Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én tartom eltúlzottnak...

Csak én tartom eltúlzottnak manapság ezt a tenyésztő mániát?

Figyelt kérdés

Minden kérdésben amiben kutyavásárlásról van szó a válaszolók 90%-a szerint azért érdemes tenyésztőtől vásárolni mert KÜLLEMBEN és JELLEMBEN is hozni fogja a fajtára előírt elvárásokat, valamint nagyobb valószínűséggel egészségesek is az ott vásárolt kutyák (a kérdésemben normális tenyésztőről írnék, kérdeznék).

Nekem a kedvenc fajtám a németjuhász. Ha én mondjuk holnap eldönteném hogy keresek egy kennelt ahonnan CSALÁDI kutyának szeretnék elhozni egy németjuhászt, úgy őszintén szerintetek mennyi olyan kennel van Magyarországon amelyikben a kutyák küllemben és jellemben is megfelelnek a standardben leírtaknak ? Csak mert az eddigi tapasztalataim szerint vannak a küllem kutyák, amik jellemben még csak meg sem közelítenek egy németjuhászt de szépek (már akinek), meg vannak a munkakutyák amik jellemben megfelelő tulajdonságúak viszont küllemben nem. Most akkor egy laikus ember hogyan tudná eldönteni hogy melyik verziót válassza? Hiszen ő csak egy olyan kutyát szeretne mint amilyen " A nagy könyvben" le van írva. Nincs ebben a tenyésztői ajnározásban egy kis ellentmondás ebből a szemszögből? És nem csak ebben a fajtában van így kettéválva a vérvonal.

Persze nem azt mondom hogy akkor most irány az első szaporító és hozok inkább onnan kutyát, csak olvasva a hozzászólásokat sokan kb istenként néznek a tenyésztőkre ami nekem egy kicsit furcsa.



2012. szept. 7. 12:03
1 2 3 4
 1/36 bamboochatheone ***** válasza:
48%
Én sem vagyok tenyésztőpárti. Annyira elvakultak a nagy kutyatartók, hogy arra nem is gondolnak hogy valaki csak kutyát akar nem pedig egy kiállítási darabot. A másik meg ha nem több tízezres táppal etetsz akkor már állatkínzó vagy.
2012. szept. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
86%
Az említett fajtában is vannak megfelelő kutyák. Csak a rengeteg tenyésztő közül ki kell választani a megfelelőt. Aki csak honlapról vásárol, nem VÁLASZTOTT kutyát, hanem vett egy darab kutyát.
2012. szept. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
80%

Én mindig azt mondom, hogy ha számít a fajta, mert az a nagyon kedvenc, akkor tenyésztőhöz kell menni. Ha annyira nem számít, bőven elég az is, ha csak kicsit hasonlít a fajtára, akkor meg menhely. Szaporító semmiképp.

Németjuhászt nem ismerem különösebben, szóval ehhez nem tudok hozzászólni.

2012. szept. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Fura mert a kérdés kb nem arra irányul mint amire gondolnék a leírtak alapján.

Az h a legtöbb fajtában kettévált a munka és a kiállítási vonal elég sajnálatos tény. Én annak a híve vagyok ha egy kutyát annak idején munkára tenyésztettek ki, akkor annak a mai napig legyen olyan felépítése h az adott munkát gond nélkül el tudja látni. Az h ez a felépítés miért nincs összhangban a manapság "divatos" kiállításon "kívánatos" típussal az ennél összetettebb kérdés és túlmutat akármelyik tenyésztő hatáskörén.


De visszakanyarodva a kérdésedhez... én azt mondom, ha az emberek legalább annyit foglalkoznának egy kutya (egy családtag) megvásárlásával, annyira járnának a dolgoknak utána stb mint mondjuk amikor kocsit vesznek, akkor gyorsan eljutnánk oda h nem lenne igény a szaporítókra, és igényesedne a "szaporítás".


És én nem istenítem a tenyésztőket, de basszus ha valaki jobban ért hozzá, jártasabb benne, tudja mi miért van akkor én inkább egy olyan embertől veszek kutyát mint olyantól akinél a koncepció annyi h közel volt a kan. A tenyésztést nem véletlenül hívják tenyésztésnek, mert az nemesíti a fajtát (kinek milyen irányba, de megvan a vonala, kinek munka, kinek kiállítás). Azt viszont már a vevőnek kell eldöntenie h melyiket preferálja és mi az ami számára fontos egy fajtában.

2012. szept. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
20%

Nézd, én nem vagyok a fajkutyák hive.Tapasztalatból mondom,a fajkuttyokkal sokkal több baj van,mint a keverékkel.Nekem a kis keverék kutyusaim mindig sokkal ellenállóbbak voltak minden betegséggel szemben,mint a tiszta vérvonalúak.


A tenyésztők közt is van jó és rossz.Az olcsó nem feltétlenül rossz,és igaz ez forditva is.


Szerintem ha kutyát akarsz,és fajtisztát,akkor látogasd meg személyesen a kenneleket,nézd meg hogyan élnek,hogyan bánnak a kutyákkal,van e gyerek,azok hogy jönnek ki a kuttyokkal.És ha van rá lehetőséged, vigyél magaddal állatorvost,aki ott megtudja neked mondani, hogy egészséges e vagy sem a választott kutty(hogy ne később kelljen pofára esni-tapasztalat)

2012. szept. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
46%
Nem, nem csak te tartod. Ennyi elég, vagy veszekedni szeretnél még kicsit? :)
2012. szept. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
5%
Én budapestről mentem az ukrán határ mellé kutyát venni és nem törzskönyves nettről vett kutya... ha nem tetszett volna nem hoztam el.. Még mindig csak 9hónapos és ugy hogy nincs törzskönyve akármilyen érdekes de felismerik az utcán... a szaporítokról meg annyit hogy közel se vagyunk az amerikában szokványos kölyökgyárakhoz... Nálunk azért sok helyen ugy néz ki hogy van 2 ugyan olyan kutyám és lett kölykük akkor adjuk el... pont. Mindenki mondja hogy milyen pénzéhesek... 20-30ezer egy "'szaporítós" kutya állatorvost ki kellet fizetnie féregtelenítést 1oltást stb.. marad kutyénként 10ezer ha szerencséje van 100.000 ft összejön belőle ha nincs csak 30... Magyarországi kölyök gyárról meg nem tudok amibe pénz is van... ahol egyszerre 10-20 szuka vemhes ugyan attól a kantól mondjuk..
2012. szept. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
87%
7-es, érdekes gondolat, én még SOHA nem találkoztam olyan szaporítóval, aki féreghajtatta, vagy beoltatta volna a kutyákat.
2012. szept. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
0%
7es vagyok. Magyarországon mindeki szaporítónak számít aki nem tks kutyát vesz. én vidékről vettem még számlát is mutatott a az oltásról
2012. szept. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
kutyát ad el* nem vesz bocsi :D
2012. szept. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!