Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen sz. Emetek egyesek?

Miért ilyen sz. Emetek egyesek?

Figyelt kérdés

Tegnap sétáltattam a kutyámat a megszokott kutyasétáltatós placcon ahová minden környékbeli viszi a kutyáját. Francia bulldogom van. El volt engedve itt szinte minden kutyát ismerünk a legtöbbükkel jól kijön akivel nem annál megfogom.


Hívott a párom telefonálok látom, hogy jön egy pali egy puliszerű kutyával meg a 2 10 éves forma lányával. A kutyám odaszaladt ismerkedni én már tettem le a telefont szóltam a kutyámnak erre a pali elkezdi rugdosni a kutyámat, de úgy, hogy repült, a telefon kiesett a kezemből.


Megkötöttem a kutyát ordítottam vele, lefújtam gázsprayvel. Mindeközben a gyerekei sírtak, de már azelőtt bömböltek, hogy a kutyám ismerkedni ment, meg sikoltoztak pedig 2 éves gyerekek nem félnek tőle ez milyen már?? Nagyon ideges vagyok most is. Mikor veszekedtem a palival a gyerekek gyorsan felkapták a kutyájukat én meg üvöltöttem velük, hogy én nem vagyok akkora f.éreg, mint a r.ohadt apátok... Nagyon megviselt nagyon kivagyok. Ha először sétáltatja a kutyáját minek hozza egy olyan helyre ahol köztudott, hogy rengeteg kutyát sétáltatnak. Azért mert az én kutyám ismerkedni ment? Ilyen alapon kb az összes kutyát fel lehetne rugdosni amik itt vannak. Hozzánk is sokszor odaszaladtak kutyák és eszembe nem jutott egyiket se felrúgni. De mondjuk én nem is vagyok olyan hü.lye, hogy ne venném észre mikor akar támadni egy kutya vagy nem jönnek ki jól.. Nagyon ideges vagyok. Veletek volt már hasonló? Ti mit tettetek? Vagy hogyan tettétek túl magatokat rajta? Nekem ez egy trauma volt..


2012. szept. 8. 08:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%

1. Ismeretlen kutyához nem engedem oda az enyémet. Lehet, hogy tüzel, vagy igen harapós kutya és nem tudni ki húzza a rövidebbet.

2. Vagy telefonálsz vagy kutyázol. A kettő nem megy együtt.

3. A gyerekek előtt nem "illik" így beszélni.

4. Amúgy természetesen nem hagyom, hogy a kutyámat rugdossák, de egy kis odafigyeléssel megelőzhetőek a konfliktusok.

5. Nem szabhatod meg, ki-merre vigye a kutyáját sétálni....

6. Igen, volt már olyan, hogy a tüzelő kutyámhoz odarohant egy kan. És igen üvöltöztem a gazdával, hogy fogja meg. Az meg nem fogta, és neki állt feljebb....

2012. szept. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%

Tüzelő kutyát nem viszünk ki csúcsidőben a futtatóra, max éjjel vagy hajnalban.


Én meg azt utálom, amikor pórázon sétáltatják a kutyájukat a futtatón, így én is kénytelen vagyok behívni az enyémet, hogy ne menjen oda. Még jobb, amikor az egyik kutyát pórázon, a másikat szabadon hozzák. Na, akkor mit csináljak? Vagy az egyiket pórázon, a másikat szabadon futtatják bicajjal.

2012. szept. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, fölvettem a telefont nem órákig csacsogtam rajta. Arról meg, hogy a gyerek előtt hogy beszélek csak annyit, hogy az apjától is szép példa rugdosni egy kb bokáig érő kutyát ez ennyi. Én mindig próbálok mindenre ügyelni, de ne haragudj meg nem hiszem, hogy te eddig minden szituációra tökéletesen fel voltál készülve amivel találkoztál. Ez az egész pár másodperc alatt játszódott le max 1-2 perc. Én se engedem oda idegen kutyához, de nem is láttam, hogy jönnek. Mentem feléjük hívtam a kutyámat, de ő se értette, hogy mivan mikor játszani hívja a másik kutyát fölrugdossák. Szupermen pedig nem vagyok, hogy 50m-es távot szempillantás alatt megugorjak. Rendben te úgy gondolod, hogy csak az én hibám volt és nyilván ő helyesen tette, hogy felrugta a 10 kg kutyámat, mert idegen volt. Neharagudj én meg úgy gondolom, hogyha én megyek egy új kutyás helyre az a MINIMUM, hogy kiismerem kitapasztalom a többi kutyás szokásait és nem fölrugdosom a kutyáját mert azt hiszem én vagyok a császár. Meg könyörgöm egy francia bulldog, nem egy argentin dog!!!! Van különbség.
2012. szept. 8. 09:17
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
Most akkor kit fújtál le gázsprayvel, a pasit, vagy a kutyáját?
2012. szept. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A pasit. Én nem süllyedek le az ő szintjére, hogy állatokat bántok.
2012. szept. 8. 10:17
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha az én kutyámat rúgná meg valaki, nem tudom mit reagálnék, valószínűleg az én agyam is elborulna.

DE! Először is (hivatalosan) a kutyára KÖTELEZŐ a póráz. Másodszor ha már nincs pórázon, ne engedd neki, hogy mindenfelé elrohangásszon. Tegyük fel, odamegy egy olyan kutyához, aki nem sz@rozik, hanem azonnal rátámad, akkor mit csinálsz?

Ez egy nagyon hülye helyzet, mert függetlenül attól, hogy a pasi egy vadállat, nem ő hibázott. A kutyád póráz nélkül volt, Te meg lefújtad gázsprayvel...


Megértelek, hogy nagy trauma volt, ez így leírva is szörnyen hangzik. Remélem a kutyádnak nem történt semmi baja. De tanuld meg, hogy a kutyádat ne engedd oda minden idegenhez, főleg ne póráz nélkül.

Az enyémen sem szokott póráz lenni, de mindig láb mellé hívom, ha idegen közelít, még akkor is, ha kutyasétáltató helyen vagyunk.

2012. szept. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%

Ha láttam volna az esetet, úgy megcibállak, h kórház a vége....


Neked áll feljebb? Kinek a kutyája rohant oda máshoz? És ha félnek tőle? Vagy a kutyájuk fél tőle? SOHA nem engedem, h a saját kutyám odarohanjon máshoz, vagy más kutyához, ha a másik ember nem engedte ezt meg.


Lefújod gázsprével? Remélem feljelent és kapsz egy olyan bírságot, h a házatokra kell terhelni, mert nem tudod kifizetni!

2012. szept. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
47%
Könyörgöm, egy kutyafuttatón történt az eset. Oda pont azért viszik az emberek a kutyájukat, hogy szabadon lehessenek, ne pórázon...És ha egy kislány kutyája szaladt volna oda, és az ő szeme láttára rúgják fel a kutyát? Akkor is a gyereket cibálod meg, Little Red? Ha az én kutyámat rúgná valaki meg, egy kijelölt kutyafuttatón, nem állnék jt magamért. Gondolom a hapsi tisztában volt azzal, hogy a kutyafuttatón kutyák vannak, nem? Ha nem bírja elviselni a kutyákat, akkor vigye máshova a sajátját. A gyerekeinek meg ku.rva jó példát mutat egy kutya megrugdosásával. Más dolog, ha a bulldog támadott. De ha nem erről volt szó, csak szimplán ismerkedni ment, akkor nagyon is helytelenül cselekedett az az ember.
2012. szept. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"megszokott kutyasétáltatós placcon ahová minden környékbeli viszi a kutyáját"


Nem azt írta h kutyafuttató. Itt is vannak ilyen placcok, de egyik se kutyafuttató. Gyanítom, h a sztoriban szereplő hely sem.


Amúgy ha futtató, ha nem, a kutyámat nem engedem csak úgy bárkihez odarohanni.

2012. szept. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, nincs joga bántani a kutyádat. De te meg figyelj oda, hogy ne futkosson oda idegenekhez. Mert mi van, ha a tiéd barátkozni akar, a másik meg széttépi (erős volt, tudom). Ki a hibás? Az arra sétáló, vagy te? Ezen elmélkedj!
2012. szept. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!