Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kaukázusi kutyusomnak...

A kaukázusi kutyusomnak szombat óta nincs széklete, mi a teendô?

Figyelt kérdés
2012. szept. 10. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Állatorvos. Ismerősen cseng ez a szó?
2012. szept. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Méghozzá sürgősen állatorvos, mert ha bélelzáródás, akkor 1-2 napon belül halott lesz.
2012. szept. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sürgősen vidd el állatorvoshoz!
2012. szept. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vidd állatorvoshoz, ott lehet készit róla röntgen felvételt, majd ad neki injekciót és kap hashajtót, amit pár napig-a látható eredményig- neked kell beadnod a kutyusnak.


Orvos kell neki, mert ebbe bele is pusztulhat, azt meg gondolom, nem szeretnéd.

2012. szept. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hoppá, az lemaradt, hogy amig ez tart adj neki sok vizet inni, tejet, tejfölt egyen,kerüld a száraz tápokat,és a csontot felejtsd el, hogy neki add!


Később, ha jól lesz és adsz neki, hatalmas marhalábszárcsont, combcsont legyen, mert ezt nem tudja megenni,csak nyalogatja, rágcsálja.A csirke és más hasonló kicsi csontokról, rizses kajákról, rizses tápokról le lehet mondani.A száraz tápból is csak mértékkel, mindig legyen előtte sok folyadék.Érdemesebb konzervre váltani.


Ha nem figyelsz az étrendjére, akkor még sokszor lesztek szorult helyzetben.


Javulást kivánok a kutyusnak! :))

2012. szept. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A száraztápnál miért lenne jobb a konzerv, aminek 70%-a víz?...

ha nem brutálisan rossz minőségű (chappi, pedigree és társai), akkor a táppal semmi baj...


én tejet sem adnék, túl sok benne a tejcukor. a fermentált tejtermékekkel tényleg nincs baj.


a rizzsel sem értem, mi a baj, az kifejezetten kímélő diéta része lehet...

nem kevered a krumplival? azt tényleg nem tudják megemészteni...


csak ennyit akartam hozzátenni.


de orvos MOST kell.


gyorsan, mert ha már operálni kell, nem ússzátok meg olcsón, és talán túl sem éli.

2012. szept. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak azt mondtam, amit nekem is mondtak a dokik, amikor a kutyámnak szorulása volt.Én azokat a tanácsokat betartottam, a kutya is felgyógyult, és azóta sincs székrekedése.
2012. szept. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

érdekes!


hát, a tejtől tuti f.sása lesz, tehát a székrekedést kilövi...:D

a rizst még mindig nem értem, majd megkérdezem én is:)

(Nem akadékoskodásból, csak hogy ha esetlen nálunk is lesz ilyen gond, tudjam, mit miért adok...)


De az a baj, hogy ha szombat óta nincs széklete, akkor szerintem itt nem egy sima szorulásról van szó...:(


Amúgy adjatok neki még olajos dolgot, ez is segít a megfelelő állagú széklet képződésében!

2012. szept. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mi lett a kutyussal?? Már jól van?? mi volt a baja??
2012. szept. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!