Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent az OKJ kutyakiképző...

Mit jelent az OKJ kutyakiképző tanfolyam követelményei közt a 2 éves szakmai gyakorlat?

Figyelt kérdés
Elég, ha 2 évig mondjuk megfigyelem, ahogy egy kutyakiképző dolgozik? Igazolni hogy tudom?
2012. szept. 5. 16:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mármint a felvételhez követelmény, vagy a vizsgához? Ha utóbbi, akkor gondolom az iskola megszervezi a tanulóknak a gyakorlatot, ami a tananyag része lesz.
2012. szept. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég, 2 évig neked is dolgoznod kell saját vagy ismerős kutyájával, majd ezek mellett kisebb-nagyobb teendőket ellátni abban az iskolában ahova jártok és ezt fogja a suli leigazolni. Az nem gyakorlat, hogy állsz és nézel.
2012. szept. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%
Ez azt jelenti, hogy a kutyakiképző papírtól nem leszel kutyakiképző, az csak segítséget adhat, de tapasztalatot magadnak kell szerezned. Dolgozz kutyákkat legalább két évig, és szerezz papírt arról, hogy ezt tetted (a kutyaiskola vezetőjétől például).
2012. szept. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
ez az egyik felvételi követelmény..
2012. szept. 5. 18:59
 5/14 Nacui ***** válasza:
100%

Válasz a kérdésedre:

Mivel szintén kutyakiképzőbe készülök kissé tájékozott vagyok. A 2 éves szakmai gyakorlat, annyit tesz, hogy 2 év kutya iskola, melyet az ottani igazgató leigazol neked. Enélkül hiába van érettségid, vagy 4 osztályos középiskolád, nem kerülhetsz be, mert nincs 2 éves tapasztalatod a kutyáknál, amit igazolni tudnál.

2012. szept. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A kutyaiskolákban nincs IGAZGATÓ:)) Elég furán vagy "tájékozott"
2012. szept. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Fura ez, hogy a felvételihez kell a gyakorlat. A sulinak pont az lenne a dolga, hogy megtanítsa a diáknak a szakmát, így a gyakorlatot is ott (vagy annak keretében) szokták megszervezni.
2012. szept. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A kutyakiképzést senki nem fogja egy OKJ-s tanfolyam ideje alatt megtanulni, aki O-ról indul.Aki min. két év gyakorlattal megy, az sem egy teljesen kész kiképzőként fog végezni. Ez az a szakma, ami állandóan változik, újul, és lévén minden kutya más természetű, nincs benne semmi sablonosság.Ez a képzés egy alapot ad, amit évek munkája során építeni lehet.
2012. szept. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én eleve hülyeségnek tartom ezt OKJ-s kereteken belül oktatni, de így mondjuk valamennyire látom értelmét, hogy gyakorlat nélkül senki nem kap papírt arról, hogy ért hozzá. Persze ettől még ugyanúgy lehet gázos kiképző, én is összefutottam már néhánnyal, de legalább nem tűnik úgy, mintha ez egy pár hónap alatt megtanulható szakma lenne :)
2012. szept. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Most olvastam, az OKJ-s képzéseket , ha bevezetik a törvényt, csak egyetemek, főiskolák végezhetik.A mostani tanfolyások meg eltünnek a süllyesztőben.

Gondolom, a felvételi feltételek is változni fognak.

2012. szept. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!