Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hozzám került egy elhanyagolt...

Hozzám került egy elhanyagolt kaukázusi juhászkutya, mi a teendő vele?

Figyelt kérdés
[link] ez lenne a kutyus , elég barátságos , a szőre nagyon kócos , néhol bogáncs is van benne. Ami érdekelne hogy a kép alapján kb mennyi idős lehet, mit lehetne kezdeni a szőrével és nagy fába vágnám a fejszém ha megakarnám tartani ? Hím ha ez segit a kora megsaccolásába .
2012. szept. 5. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Így ránézésre teljesen átlagos vedlős bundának néz ki, amit ki lehet fésólni. De ha tényleg olyan kócos akkor szerintem inkább nyírd le aztán a következő bundáját már ápolhatod, és azzal nem lesz gond. Ha tényleg barátságos a kutya akkor szerintem nyugodtan tarts meg, bár vigyázz mert később még előjöhet probléma. Viszont ha valaki gond van vele akkor szerintem keress segítséges, egy ilyen fajtájú és méretű kutya nagy gondokat okozhat.
2012. szept. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, milyen szép maci. :) Én csak a lábán látok összetapadt szőrt, a többi tényleg levedlett szőrnek tűnik. Azért jó lenne tudni, mennyire viseli el a fésülést. Sok kutya nem szereti. Óvatosan bánj vele, nem lehet tudni, milyen előélete volt, és mire reagálhat agresszívan.
2012. szept. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne, ha valaki meg tudná mutatni neked a fésülést. A lenyírást így tél előtt nem javasolnám.
2012. szept. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Állatorvosnál jártál már vele? Ki kell zárni minden fertőzést, nehogy baj legyen.. Szerintem egyszerűen csak vedlik, ha van olyan csomó amit nem tudsz kifésülni akkor azt vágd le, nem lesz a legszebb de tél előtt nem ajánlott megnyírni.
2012. szept. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1. a korát így a kép alapján úgy 3-4 év körülire saccolnám. egy 5-6 éves nagytestű kutyának többnyire már "őszül" a pofija :) de mivel már kifejlett, így mindenképp idősebb, mint 2 év.


2. a bundája a kép alapján nem annyira kócos, inkább sok a kifésületlen levedlett bunda. finoman fésüld, sok kutyus nem szereti, amivel nem bír a fésű azt 2-3 centivel a bőr fölött vágd le (így marad rajta bunda télre; többnyire az összecsomósodott bunda szokott gondokat okozni). lenyírni már nem tanácsos mert szeptember van, és nem nő vissza a bundája mire szüksége lesz rá. és ha hagyja magát kifésülni, akkor próbálkozz meg egy fürdetéssel is szerintem, utána pedig bolhacseppek...fene se tudja mi van a nagy bunda alatt :)


3. egy alapos állatorvosi vizsgálat, oltások és miegymás után szerintem megtarthatod. a befogadott kutyák sokkal hálásabbak többnyire, mint a vásárolt társaik.


4. ha jól látom nem nyírt a füle, erre figyelj oda és ha látod, hogy fáj neki azonnal doki és írass fel fülcseppet. nekünk volt kau juhászunk és folyton gyulladt volt a füle, a sok szőr miatt bepállott és begyulladt neki. naponta 2X ki kellett mosni, kutyáknak való fültisztítóval, mosás után cseppezni kellett és esténként pedig kövirózsa leveléből préselt nedvet is öntöttünk bele (1 levél kinyomott nedve/fül arányban). de így is nyáron sokszor fájt neki.

2012. szept. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
24%
Én a szőrét egy az egybe lenyírnám teljes koppra. Utána szépen lassan ami kinő, azt ápolnám, és akkor nem nemezesedne össze. Teljesen barátságosnak látszik a kép alapján. Szerintem vedd magadhoz, és a nevelése, viselkedése kialakul majd ha összecsiszolódtok. Sétáltasd, kutyák közé vidd, és akkor nem lesz agresszív. Meg persze szeresd, és következetesen bánj vele!
2012. szept. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előttem szólónak üzenném,egy olyan fajtáról beszélünk ami kimondottan szereti a szélsőséges időjárást,és kedveli a hideget,de ha most lenyírod a bundáját,akkor viheted be a lakásba télre mert addigra nem növeszti vissza a teljes bundáját.

Én a kaunak a hátsó lábán,a nyaka részénél és a hasa alsó részénél látok némi csomósodást,de ez még nem olyan vészes hogy ollóval ess neki.A fülénél sem látszik semmi nagy csomósodás.

Kaukázusi fésüléséhez nagyon ajánlom elmész a praktikerbe vagy baumaxba,és veszel drótkefét.

Nekünk két kaunk van,egy kan és egy szuka.Briszkánk 6 éves,kisértetiesen hasonlít a képen látható vahúrra,bár a mienk kicsit szürkébb(ordasszürke),de viszont ami látszik a tieden,hogy legalább 10-15 lg mínuszban van a megfelelő méretéhez képest.Az én Boriszom 72 kg,Mirjam(ő a szukánk 5 éves)67 kg.

A fülével nincsen semmi dolgod,több generációs kutyatartók vagyunk,és sokszor volt dolgunk kaukázusiakkal,mert kimondottan imádjuk őket.Nekünk még nem volt gondunk a füllel.

A szőrét gondos odafigyelés mellett gyönyörű állapotban lehet tartani,havi 1-2 alkalmi átkeféléssel.Ha ezt betartod,akkor nem lesz gondod a csomósodással.A kaukázusi kimondottan az a fajta,aki jól bírja a bundája kefélését.Szeretik ha vakarják őket.:-)


Nem vagyok tenyésztő,viszont már nagyon kiismertük a kaukázusiakat.

Egy érett kannal nehezebb dolgod lesz,mintha magadhoz vettél volna egy 2 hónapos kölyköt.

A nőket kimondottan szereti,főleg a sajátjait,ezt úgy értem aki a családjához tartozik,mondjuk gondolok itt a párodra feleségedre.

Ne éheztesd,ha rosszul volt tartva és most hozzád került,szerendcséd van,hozzátudod szoktatni a rendszeres élelemhez,ezzel már kötődést alakítasz ki magatok között.Mivel egy elég nagy testű kutyáról beszélünk,ez nem jelenti azt,hogy napi 20 literes vödörnyi tápanyag kell neki.Az én két kutyám napi adagja(fél kg csirke far-hát,vagy kacsa far-hát,amit éppen olcsóbban tudunk beszerezni,fél kg kenyér,ez lehet száraz mert beáztatod,1 kg tészta,ez lehet a legolcsóbb fajta,és hozzá egy-egy pohárnyi száraztáp.heti egy alkalommal,kapnak két két tojást fejenként.Ez a bundájuknak csodát tesz.Ha hozzászoktatod a napi rendszeres élelemhez,hidd el ez bőven elég lesz neki,illetve ennek a fele,mert ezt az adagot az én két kutyám kapja,és gyönyörű állapotban vannak.Az elején ne próbálj vele agresszívkodni,mindig beszélj hozzá határozottan,mert egy rendkívüli makacs kutyáról beszélünk,főleg hímben.A férfiakat sosem fogadja el teljesen,a nőket viszont az élete árán megmenti,mint már mondtam azokról beszélek akiket magáénak érez.

Említettem a határozottságról,sose üvölts vele ingerülten,próbáld azt az érzést kelteni benne,hogy de itt akkor is te vagy a jani,és nem ő.Amikor a mi Boriszunkat elhoztuk az ovodából,a tenyésztő csak két tanácsot adott,sose adjunk neki igazat,és legyen egy erősebb botunk amivel esetleg néha megneveljük.Ő korbácsot használt,de mondjuk nekem ez túl morbid lenne.Viszont azt tapasztaltam,ha rosszat csinált a kutyánk,a rácsapás kézzel,egyáltalán nem jött be,a lábbal csak ujjtörés lett belőle,és közben a kutya jót röhögött rajtunk.Tényleg el kell egy erősebb bot.De ha lehet főleg hogy így befogadod,kerüld a fenyítést.max egy év múlva.Ha azt akarod hogy minél előbb megkedveljen,akkor te adjál neki folyton enni,és egy pár hónapig jutalmazd falatokkal.Az enyémek imádják a házi kosztot,jól teszed ha te is erre szoktatod rá,nem a bolti konzervekre.Nekünk mindegyik kaunk rendkívül édesszájú volt,és a mostaniak is azok,de persze a nagy testük miatt azért ezzel óvatosan bánj,mert könnyen eltudnak hízni.A legjobb tanács amit még tudok adni,az az hogy sose kösd meg,nem szeretik a bezártságot,alapjáraton agresszív fajta,a génjeibe hordozza,de ha nincs olyan körülmény ami ezt felhozza benne,nem alakul ki.Nekünk nem volt még gondunk velük,pedig 3 gyermekünk is van,akik imádják őket,és ez kölcsönös.Illetve hazudok mert egyszer a Borisszal uramnak vol egy összetűzése,amikor Mirjam tüzelt.Ilyenkor szószerint rátapad a kan a szukára,és jobbra balra előlre hátra követi,és nem akarta egyszer engedni,hogy hozzáérjen ilyenkor férjem.Elzártuk tőle Mirjamot egy teljes hétre,nagyon mérges volt de megértette.Alapjáraton,nagyon okos kutya,bár nehezebb megtanítani dolgokra mint egy átlagos kutyát.Rendkívüli házörző,és mint mondtam ha megszeret titeket,és ez a szeretet kölcsönös,és ezt ő is érzi,az éltét adja értetek,ha kell.

Én javaslom hogy fogadd be,ha nem akarod,akkor kérlek jelezzél nekem,én átvenném.

2012. szept. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
en azt mondom ugy kep alapjan nem lehet tobb 2-3 evnel szep kutya amugy a bundajat ojan tavasz fele vagazsd le teljesen es ahogy lassan no vegyel egy eros fesut mert en a muanyaggal egyszer megjartam hogy egy foga se maradt a fesunek es kefeld meg napi egy alkalommal a bundajat de eleg heti egyszer is ha mar megnodt a bundaja .szep kutyus sok sikert hozza
2012. okt. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!