Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig fog még tüzelni?

Meddig fog még tüzelni?

Figyelt kérdés

Kb. kedden, szerdán kezdett tüzelni a kutyusom.

A kan kutyák kaparnak a kerítés alatt.. (pedig le van betonozva) és félek hogy bejönnek (tavaly szét szedték a szomszéd kerítését!!) a kutya éjszaka a szobámban alszik, napközben anyum figyel rá, de féltem.

Mit tudnánk tenni?

Mielőtt írnátok tavasszal lesz ivartalanítva (amint bejön a jó idő!)



2012. szept. 6. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
A tüzelés általában 21 nap. A kutyus legyen bent a házban és csak felügyelettel menjen ki. A legrosszabb időszak még csak most fog következni. Kb. a 10. naptól a szukád is mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy 'kanhoz jusson'. Én azt mondom ne várjatok tavaszig, tüzelés után 2 héttel vigyétek ivartalaníttatni.
2012. szept. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Menne így is.. kis kötsöög.. -.- <3 :D

Vinném.. de jönnek a hidegek.. nagyon rendkívüli eset hogy bejöhet.. amúgy kizárólag kinti kutya (de érdekes módon szoba tiszta.. o.O) és nem akarom hogy meg fázzon a seb.. így is hűvös van éjjel.. hát még egy hónap múlva akkor?!

2012. szept. 6. 21:36
 3/6 A kérdező kommentje:

Kicsit bele ástam magam..

Ezt találtam: [link]

Szerintem ő már most megállna a kannak. :S

Legalábbis mikor végig simogatom a testét akkor mikor a farához, hasához ér a kezem emelget a farkát meg úgy tesz mintha ő a "kannak" hinné a kezem.. o.O

2012. szept. 6. 21:47
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A seb kb. 2 hét alatt begyógyul, de amint kiment az altató a kutyából, már ugyanúgy viselkedik, mint a műtét előtt.


Emiatt nem szükséges bent aludnia, de inkább az ivartalanítás miatt aludjon bent 2 hetet, mint a tüzelés miatt félévente három hetet, nem?


Októberben már el tudod vinni a műtétre, és október végén már el is felejtettétek, a seb gyorsan gyógyul, a kutya pedig pár nap után szinte semmit sem érez.

2012. szept. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van amelyik kutyát jobban megviseli a műtét. Az egyik kutyámnál komplikáció lépett fel, ő két hétig szinte fel se bírt kelni a műtét után. Másik kutyusom 1 hét után volt régi önmaga, de azért jópár nap telt el, mire összeszedte magát. Aztán volt olyan is, valóban, aki már a harmadik napon olyan volt mint műtét előtt. De szuka kutyáknál szerintem ez a ritkább. Nagy műtét. Ugyanakkor műtétek szempontjából jobb a hideg, mint a meleg, kevésbé tud elfertőződni a seb. De amíg lábadozik, jobb ha bent van. Én 1 hétig csak pisilni engedném ki, illetve persze ez függ az állapotától is.
2012. szept. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Csak tavasszal lesz ivartalanítva.. ezt már leírtam.
2012. szept. 12. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!