Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszik így a kutyám?

Miért eszik így a kutyám?

Figyelt kérdés
Két helyen is van házunk, pontosabban nekem, a szüleim válása miatt. Az egyik egy kertes ház, erdő körülötte, másik kutya. A másik egy városi lakás, és sokat járok vele ott sétálni, más kutyákkal ismerkedni. Viszont a lakásban - hiába mozog, sokszor még többet is, mint a kertes háznál, ahol egyébként kint van -, egyszerűen alig eszik. Először megijedtem, hogy valami baja van, de aztán a kertes háznál voltunk napokig, és annyit evett, mint a vizsla (aki kétszer akkora, mint ő). Aztán visszajöttünk a lakásba, és 15 kilós mérete ellenére fél kiló konzervet sem eszik meg, és elég sokszor hány savat, átlag kéthetente. Miért csinálja ezt, miért nem eszik a lakásban? A tálja tiszta, vize tiszta... Nem értem. Ugyanazt kapja mind a két helyen.

2012. szept. 6. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az a környezet számára valamiért veszélyt, izgatottságot, stresszt jelent, és ezért nem eszik. Nem történt ott vele valami, nem viselkedik másképp, illetve te nem viselkedsz másképp? Esetleg van valaki, aki otthon marad, és a kutya aggódik miatta? Érdemes lenne megnézetni esetleg szakemberrel, hogy mi a helyzet, hiszen a kajának mindenütt ugyanolyan íze van.

De mondjuk azt jó ha tudod, hogy a konzerveknek 80%-a víz, nem való az a kutyák táplálására, csak nasinak, ízesítésnek. Adj neki szárazat.

2012. szept. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát tény, hogy stresszesebb a környezet a lakásban, elég érzékeny kutya, ha veszekszünk, akkor is elmenekül az ágy alá, pedig nem is vele van a baj, a kertes házban meg mindig nyugi van. Ez ennyire kihathat egy kutyára? :O Mármint azt értem, hogy megérzik és nem szeretik a feszültséget, de hogy étvágyuk se legyen tőle, arról még nem hallottam...
2012. szept. 6. 11:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát ha elég érzékeny a kutya, simán lehet étvágytalan ilyentől.
2012. szept. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ez ennyire kihathat egy kutyára? :O Mármint azt értem, hogy megérzik és nem szeretik a feszültséget, de hogy étvágyuk se legyen tőle, arról még nem hallottam..."

Te ha feszult vagy,ha folyton izgulsz,van-e etvagyad?Ugye hogy nincs.Ez a problema.

2012. szept. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kutya akkor eszik, iszik, ha éhes. panelban az enyém is keveset evett és soha nem volt sovány. Egyszerűen nincs annyi energia veszteség, amit pótolnia kellene. 35 kilós Amstaffom volt és alig evett naponta fél kiló kaját. Jó kondiban, nem elhízva pusztult el 12 évesen.
2012. szept. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!