Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cavalier King charles spániel...

Cavalier King charles spániel vagy Német Pincser?

Figyelt kérdés

Panelban lakunk. Már van egy 2 éves keverék kutyám. Kutyaiskolázott,ivartalanított menhelyi szuka kutya,és imádom Őt :)

ez lenne a napirend,persze amíg kicsi addig 3szor kapna enni és 3-4 óránként vinném le ahogyan a mostani kutyámmal mikor kicsi volt.

Reggel fél6kor fél órás séta

1-2 felé egy bő egy órás labdázás,játék a többi kutyával

ha hazaérünk akkor szellemi fárasztás

6-7 felé egy 2 órás nagyséta,játék a többiekkel.

10-11 felé egy eü-s séta.

+heti 1szer kutyaiskola és olyan két hetente szoktunk túrázni menni. Ja és napközben játék velem.


Cavalier King charles spániel vagy Német Pincser? melyik lenne a jobb választás nekem?? a szőrápolás,nyírás nem gond.


2012. szept. 8. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem Cavalier King charles spániel .:))
2012. szept. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! légyszi indokoljatok is hogy miért! :)
2012. szept. 8. 13:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Én ahogy a tévéből láttam az animal planeten,okos,tanítható kutya.:) És neki szerintem ez pont megfelelő mozgás lenne, a napi fárasztáshoz.:)
2012. szept. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 alice_L ***** válasza:

Szerintem német pincser. A CKC gyonyoru, vidam jatékos kutya, de nagyon sok genetikai gubanc van jelen a fajta jo részében : [link]

kiemeltem:

"Researchers estimate that up to 95% of CKCSs have Chiari-like malformation (CM or CLM) – also known as caudal occipital malformation syndrome (COMS) or occipital hypoplasia (OH), the skull bone malformation present in all cases and believed to be at least part of the cause of syringomyelia – and that more than 50% of cavaliers have SM. "

Ez nem jelenti azt hogy beteg lesz a kuyad, de hordozoja az egyik betegségnek, esetleg csak enyhe formaban lesz jelen.


A német pincser egy energikus kutty, aki jol meg tud felelni a programodnak, valoszinu picit karakteresebb mint a CKC de ennyi elfoglaltsaggal csodas kapcsolatotok lehet.

2012. szept. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! valahogy énis kicsit jobban hajlok a Pincser felé!
2012. szept. 8. 14:54
 6/6 anonim válasza:
szerintem a cavalier:) nekem ilyan fajta van és nem bántam meg nagyon okos és hálás kutyus. a szőrét nem kell nyírni és heti 2-3szor elég fésülni. én nagyon szeretem:)
2012. okt. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!