Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék, hogy a szomszéd...

Mit tehetnék, hogy a szomszéd kutyája ne sza. Jon az ablakom alá? Hozzáteszem kutyákkal semmi bajom.

Figyelt kérdés
Belvárosi társasházban lakom udvarra néző lakásban. A szomszéd kutyája állandó jelleggel az ablakom alá sz....rik szó szerint. Többször kértem, hogy vigyék sétálni (hiszem szemben pont van egy kutyasétáltató) Azt mondják, hogy azért nem viszik oda mert nekimegy a kutyáknak és az embereknek. A ház belső udvarába jár sza...ni a kutya és bűzölög az egész udvar, persze néha eltakarítják de mégse jó megoldás?? Van valami jogi akármi/akárki aki ez ügyben tud tenni valamit?? Hozzáteszem a kutyákkal semmi bajom. Szeretem őket...csak ne sza...jon az ablak alá.

2012. szept. 8. 16:29
 1/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
71%

Közterületen köteles felszedni a gazda a szilárd szennyeződést, társasház folyosóin, liftjében, egyéb helyein pedig MINDEN szennyeződést köteles eltakarítani.

Szólj nekik, hogy szedjék össze, vagy bejelentést teszel a jegyzőnél

2012. szept. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig valahogy dűlőre kéne jutni a gazdával. Tényleg bunkóság a közös kertbe kakáltatni, ráadásul, ha fel se takarítja... az ilyenek miatt utálják a normális kutyásokat is. :S Ahogy az első mondja, "fenyegesd" meg, hogy bejelented, esetleg próbáld meg rávenni a többi szomszédot, hogy ők is nyaggassák, aztán csak enged a nyomásnak.
2012. szept. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Egyszerűen nem értem miért nem viszik el naponta sétálni. A gazdája azt mondta, hogy nem kötelezhetem rá semmilyen jogszabállyal, hogy naponta sétáltassa a kutyáját...gondoltam magamban ez beteg...mármint a gazda. Az is baj, hogy bejövünk a közös belső udvarba és ha kint van a kutya összeugrál mindenkit. Gondoljatok bele ha pl. kiöltözve megyünk valahová meg kell nézni kint van-e a kutya hogy nehogy összeugrálja a "szép ruhát" ...
2012. szept. 8. 16:51
 4/8 anonim ***** válasza:

A kutyával semmit szegény oda kakil ahova tud,ha nem viszik sétálni. A gazdájának meg lehetne annyi esze,hogy legalább össze szedi. Beszélj vele illetve ha nem használ akkor jelentsd ahogy a többiek írták. Abban igaza van,hogy nem kötelezheted rá,hogy vigye sétálni, de viszont azt is lehet jelenteni ha nem megfelelően bánnak a kutyával, azt nem tudom,hogy a nem sétáltatás beleesik-e ebbe a kategoriába,de valahol biztos utána lehet nézni.

[link]


Persze jobb lenne ha meg lehetne vele beszélni, de gondolom azon már túl vagy.

2012. szept. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, a megbeszélésen már túl vagyok és nem is konkrétan a kutyának akarok rosszat, mert szeretem a kutyákat csak magát a helyzetet akarom úgy rendezni, hogy harag se legyen és az ügy is oldódjon meg. Köszönöm a linket ránézek.
2012. szept. 8. 17:55
 6/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Közös területen elvileg nem is tarthatná felügyelet és/vagy póráz nélkül!!!

Sőt, még kikötve és kennelben sem

2012. szept. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves tegnap 20:13!


Van benne igazság, az is a baj, hogy ha az udvarban van a kutya és kimegyünk a lakásunkból rögtön odajön összeugrál és hiába szólunk a gazdájának nem érdekli....nem vagyok egy fenyegető ember de már tényleg mindenem teli van...A villanyóra leolvasó csávó már rá is üvöltött a gazdájára hogy fogja vissza a kutyáját mert baj lesz. Nem szokásom feljelentgetni mindenkit rögtön de ez már sok.....

2012. szept. 9. 12:08
 8/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
Nyugodtan tegyetek lépéseket, ez már tényleg sokkk
2012. szept. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!