Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik, hogy ilyen rendes...

Létezik, hogy ilyen rendes kutyám van?

Figyelt kérdés

Kutyám már elmúlt egy éves és kb 5 hós korában volt kicsit gond vele, amikor szemtelen (csipkelődős) volt pár kutyával, igaz járunk kutyaiskolába, de létezik, hogy akkora mázlim val vele, hogy nem volt ilyen falkavezérségi gond? Tehát az elején 5 hónapos koráig kialakult a rend? És utána már nem próbálkozott. Mert sok embertől hallom, hogy később alkalmi süket stb lesz. De nálunk ilyen nem volt! Soha nem volt olyan, hogy nem jött oda hozzám, stb. Következetesen nevelem, de azért titokban számítottam rá, hogy majd biztos be fog próbálkozni...

Szóval, valakinek szintén ilyen tapasztalata volt már??? Biztos, hogy volt, de kíváncsi vagyok, mennyire ritka, mert lehet, hogy csak az emberek szeretik egymást riogatni ezzel a "na majd később meglátod" szöveggel.


2012. szept. 8. 07:55
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem létezik ilyen :) egyszerűen nem egy domináns típus. Az én egyik kutyám is ilyen, a másik pedig a fejemre nőne, ha hagynám.

Ők is sokfélék, bár igaz, hogy a többi gazdi szeret riogatni, de szerintem nem feltétlenül kell egy kutyának dominánsnak lennie.

Örülj, hogy nincs ilyen gondod. :)

2012. szept. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pedig németjuhász, és mindenki vészmadárkodott, hogy jajj így meg jajj úgy... :)
2012. szept. 8. 08:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért is ne? Nem minden kutya akaratos és domináns.

Az enyém ugyanilyen, 6 éve póráz nélkül éljük az életünket, ugyanis elképesztően szófogadó, soha nem megy el a közelemből. Mindig figyel rám, ha séta közben megállok, akkor hívnom sem kell, azonnal elindul felém. Ha látom, hogy tart egy másik kutyától, akkor is hozzám jön, és leül a lábam mellé. Anno a kutyaiskolában is mindig velünk példálóztak, röhögtem, mikor a gazdi mondta a német juhászának, hogy "nézd meg azt a kiskutyát milyen szépen viselkedik"

A lakásban is mindig jól viselkedik, szeparációs szorongásnak soha jele sem volt.

2012. szept. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hoppá, most látom, hogy német juhászod van, na én meg pont őt hoztam föl ellenpéldának, bocsi :D
2012. szept. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Persze, simán lehet. Nem minden kutya tör vezérségre, vannak köztük jócskán behódoló, követő típusúak, a német juhászok közt is...főleg, hogy elég heterogén fajta.

Örülj neki, hogy ilyen kutyád van :)

2012. szept. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Köszi a válaszokat!

Ugyan, dehogy haragszom a példával, hisz minden kutya más. Sokan esnek abba a hibába, hogy "mert ilyen fajta", de ez egyedfüggő. Gondolom Te is csak pont arra a németjuhászra értetted, mert pont az pont olyan volt.

2012. szept. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!