Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem lesz baja a komondoromnak?

Attila96 kérdése:

Nem lesz baja a komondoromnak?

Figyelt kérdés

Elkezdtem vinni futatni a komondorom és nem tudom hogy szabad e mert mivel nagy kutya nem lesz valami baja??

pl: az ízületével vagy valami???

2 és fél éves


2012. szept. 7. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
semmi baja nem lesz, csak szépen fokozatosan szoktasd a távokhoz:)
2012. szept. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem futkározásra termett fajta, a lomha komótos mozgás jellemzi. Huzamos ideig ne futtasd. Kocogni lehet vele, de nem egy sprinter fajta. Amelyiket láttam eddig, inkább sétálgattak, nem futottak. A nagy szőr is nyomja a súlyt, szerintem annyira nem is szeretnek gyorsan futni. de azért egy próbát megér. Ha egészséges, akkor nem szabadna az ízületeinek roncsolódni!
2012. szept. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Betonon pedig semmiképp ne futtasd, az kisebb testű kutyáknak is ártalmas!
2012. szept. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi erdős-rétes helyen lakunk és minden héten minimum 2-szer elvisszük a kutyákat hosszabb sétára. Amint megkapta a kölyök a vezsettség elleni oltását, mehet sétálni/futni. A komondor igenis tud futni, méghozzá nagyon gyorsan. Persze ez nem a kennelben tartott két kiállítási kör után lihegő kutyákra igaz. Az egyik komondorom inkább tömzsibb fajta, a másik pedig agár típusú, viszont mindkettő nagyon gyorsan fut még nagy szörben is. Ezen kívűl még full izmosak is. Nem lesz semmi baja.
2012. okt. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!