vagy a popsiát és közbe mond hogy nem szabad vagy akármit. Az a lényeg hogy mindeki ezt csinálja senki se hagyja neki. Ha esetleg ez nem válik be akkor mikor megharap kiáltsatok mint ha fájna nem üvölteni kell de azért ne halkan... :D Am nekem is am bullom van 9hónapos 38kiló szal vigyázatok a harapdálásal. Kutya iskolába mindeképp menjetek és vegyetek neki malac fület orrot vagy bika csököt amit rághat.
2012. szept. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Leírom én hogyan szoktattam le a kutyámat a harapdálásról. Ahogy hozzánk került, folyamatosan be akart minket kapni, szó szerint. Eleinte még nem fájt, hiszen nem tudott erősen harapni, de ahogy cseperedett, egyre jobban fájt a dolog. Amikor odajött és bekapta a kezem, vagy megfogta a nadrágom, én egyszerűen felálltam, elmentem, és nem foglalkoztam vele. Vártam kicsit, odahívtam magamhoz, megsimogattam. Amikor újra harapott, hátat fordítottam neki, nem foglalkoztam vele, rá se néztem. Vártam egy picit, magamhoz hívtam, megsimogattam. Majd újra harapott, és megint minden elölről...Nem telt bele 2 nap, és a kutya már nem a száját használta, ha figyelmet akart. Nem adtam neki semmi jutalomfalatot. Persze vettem neki bikacsököt, és amikor láttam, hogy azt harapdálja vagy a játékait, megdicsértem. Ennyi az egész. Nálam legalábbis bevált. Amúgy golden retrieverem van, lassan 4 hónapos.
2012. szept. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!