Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki kutyám nagyon rosszcsont...

Yorki kutyám nagyon rosszcsont. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Igaz, én választottam a yorkit, mert tudom, hogy okos, és hát igen aktív.

Félig szobakutya, félig "kinti". Közös udvarunk és kertünk van (4 lakás), nem megoldható az elkerítés. Ha dolgozunk, akkor az étkező és folyón van. Ha otthon vagyon, szabadon mászkálhat az udvaron, bár figyelnem kell rá, mert fedezi fel a világot (7 hónapos).

Játszani és sétálni is szoktunk, tudatosan kezdem tanítgatni dolgokra.

De ha egyedül van otthon... hát iszonyatos !!!! :)))

Már 3x tépte meg a tapétát, amit tavaly raktunk fel. Külön saját papucsa van cibálni, a többi cipőt nem is bántja. Mindig hagyok neki játszanivalót: fadarabot, övet, labdát, mü.flakont, műcsontot.

Ennek ellenére már kétszer jó nagy területen felszakította a linóleumot az erkélyen, sőt még a fehér vakolatot is kapargálja, mindezt akkor, amikor nem vagyok otthon.

Nem tudom mit tegyek, mert egyébként nagyon szeretnivaló rosszcsont :)



2012. szept. 6. 14:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Mennyit sétáltatod naponta?
2012. szept. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
37%
A falkavezérség kérdésére is tudatosan odafigyelsz? Mert a romboló kutya tipikusan szeparációs stresszes. Le van mozgatva, fáradt és nyugodt, amikor otthon hagyod, vagy ideges, igaztott?
2012. szept. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Sok tudásra van szükséged, hogy ezek a problémák megszűnjenek, és ezt egy fórumon látatlanban lehetetlen mind elmondani, elmagyarázni, főleg, hogy mindez 3-4 hónapnyi oktatás eredménye oldhatja meg végérvényesen.

Nem fognak varázsütésre egy fórumos hozzászólás révén helyre jönni a dolgok, főleg, hogy a kutya 7 hónapja kanászodik, mert nem megfelelően van vele bánva, foglalkozva.

Én amit javasolhatok, hogy olvass el sok szakirodalmat ezzel kapcsolatban, azok rengeteget segítenek majd, illetve ha azok nem elegek, mert nincs benned elég ösztönös viselkedés mindehhez, akkor se csüggedj el, gyűjtögess és menjetek el kutyaiskolába, ahol megtanítják neked, hogyan tudod kontrollálni a kutyádat olyankor is, mikor nem vagy vele.


Ez az én tanácsom, amivel szolgálhatok, a Te döntésed, megfogadod-e! :)


Mielőbbi problémamentes hosszú éveket kívánok nektek!

2012. szept. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Sokat néztem Cexar Millan másorát, imádtam !!

A falkavezérségre figyelek. Kétnaponta 1-1 óra séta, az udvaron mindennap játék, ha nincs időm, akkor az udvaron, kerten keresztül séta - mellettem.... egyébként nagyon szépen sétál, ha megállok, ő is megáll.

Még 7 hónapos. És azzal nem tudok mit kezdeni, amikor nem vagyok otthon. A fiam szerint az erkélyen az asztalra is felmegy, ez is biztos, mert a reklámújságaim is miszlikre szaggatta.

2012. szept. 6. 14:48
 5/23 anonim ***** válasza:

Hát nem is tudom mit mondjak... nekem is van egy yorkim, már 6 éves, míg kicsi volt ő is sok rossz fát tett a tűzre.

Kikaparta a virágokat, széttépet mindent, megrágta a vezetékeket (jó hogy baja nem esett), és még sorolhatnám.

Aztán ez szépen lassan másfél-két éves korára elmúlt. Majd vettünk egy bichon-t játszótársnak mikor 4 éves volt. A yorkim már nem volt rossz, de a kicsi bichon még rosszabb volt, és ő még mindig nem egészen nőtte ki, pedig ugye azóta 2 éves.

Én sokmindent próbáltam, sok séta, hogy ne legyen ereje tombolni, de olyan nincs. Több kilóméteres túra végén már lefeküdt nem bírt jönni, hazaértünk, és 10 perc pihenés után már rohangált.

Én azóta megtanultam együttélni. Tehát elpakolok mindent, ahova távollétünk idejére zárva vannak (előszoba, fürdő) ott minden el van zárva, cipő kizárólag szekrénybe, nincs szőnyeg (azt is széttépet, megevett párat) nincs virág, nincs vezeték, ami van az olyan magasan hogy nem éri el. A szobákat a szellőzés miatt, babaráccsal zárom el előle. És nekünk is egybe udvarunk van, mi az erkélyajtóhoz ilyet vettünk : [link]

Ezt úgy alakítod ahogy akarod, nekem félkörbe van, szerencsére van agy falrészem, így egy kis területet le tudtam zárni.

Közbe olvasom hogy kutyasulit ajánlanak. Nekem ilyesmire nem volt lehetőségem anno, falunk ilyen nincs :) De próbáld meg, hátha. Mondom nekem a fárasztás nem jött be.

De nekem a fent leírt elhárítási módszer bevált, azóta max akkor volt gond, ha elől hagytam egy újságot. Én már megtanultam így élni, rutinból megy, mielőtt elmegyek végignézem a házat, nem-e hagytam elérhető helyen valamit (játékon kívül). Azóta muszáj rendnek lennie :D Szóval végül én lettem megnevelve.

Sok sikert és kitartást!

2012. szept. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
48%

Kevés a séta. Kétnaponta 1-1 óra kevés egy terriernek. Plusz a séta nem csak a pisiről-kakiról szól, hanem KOMMUNIKÁCIÓ más kutyákkal.

Tényleg, más kutyákkal hogy áll?


Amúgy tipikusan szeparációs stressz, ami nem "gyógyítható" 1-2 nap alatt.

2012. szept. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
55%
Mielőtt egyedül hagyod, mindenképpen fáraszd ki rendesen, utcai sétával (amire amúgyis naponta szükség van, különösen egy fiatal energikus kutya esetében), ez sokat segíthet, és úgy hagyd otthon, hogy tényleg arra alkalmas állapotban legyen, nyugodt, és elfogadja azt, hogy te most el fogsz menni, és nem lázadozik ez ellen. Nincs elköszönés, nincs üdvözlés, sem sajnálkozás vagy aggódás, csak jössz és mész természetesen. Kicsit jobban rá kéne feküdni arra a falkasorrendre :)
2012. szept. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
55%
Ja, és a fárasztás természetesen nem csak sétálás, hanem feladatok, agymunka, mert a menéstől önmagában nem szoktak elfáradni a kutyák :)
2012. szept. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
73%
Szobakennel + sokkal több mozgatás. Vegyetek neki egy megfelelő méretű szobakennelt ( [link] ) és napközben nyugodtan zárjátok be. Így ő is nyugodtan tud pihenni és nem tesz tönkre semmit, esetleg egy rágókát be lehet tenni, hogy véletlenül se unatkozzon. De ez a módszer csak úgy fog működni, ha rendesen le van mozgatva a kutya, reggel tessék felkelni fél órával hamarabb és elvinni egy körre a kutyát(nem az udvarban). Ha hazaértek kiengeditek és este minimum még egy óra séta elengedhetetlen, de nem ám kétnaponta, hanem minden nap, a kutyatartás bizony ezzel jár.
2012. szept. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Mi az a szeparációs stressz?

A yorkis gazdinak köszönöm, leginkább ő ért meg.

3 éves kis unokám van, alapvetően az egész lakás úgy van rendezve, hogy se veszélyes ne legyen, se amit elér ne tegyen saját magába kárt, és ha már kezébe kaparintja... nem kár érte.

A fürdőajtó behúzzuk, bár télen nyitva kéne hagynom a fűtés miatt... de ott meg szándékosan !!!!! iszonyú erős pisivel megjelölte többször !!!! a zuhanytálca előtt lévő szőnyeget.

Az erkélyre a fiam engedi ki pár órára, amikor én nem vagyok otthon, akkor csinálja ezeket a károkat. Ha én engedem ki, akkor szabadon mászkálhat a nagy portán, gyakran kimegyek, figyelem, hogy mit csinál, visszahívom, ha nagyon elkószál.

Sajnos kutyasuli nincs falun, egyébként sem tehetném meg.

Másrészt Cesar után nincs is rá szükségem.

A kutyának ez a jelleme, ennek ellenére nem tudok vele lenni 24 órát !!!

Sőt, sétáltatni se tudom naponta !!!! Van unokám, és ápolandó anyukám.

Ennek ellenére a kutya nincs elhanyagolva !!!!! sem mentálisan, sem fizikálisan !

Úgyhogy bizonyos okoskodást nehezen tolerálok ! Mindig is volt kutyánk, és mindig is az én nyakamba szakadt az ápolásuk és gondozásuk is.

Minden reggel és este kifejezetten az "övé" vagyok, nem telik el nap, hogy ne simogatnám, cirógatnám reggel és este ... nagyon szereti, és ki is harcolja :)

De nem vagyok az a tipus, aki ágyba engedi a kutyát. Este a szobából is ki van "tiltva", és ezt el is fogadja, van, mikor magától megy a helyére, mielőtt én a rácsokat az ajtóhoz helyezem.


Egyébként a többi dologgal meg tudok bírkózni, de a linóleummal és a vakolattal - amikor nem vagyok otthon - azzal nem, erre várok javaslatot.

Ami még nem tetszik, hogy közös porta lévén más állatok ürülékét nyalogatja, vagy nem tudom mit csinál. Ezzel se tudok még mit kezdeni. De én gyakran figyelem, mit csinál az udvaron, és fegyelmezem, rászólok.

2012. szept. 6. 15:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!