Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff mellé milyen kutyus...

Amstaff mellé milyen kutyus jöhet szóba?

Figyelt kérdés
3 éves amstaff babánk, imádjuk a párommal, mintha a gyerekünk lenne, mindent megkap, miről kutya csak álmodhat (szeretet, prémium kaja, mozgás, kutyabarátok, ágybanalvás), de szeretnénk mellé egy pici kutyát társnak. A miénk minden kutyával jól kijön, mérettől fajtától nemtől függetlenül, csak a játék érdekli, és a felhőtlen szeretet kinyilvánítása. Amúgy 33kg-os tank, de egy tündér, a másik kutya a szájából is kiveheti a játékot is, gyerekek lovagolnak rajta, játszanak vele, imád mindenkit.
2012. szept. 8. 23:45
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Ha jól szocializált, akkor gyakorlatilag mindegy. De ha félted, hogy esetleg valami baja eshet a kiskutyának, akkor egy masszívabb fajtát válasszatok mellé. Francia bulldog esetleg boston terrier.
2012. szept. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Legjobban egy hasonló temperamentumú kutya lenne jó szerintem mellé, de bármilyen fajta mellett is döntötök végül baj nem igazán lehet belőle ha a mostani megfelelően van szocializálva ill nevelve. A leírásodból meg ez jön le. Másik staff, boxer, vizsla, labrador, német juhász, dobermann, pincser...

Talán a mérete meg személyes érintettség miatt leginkább a boxert mondanám a felsoroltak közül, de egy helyes menhelyi keverék is tökéletes társ lehet nektek a staff mellé.

2012. szept. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Társasházban élünk, ezért szeretnénk kiskutyát a staffi mellé. Menhelyi kutyában nem bízom, a staffink 8 hetes kora óta van velünk, mi neveltük ilyenné, szeretnénk fajtisztát. Én francia bulldogra hajlok, de a légzésbeli bajok hátráltatnak. A miénk sokat mozog, napi 5x visszük sétálni, természetesen póráz nélkül, mert az az igazi séta. Az a kiskutya aki hozzánk kerül, családtagként, szuper körülmények között fogja élni életét, ezért szeretnénk a legmegfelelőbbet választani, aki kis termetű, de családias, játékos, és mozgatható.
2012. szept. 9. 00:10
 4/9 anonim ***** válasza:
lehet hogy más állattal eljátszik de nem biztos velük is akar lakni meg persze a gazdikon osztozni , nekem ez a személyes tapasztalatom igaz nekem boxerem van de írtó féltékeny
2012. szept. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
tacskó, bullterrier
2012. szept. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha kis termetű kutyában gondolkoztok, akkor a yorkie, törpe pincher, westie, foxi, cairn terrier vagy bármelyik más kisebb terrier jó választás lehet. A kisebb testű nyomott képű kutyák elég érzékenyek és sosem lesznek annyira aktívak és kitartóak, mint egy amstaff.

Törpe pincserrel van személyes tapasztalatunk, annak ellenére, hogy méretre kis öleb, okos, intelligens, pörgős, és akiket mi ismerünk nagyon jól kijönnek mind az én kutyámmal, mind a környékbeli staffokkal.

2012. szept. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A megosztással nem lenne gond, nem féltékeny és területet sem véd, hisz nem kaukázusi. Apró kutyákhoz lefekszik játszani, nagyon kedves velük. Sztem a boxer ideális lenne, még ha nem is kis méretű, mert kedves, családias, sokat mozog, és a stafford erőfölénye miatt nem lenne, hierachia probléma (nem mintha kifejezné... és ivartalanított is)
2012. szept. 9. 00:29
 8/9 sippara ***** válasza:
Boxert mondanék én is (és nem csak azért, mert staff-boxer duó lenne a két álom kutyám, ha lehetne)
2012. szept. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy drótszőrű foxi esetleg? Ők nagyon játékosak és energikusak.
2012. szept. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!