Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek van olyan, hogy...

Szerintetek van olyan, hogy egy kutya nem az a típus, akit meg lehet tanítani, mondjuk arra, hogy visszahozza a labdát? Vagy minden kutya tanítható ilyesmire?

Figyelt kérdés
2012. szept. 6. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Minden kutya megtanítható rá attól függetlenül, hogy nem mindegyik bolondul meg a labdáért.
2012. szept. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg vannak módszerek arra,hogy bármely kutyát megtanítsd apportírozni.De sokkal egyszerűbb ha hajlama van rá.Ez fajtától független.A vadászkutyák általában jobbak,szinte mind labdás,de más fajták is lehetnek azok.
2012. szept. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Van. A huskymat sem tudtam megtanítani, bár őszintén különösebben nem is próbálkoztam. Ha ez nem okoz neki örömöt, és nem jön ösztönből, akkor nem látom értelmét. (A másik kutyámat meg szinte tanítani sem kellett, bolondul a lasztiért.)
2012. szept. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én megtanítottam apportírozni a kutyámat, pedig nem labdás. Baromi hasznos tud lenni, ha a kutya felveszi meg hozza a dolgokat, és hasznosnak is érezheti magát, szereti csinálni :) Kihozza velem a szemetet, felveszi a leesett dolgokat, hozza a pórázát, amíg séta közben pulcsit veszek, meg ilyenek. Ezekkel magától beáll mellém lábhoz és baromi büszkén viszi :) Viszont ha játszani kéne labdával, akkor abszolút nem érdekli a téma. Néz rám ostobán, hogy ha szükségem van rá, minek dobálom :D
2012. szept. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És igaza is van végül is, jó volt a végszó. :) Köszi a válaszokat.
2012. szept. 6. 17:51
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Egy dolgog az ösztön, egy másik a feladat végrehajtás. Az enyém se apportos, de feladatként azért megcsinálja, még ha nem is nagy lelkesedéssel. Viszont csak a pályán, ha "munka üzemmódban" van. Játékból, vagy csak úgy az utcán nem tudnám rávenni ilyesmire. Rá kellene gyúrnunk erre is, de valahogy nekem sincs hozzá kedvem.
2012. szept. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutya megtanítható erre (vannak olyan dolgok amiket nem tudnál mert mondjuk fizikailag nem alkalmas rá egy-két fajta, de ez nem olyan). VISZONT igenis minden kutya különböző mértékben szereti az apportozást. Megtanulja, de lehet, hogy sosem lesz labdamániás.
2012. szept. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!