Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valahol panaszt tenni...

Lehet valahol panaszt tenni állatorvos ellen, esetleg perbe fogni?

Figyelt kérdés

Nyugalmat és gyomor ideget megzavaró sorok következnek, csak az olvassa el, aki bírja!


Esett leírás:

A doberman-németjuhász keverék kutyám hányás és hasmenéses tünetekkel vittem le az állatorvoshoz. Másnap vettem észre, hogy a hasán ill. nemi szervén véraláfutásos a bőr és óriási duzzanat található, és 40 fokos láza van a kutyának. A vizelni csak cseppekben tudott. A doki antibiotikum és gyulladás csökkentő injekciót adott neki négy napon át, jó pénzért, de fogalma nem volt mi is az ott! A nemi szervét is többször megvizsgálta.

Az állapota nem igazán javult a kutyámnak, ezért elvittem egy állatkórházba, ahol katéter segítségével 1L vizelete engedtek le, és megállapították, hogy a kutya nemi szervének a végén elhalásos részek találhatóak! Továbbá, helyi érzéstelenítés révén feltárták a duzzanatot, ami valójában egy tályog és kb 2-3 dl gennyet távolítottak el. Érdekes módon az állatorvosunk erre nem volt képes, bár a műtétet említette, de azt is, hogy ő azt nem vállalja a kutya kora (12 év) miatt, ellenben alternatív kezelés, pl állatkórházat nem említette. Érdekes módon az állatkórházban megtudták oldani!


2012. szept. 8. 22:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is volt egy hasonló esetem az 5 éves kutyámmal. Az akkori dokink szerint -miután csináltattam egy teljes kivizsgálást- gyenge a szíve, holott az ország egyik legjobb kardiológusa szerint nincs vele gond. De ez a mi dokink azt mondta, hogy azonnal kezdjük el vitaminokkal kezelni, és havonta vigyem kontrollra. Nem hagyott nyugodni, hogy egy szakember szerint egészséges, egy másik szerint meg meg sem éli a 10 éves kort. Elvittem az eredményeket több orvoshoz is, mindenhol azt mondták, hogy nincs vele baj, viszont az első helyen azonnal észrevették a vérkép alapján, hogy microfilaria parazita fertőzése van... Ez viszont egy nagyon komoly gond is lehetett volna, szerencsére kikezeltük. Marha mérges voltam a dokira, amiért le akart húzni, hogy a szívével hordjam kontrollra, meg ilyen gyógyszer olyan kiegészítő, és eközben egy tényleg fontos dolgot meg nem vett észre.

Azóta is oda járunk, ahol észrevették a fertőzést, a régi dokinál másfél éve nem voltunk.

6 év után viszont találtunk egy olyan orvost, akire tényleg rá merem bízni a kutyámat. A másikban teljesen elveszítettem a bizalmamat.

Sokáig én is mérges voltam, aztán beláttam, hogy ő is ember, ő is hibázik. Túlléptem rajta, a lényeg, hogy a kutyám jól van, és végre van egy jó állatorvosunk:)


Én azt mondom, hagyd a fenébe, nem éri meg a pereskedés, és amúgy sem érnél el semmit, szerintem még kártérítést sem kapnál.

2012. szept. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Fel lehet jelenteni!
2012. szept. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Magyarországon orvos ellen még sosem nyertek pert. Ráadásul ő hivatkozhat arra, hogy említette a műtétet és ő nem merte vállalni (amit megtehet). Ja, hogy nem mondta a kórházat? Amiatt nem fogják még elmarasztalni sem. Az egyetlen amit tehetsz, hogy többé nem mész oda és mindenkinek elmeséled az "élményed" a dokival.
2012. szept. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
panaszt tehetsz a fogyasztóvédelemnél és az állatorvosi kamaránál is
2012. szept. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
én már éltem panasszal az állatorvosi kamaránál, szintén félrekezelés miatt és semmi nem lett belőle de azért szerintem ezt minimum te is tedd meg... talán ha egyre többen és több orvot panaszolnak be végre lesz egyszer eredménye. Ha a kutyámnak komoly baja esett volna lehet fel is jelentem, hiszek abban, hogy ez igenis egy jogállam és jogaink vannak és ha az orvos nem megfelelően végzi a munkáját akkor minimum, hogy megrovásban részesüljön.
2012. szept. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
Ismerősöméknél 5 orvos és közel 60.000 forint kifizetése után a hatodik ismerte csak fel a tetanusz fertőzés tüneteit és mindössze 8000-ért meggyógyította. Nem sok hiányzott hozzá, hogy a kutya elpusztuljon. Ehhez egy másik városba kellett utazni. Talulság: legyen egy jó állatorvosod, még ha nem is ő a legközelebbi! Szerintem esélytelen, hogy a te ügyednek bármi következménye legyen.
2012. szept. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem történt műhiba, mindemelett azért fogjuk már fel, hogy az állatorvoslás gyakorlati tudomány. Ha az adott orvos éppen találkozott már a betegséggel, akkor fogja tudni kezelni, ha nem, akkor találgat és vagy bejön vagy nem. Ezért nem létezik olyan, hogy állatorvosUNK hanem állatorvosok vannak, ha az egyik látványosan nem ért hozzá, akkor az ember megy a köevtkezőhöz. Azért azt lásd már be, hogy egy állatnak legalább annyi betegsége van, mitn egy embernek, ember nincs, aki azt neked egy élet alatt megtanulja felisemrni és kezelni. Amúgy meg ha itt tartunk, az ember se a háziorvossal kezeltetni pl a tüdőrákot...
2012. szept. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%
Kéne a pénz, mi? :D
2012. szept. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

1.: nem a pénzről van szó!

2.: egy orvosnak kutya kötelessége észre venni az elhalt szöveteket!!!!!!!!!! akármilyen gyakorlati tudomány!

3.: állatorvos és állatorvos között nincs különbség, úgy értem nincs általános állatorvos és tudom is én milyen állat szakorvos!

4.: ha már nem tudja mi is a baja legalább legyen annyi benne, hogy elküld egy sokat látott állatkórházba!

5.: oké, hogy nem vállalja a műtétet az altatás miatt, de érdekes módon meg lehetett oldani helyi érzéstelenítés mellett is! Ha 1-2 nappal később megyek a kutya hólyagja szó szerint szétrobbant volna a már több mint 6 napi vizelettől!!! Szerintem alap ismeret katéterezni! Ha valamihez nincs meg a megfelelő eszköze, akkor ahogy már írtam tovább küldhetett volna egy jobban felszerelt helyre!


6.: a pénisz végén található elhalás miatt, lehetséges, hogy a kutyám hátralevő életében vizelet tartási gondjai lesznek, ami igazán nekem jelent problémát és kárt!!!!! Na, ezért perelném be!

2012. szept. 9. 10:49
 10/11 anonim ***** válasza:
Az elhalás nem 4 nap alatt alakul ki. Lehet pereskedni, csak semmit nem érsz vele. Nem hibázott a doki. Ha nem tudja mi pontosan a betegség, akkor bizony ő is az alapoknál kezdi (mint a humán orvosok), először antibiotikum és gyulldáscsökkentő. Szabad orvosválasztás van, te is kérhettél volna a négy nap alatt pl egy második szakvéleményt is.
2012. szept. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!