Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy leszoktass...

Mit csináljak, hogy leszoktassam a kutyámat arról, hogy reggel "ébresszen"? .

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves yorkshire terrierem, általában reggel 6körül szól az óra, hogy ébresszen és akkor az első dolgom levinni, de ha például felébredek, 5körül, és még szeretnék visszaaludni, akkor már nem tudok, mert belemászik a fejembe és nyüsszög, hétvégenként is mikor egy kicsivel tovább szeretnék aludni. Alapvetően mindig is arra próbáltam szoktatni, hogy ne teljesen az időhöz ragaszkodjon, hanem ahhoz mikor én mondom, felkelek.

2012. szept. 10. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Öntsd le vízzel és küld el a francba.

Nekem 5 nap után abbahagyta a kutyám.

2012. szept. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hogyan próbáltad eddig leszoktatni?
2012. szept. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Állítsd át "szundi" üzemmódra!

Nem könnyű. A kutyák is, mint általában az állatok szeretik a rendszerességet.

Következetes munkával, rendszeres jutalmazással, fegyelmezéssel azonban rövid idő belül szót lehet érteni velük.

2012. szept. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az én kutyám is ezt csinálja.. nem nézhetem meg mennyi az idő hétvégén mert ha észre veszi hogy fent vagyok mászik a képembe :D én ilyenkor azt szoktam csinálni hogy fogom és lehuzom a hasamhoz és ott tartom, és akkor érti hogy még szunya vagy, vagy egyszerűen megfordulok és elkezdem őt kiturni az ágyból... (kivéve akkor ha nyüszög mert az azt jelenti nála hogy már nem birja visszatartani a dolgokat)
2012. szept. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor nem csak az én kutyám ilyen bolond :D Ha meg rászólok, akkor leül mellém és bámul. Egyszerűen érzem, h bámul :D

De mikor már erőteljesebben rászólok, akkor átmegy a másik szobába, vagy nézelődik a teraszon.

2012. szept. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!