Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök rotihoz juthatok...

Kölyök rotihoz juthatok ingyen? (nem kérek a gúnyos hozzászólásokból)

Figyelt kérdés
Van arra lehetőség, hogy kis rotit ingyen (vagy jelképes összegért) kapjak valahonnan (menhelyen már jártam, de ott nincs) Persze nem kell mindenféle törzskönyv, stb, de amilyen árak vannak a tenyésztőknél azt kicsit soknak tartom. Természetesen tudom, hogy vannak oltások meg chip, meg kaja meg felszerelések, stb.
2012. szept. 6. 19:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
42%
fajtamentés
2012. szept. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%
szerintem ingyen vagy jelképes összegért csak fajtajellegű keverékhez juthatsz! de ha már a kutya ára gondot okot akkor inkább ne legyen kutyád! főleg ne egy rotid! havi 20ezer ft körül van egy nagytestü kutya tartása! plusz az állatorvosi ellátások
2012. szept. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
76%
Megnéztem,a fajtamentésnél most csak felnőtt kutyák vannak,az ki van zárva? Náluk legalább már kiderült van-e valami eü.gondjuk,az alapvető jellemüket is ismerik,stb
2012. szept. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%

Aztán fél évesen a kutyád majd nem tud lábraállni a diszpláziától.


Miből fogod ellátni? Ha esetleg egészséges, miből kap majd oltásokat? Féreghajtást? Ízületvédőt? Egészséges táplálékot?

2012. szept. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
77%
Ilyen igényekre legjobb a felnőtt, mentett kutya. Mert azt azért lássuk be, hogy minden nem megy egyszerre. Kell valami kompromisszum, hamár fizetni nem akarsz érte.
2012. szept. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
68%
Egy kutya nagyon sokba kerül nálunk átlagban 20-25 ezer megy el a kutyára pedig csak egy vizslám van. Meg ha baleset éri, beteg lesz miből viszed az orvoshoz? lehet majd végig kell nézned ahogy kínok közt meg hal
2012. szept. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
15%
Nézd meg hirdető oldalakon.
2012. szept. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
63%
Azt nem tudom, de ha látsz ingyen vagy jelképes összegért tökéletes állapotban lévő Ferrarit, szólj.
2012. szept. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
15%

Mit cseszitek le szerencsétlen kérdezőt?? Én nem értem.. Én 18 éves koromban, 1 skót juhászt felnevelve szerettem volna ilyen-meg olyan fajta kutyát, én is gondolkoztam azon, hogy veszek egy "olcsó" fajtatiszta(jó, nem kell kötözködni, hogy csak az fajtatiszta akinek tk-ja van, mert lehet úgy kérni a kenneleknél is, hogy tk nélkül, így lesz alacsonyabb az ára, és akkor a tesója fajtatiszta ő meg keverék??) kutyát, mert nagyon tetszett az a bizonyos fajta, viszont zsebpénzem minimális volt, dolgozni hova dolgoztam volna még akkor, örültem, hogy iskolába járhatok, nem kell dolgozni, viszont mivel én akartam a kutyát, nem az édesanyámék, így ők azt mondták, hogy nem adnak ki kutyáért pénzt. Legalábbis sok pénzt. De bármilyen baja lett volna a kutyának, azt természetesen fizetik, mert családtag, de szerintük nincs értelme kiadni 200.000 Ft-ot egy kutyáért. És igen, nekik is volt nem 1, nem 2 kutyájuk, mind mind normális, csak éppen zsákbamacska, hiszen keverékek voltak, de egyiknek sem volt nagyobb problémája az élete során. Persze, nem mindegyik olcsó kutya jó, de én drágából is láttam már keveréket..

Egy ismerősöm pont rottweilert 130.000(!!) Ft-ért, vitte 3x kiállításra, mind a három alkalommal aztmondták, hogy ez kopó-roti keverék.

De leonbergiből láttam már olyat, ami kitűnő vérvonalból, törzskönyvezetten, drágán lett megvéve, és ugyanebben a családban egy disznóól helyről elhozott leó. A természetük szinte egyforma volt, annyi, hogy a tk-s leó masszívabb világosabb színű, a tk nélküli pedig véknyabb és sötétebb szőrrel.

Szóval tk nélkül is lehet jó kutyát kifogni. Nem szaporítótól, természetesen. Egy barátnőmék például ajándékba(!) adták a pireneusi hegyikutyájukat, mert a kisgyerek allergiás lett a kutyaszőrre, de nem szerették volna eladni akárkinek, hanem ajándékba, azzal a feltétellel, hogy látogathatják, és normális helyen lesz…

2012. szept. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászóló! Pont erre gondoltam. Nem gond a fenntartása, a tápok meg az állatorvos, de miért adjak ki 150 ezer Ft-ot ha nem kell törzskönyv meg nem akarom kiállításra vinni, ha pl. hozzájuthatok 20 ezerért és a fennmaradó összeget is a kutyára költhetem. Felnőtt is jó lenne, de többek szerint azok (mármint a felnőtt roti) eléggé kiszámíthatatlan. Kérdeztem "tenyésztőt" is, de ő (legalábbis állítása szerint) inkább falhoz csapkodott pár kölyköt, mert úgysem tudta volna mind eladni, így a maradék hozott neki némi hasznot. Akkor meg én miért ne szerethetném ingyen azt amelyiknek meg kellett halnia. Ingyen Ferrari, mer Porsche? Aki ezt írta az nekem is szóljon, mert az ott nem 100 ezres nagyságrendről beszélünk. Vagy legalább is nem modell távirányítós autókról.
2012. szept. 6. 21:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!