Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanitás után tényleg...

Ivartalanitás után tényleg megváltozik a kutyák vizeletének ph értéke?

Figyelt kérdés
Tegnap beszélgettünk az állatorvosunkkal, szóba került az ivartalanitás. Azt mondta a kan kutyánknál megváltozik a vizelet ph értéke és onnantól vesehomokkal fog küszködni. Mi ez??? Ez vmi városi legenda, 20 éves elmélet vagy tényleg van alapja??? Én eddig csak egészségre hasznos hatásairól olvastam az ivartalanitásnak.
2012. szept. 6. 08:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem méregettem még a kutyám vizeletének a ph-ját, se ivartalanítás előtt, se később... de egyik se küzdött vesehomokkal. Az azért viszonylag látványos lenne, mert fájdalommal jár (nekem már volt, azért tudom). No meg ha ez tömegjelenség lenne az ivartalan kan kutyáknál akkor erre már régebben felfigyeltek volna. Én ezt hozzá nem értésnek könyvelném el ha az én orvosom ilyet mondana...
2012. szept. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Tény, hogy az ivartalanított állatoknál (elsősorban hímeknél) gyakrabban fordul elő, de bár ezt a kérdést több kutató vizsgálta már nem tudják a pontos okokat. Elvben lehet összefüggés, de ezt így kerek perec kijelenteni felelőtlenség lenne. Különösen azért, mert a legújabb kutatások szerint inkább a táplálékban keresendő a válasz (ugyanis sokan automatikusan olyan táppal etetik az állatokat amit vesekövesség ellen fejlesztettek ki, de ez akár visszafelé sülhet el). Mellesleg a vizelet Ph értéke folyamatosan változik a tápláléktól és a bevitt folyadéktól függően (kis mértékben).
2012. szept. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!