Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyabolha veszélyes az...

A kutyabolha veszélyes az emberre?

Figyelt kérdés

2012. szept. 6. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz, hogy képesek-e az emberre fertőző betegséget átadni, akkor igen (a kutya- és a macskabolha köztesgazdája egyes galandférgeknek, különböző fertőző betegségeket terjeszthetnek, többek között a CSD = Bartonella hensela nevű mikrobát). Ez a veszély minimális, már rengeteg hatásos szer van amivel kiírthatóak a bolhák. Mindenképpen érdemes és kell védekezni ellenük.
2012. szept. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1 napja fedeztem fel a kutyusom nyakánál 1 bolhát. átnéztem az egész bundáját, többet nem találtam, csak a nyakánál vakarózik. állatpatikában kapható spot on bolhairtót. ez rendbe teszi remélem. reggel voltam dokinál ő is ezt javasolta.de ő pl azt mondta h nem lát benne semmit. viszont ártani nem árt. 5 hó védettséget biztosít am is a szer.

de gondolom a bolha emberbe nem tud beleköltözni. vagy igen?

2012. szept. 6. 10:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Lakni nem fog benned, de megcsíp.
2012. szept. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
:D még nem láttam bolhacsípést? hogy néz ki vagy mik a tünetek? lakásban tartom a kutyust, ezért ma este már nyomatom is neki a spot on-t. doki mondta, hogy estére tegyem rá a tarkójára, mert úgy van ideje beszívódni, és nem dörzsöli le.
2012. szept. 6. 11:00
 5/7 A kérdező kommentje:
-?
2012. szept. 6. 11:00
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem túl erős csípést érzel. Van akinél picit bedagad, van akinél alig van nyoma utána. Ha megcsíp tudni fogod, hogy bolha volt. Esetleg a kutya helyét befújhatod megfelelő szerrel (pl Piretmix), de szerintem felesleges túlreagálni a dolgot. ;)
2012. szept. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
össz-vissz 1db kis dögöt találtam benne, amit sehogy sem tudok elkapni mert bújkál a szőrében. de a csepp majd harcba száll egy szent cél érdekében, hogy pusztuljon a kis mocsok.
2012. szept. 6. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!